Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

13 Oca 2013


Cassandra Clare'in Ölümcül Oyuncaklar serisi çok severek takip ettiğim bir seridir. Ama serinin yayınlanma araları o kadar uzun tutuluyor ki serinin son kitabı 'Kayıp Ruhlar Şehri' bir aydır elimde olduğu halde bir türlü okumaya başlayamadım. Çünkü serinin bir önceki kitabı 'Düşmüş Melekler Şehri' bir sene kadar önce okumuştum ve bütün kitaplar birbiriyle bağlantılı olduğu için ve benim de hafızam çok güçlü olmadığı için her şeyi unutmuşum inanır mısınız?
Tamam ana karakterleri hatırlıyorum, kabaca ne olmuştu hatırlıyorum ama yok annem kitabı elime aldım tamamen boşluk var kafamda... Bir de son kitap diğer kitabın tam bittiği yerde başlıyor. Hayır ben dün ne yediğimi unutan bir insanım, kaldı ki senede ortalama 100 den fazla kitap okurum, mümkün değil benim bir kitabın en son nerede kaldığını hatırlamam. Eee ben de ne yaptım? Son kitabı bir daha okudum tabii. Ve Allah sizi inandırsın sanki ilk defa okumuş gibi aynı heyecanla, merakla okudum. Kitapsız ya da dizisiz kaldığım zamanlarda balık hafızalı olmak çok işe yarıyor. Her şeyi ilk günkü heyecanla yaşıyorsunuz :)


Bu arada son aldığım duyuma göre Ölümcül Oyuncaklar serisi filme çekiliyormuş. Heyyooo :)) Bu yüzden film 2013 yaz aylarında gösterime girecek ve çıkmadan önce kitapları okumamış olanlar varsa acele edip hemen okusunlar derim. Filmin trailerından anladığım kadarıyla gayet güzel bir film olacağa benziyor. Hadi bakalım bekleyip görelim. Bu arada filmin yayınlanan ilk trailerını izlemek isterseniz tık tık!!!  

Eğer siz de benim gibi Paranormal kitapları seviyorsanız Ölümcül Oyuncaklar serisi mutlaka ama mutlaka okunması gereken kitaplar arasında baştan söyleyeyim. Önüne gelen herkesin paranormal kitap yazdığı ve artık fantastik çöplüğe dönen kitaplar arasında bu seri insana bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor ve 600 sayfalık kitapları nefes almadan okuyup bitiriyorsunuz. 

Kitapların konusunu genel olarak anlatmak gerekirse Clary isimli hanım kızımız ve kankası Simon bir gece bir cinayete şahit olurlar. Tam polise gidelim ne yapalım ne edelim diye düşünürken ceset gözlerinin önünde ortadan kaybolur. Onları öldüren üç kişi Clary'nin kendilerini görmelerine çok şaşırırlar. Çünkü bu üç kişi Gölge Avcılarıdır ve üstlerinde normal insanlar tarafından görülmeme büyüsü vardır. Gölge Avcıları Melek'in kanından olan güçlü avcılardır ve Aşağı Dünyalılar'dan (ki bunlar vampir, iblis, kurtadam, peri vs. oluyor) normal insanları korumakla görevli Nefilimlerdir. Clary'nin de annesi bir gölge avcısıdır ve Clary'de avcı olduğunu öğrenir. Jace, Isabelle ve Alec Gölge Avcısı bir ailedendirler ve Clary'e avcı olmayı öğretirler ve bu arada Jace ile Clary arasında bir aşk doğar. Melekler, periler, vampirler, kurtadamlar, iblisler ve hepsinden kötüsü Valentine ile olan maceraları beş kitap boyunca soluksuz devam eder.

Şu anda elimde serinin beşinci kitabı olan Kayıp Ruhlar Şehri var ve okumak için sabırsızlanıyorum. O yüzden yazımı burada bitiriyorum ve bu güzel pazar gününde kahvemi elime alıp kitabımı okumaya gidiyorum efendim.

Bol okumalı günler dileklerimle
Sevgiler :)

The Reading Lady

0 yorum:

Blog içi arama