Ana içeriğe atla

TANITIM : The Hellions of Hallstead Hall - Sharpe Kardeşler Serisi
 
Serinin Orjinal Adı: The Hellions of Hallstead Hall


Bu seride anne ve babaları talihsiz bir olayda ölmüş ve büyükannelerinin vasiliği altında büyümüş beş kardeşin hikayeleri anlatılıyor. En büyük erkek çocuk olduğu için Stonewille Markisi ünvanı alan Oliver Sharpe ailenin çapkın, skandallarla yaşayan,pervasız abileridir. Ondan bir küçük Jarret da Kumarbazlığıyla ve gece hayatıyla ün salmıştır. O dönemde kadın olduğu için büyük skandallar yaratan gotik romanlar yazan Minerva en büyük kızkardeştir. Gabe nam-ı diğer ölüm meleği hayatını araba yarışlarında geçiren geçmişte yaptığı bir hata yüzünden sürekli ölüme meydan okuyan  küçük erkek kardeştir. Ve en küçük kızkardeş Celia ise erkek gibi yetişmiş uçanı kaçanı havada vuran müthiş bir atıcıdır. Tüm kardeşlerin de evlilik çağı gelmiş ve geçiyor olduğundan büyükanneleri Hetty onlara bir ültimatom verir. Babalarından kalan mirası alabilmek için tüm kardeşlerin de yıl sonuna kadar evlenmeleri gerekmektedir. Yoksa mirastan 1 kuruş alamayacaklardır. Bu durum anne ve babalarının mutsuz evliliğine ve acı sonlarına şahit oldukları için hiç bir koşulda evlenmek istemeyen  ve kendi hayatlarını yaşamakta kararlı kardeşler için çok büyük bir şok ve meydan okuma olur. Hepsi de karşı çıksa de Büyükanne Hetty kararından dönmeyecek şekilde hukuki düzenlemeleri  yapmış  ve yıl sonuna kadar bir tanesi bile evlenmemiş olursa hiçbiri de mirası hakkedemeyecektir.  Beş kardeşin de Büyükanne Hetty’e ve de aşka karşı verdikleri savaş başlar.
Serinin yayınlanan kitaplarının ilk üçü Amerikada New York Times En çok satanlar listesinde  ilk on sırada yer aldı. Buradan bu kitapların gerçekten çok güzel olduklarını anlayabiliriz sanıyorum :)

Yayınlanan Kitapları
1.The Truth about Lord Stonewille – 2010 -Bozulan Yeminler (Lord Oliver hakkında)                                                                                               
Youtube kitap trailerı için tıktıkla : http://youtu.be/ksTqUt-PLIQ

2. A Hellion in Her Bed – 2010- Yatağımdaki Serseri (Lord Jarret Hakkında)

3. How to Woo a Reluctant Lady – 2011 – Sır Gibi Sakladım (Lady Minerva Hakkında)    
      Youtube kitap trailerı için tıktıkla :  http://youtu.be/uzmoe1uIxNg

  4.To Wed a Wild Lord – 2011 – (Türkiye’de henüz yayınlanmadı) (Lord Gabriel Hakkında) 
      Youtube kitap trailerı için tıktıkla : http://youtu.be/eFWt1foL3e4

  5. A Lady Never Surrenders – 2012 – (Türkiye’de henüz yayınlanmadı) (Lady Celia Hakkında)Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)