Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

21 Kas 2012


Yaşasın en sonunda Brigerton'larıma kavuştum! İki gündür her fırsatta okuduğum kitabı bitirmek üzereyim ama yazmak için daha fazla bekleyemedim.

Kardeşlerin en küçüğü Hyacinth ile Gareth St.Clair 'in aşkını okuyoruz bu kitapta. Tabii arada henüz çevrilmemiş bir kardeşimiz kaldı ama olsun. Çok keyif alarak okuduğum bir seri olduğu için bitiyor diye üzülmüyor değilim. Ama her güzel şeyin bir sonu var...

Sanırım bu akşam bitiririm kitabı ve düşüncelerimi paylaşırım. Şimdilik kitabın arka kapak yazısını paylaşayım...
ÖPÜŞÜNDE SAKLI JULIA QUINNGareth St. Clair ciddi bir çıkmazdadır. Ondan nefret eden babası St. Clair mülkünü ve mirasını mahvetme yolunda ilerlemektedir. Gareth’ın elindeki tek şey geçmişin sır perdesini kaldırabilecek ve geleceğin anahtarı olan eski bir aile günlüğüdür. Sorun şudur ki günlük İtalyanca kaleme alınmıştır ve genç adam bu dilde tek bir kelime dahi bilmemektedir.

Sosyete bir konuda hemfikirdir: Hyacinth Bridgerton kimselere benzememektedir. İnanılmaz derecede zeki ve açıksözlüdür. Fakat ona dair bir şey - çekici ve eziyet verici - Gareth’ı nedense etkisi altına alır.

Her yıl düzenlenen Smythe-Smith Müzikali’nde ikilinin yolları kesişir. Hyacinth İtalyancası mükemmel olmasa da ona günlüğü çevirmeyi teklif eder. Fakat gizemli satırları incelerken peşine düştükleri tüm soruların cevabını birbirlerinde bulurlar. Artık hiçbir şey kusursuz tek bir öpücük kadar saf değildir…

“Günümüzün Jane Austen’ı.”
Jill Barnett

“Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci.”
Publishers Weekly

0 yorum:

Blog içi arama