Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

4 Ara 2012The Reading Lady
Sharpe Kardeşleri oldum olası sevmişimdir. Sorunlu çocuklukları, dominant büyük anneleri Hetty ve güçlü yan karakterleriyle eğlenceli bir seridir bana göre. Serinin dördüncü kitabı uzun bir bekleyişten sonra nihayet yayınlandı ama biraz saçma bir isimle. Ne bileyim Vahşi Bir Lordun Kollarında yerine Ölüm Meleği falan olsaydı ismi bence daha güzel olabilirdi. Neyse bu benim fikrim sonuçta.

The Reading Lady
Önce serinin genel konusu üzerinde küçük bir hatırlatma yapayım. Anne babaları ölmüş beş kardeşin bakımlarını üstlenen büyük anne Hetty, ilerleyen yaşlarına rağmen sürekli çapkınlık, macera, haylazlık peşinde olan ve evlenmeyen torunlarını dize getirmek için bir ültimatom veriyor. Bir sene içinde beşi de evlenmezse mirasından hiç biri tek bir kuruş (onların deyimiyle peni J)  alamayacaklar. Kardeşlerin hepsi birden şiddetle karşı çıksalarda Hetty’i sözünden döndüremiyorlar. Bu arada da teker teker aşkı bulup evlenmeye başlıyorlar. Bu arada yan hikayede de her bir kardeşin bu geçmişteki olay yüzünden yaşadıkları travmalar ve ailelerinin ölümünün ardındaki sırları araştırmaları ve adım adım gerçeğe yaklaşmaları anlatılıyor.
Serinin dördüncü kitabında yedi sene önce yarışırken en yakın arkadaşının ölümüne sebep olduğu için “Ölüm Meleği” lakabıyla anılan Gabriel Sharpe’ın hikayesini okuyoruz. Onu en son bıraktığımızda ölen arkadaşının kardeşi Virginia, herkesin gözü önünde ona yarışmak için meydan okumuştu. Hikayemiz bu meydan okumadan bir ay sonra başlıyor.

The Reading Lady
Üç büyük kardeşi dışında geride evlenmemiş sadece kız kardeşi Celia ve kendisi kaldığı için evlenmeye karar veren Gabe kendine eş olarak Virginia’yı seçiyor. Bunun bir çok mantıklı sebebi var kendine göre.  Ama şöyle bir sorun var ki Virginia abisi Roger’ın ölümü için Gabe’i suçluyor ve ondan nefret ediyor.  Bu nefreti aşka dönüştürmek haliyle biraz sancılı oluyor.

Olaylar bundan sonra kimi yerde çok eğlenceli, kimi yerde duygusal olarak devam ediyor...

The Reading Lady
Kitaptaki karakterlerimizi çok sevdim. Özellikle Virginia’nın herkesin onu sakin bir lady gibi görmek istemesine rağmen yaşama coşkusu, eğlenceli ve yürekli karakteri çok hoşuma gitti. Gabe’in ise sert ve vurdumduymaz Ölüm Meleği imajının altında yatan duygusallığı, korkularını ve incinmişliği çok etkileyiciydi.
Bu ailede en sevdiğim karakterlerden birisi de Büyük anne Hetty.  Bu kitapta onunla ilgili de güzel bir gelişme oluyor ama burada anlatmayayım ki kitabı okumamış olanlara sürpriz olsun JSabrina Jeffries’in ülkemizde yayınlanan her kitabını okumuş biri olarak söyleyebilirim ki yazarın tüm kitaplarında uslubu, dili çok akıcı ve eğlenceli. Yarattığı karakterleri güçlü, özgüvenli ve tuttuğunu koparan karakterler. Sharpe Kardeşlerin dışında henüz okumamış olanlar için özellikle Prens serisini de tavsiye edebilirim. O da çok eğlenceli keyifle okunan bir seridir.

Sevgilerimle

The Reading Lady

4 yorum:

tarih84 dedi ki...

sanırım geriye tek kitap kamış seriyi en kısa zmanda incelemeliyim ben de okumak isterim sitelerde çokça bahsediliyor.

Berfim Aydin dedi ki...

Serinin sirasi hakkinda henuz arastirma yapmadim ama paysabilirsen beni bu yil kapanma ve is telasi arasinda buyuk bir sikintidan kurtarirsin:))

The Reading Lady dedi ki...

Ben de kesinlikle tavsiye ediyorum çok eğlenceli bir seri :)

The Reading Lady dedi ki...

Tabii ki paylaşırım ne demek :)
1.Bozulan Yeminler
2.Yatağımdaki Serseri
3.Sır gibi sakladım
4.Vahşi bir lordun kollarında
5.kitap henüz çevrilmedi maalesef...
Sevgilerimle :)

Blog içi arama