Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

25 Şub 2013

The Reading Lady
Yine çok güzel bir aşk ve entrika dolu romanla karşınızdayım. İçinde aşk olan ve bayım bayım baymayan romanlara karşı zaafım olduğunu biliyorsunuz. İşte tam da bu sebeple Pamuk İpliği şaşırtıcı aşkları ve gizemli entrikalarıyla bir solukta okunan bir roman oldu benim için.

Kitabın konusuna gelirsek Erica ve Brian birbirini çok seven nişanlı bir çifttir. Ancak Erica'nın annesi (ki kendisi cadalozun teki), bu birleşmeden hiç mutlu değildir. Aman kızım mutlu olsun, sevdiceğiyle evlensin, hem bak oğlanda avukat, eli ekmek tutuyor demiyor da, illa da aile miraslarımızı birleştirelim diye, kızının kendi istediği biriyle evlenmesini sağlamaya çalışıyor. Oyy evlerden uzak olsun böyle kaynana... Neyse efendim bizim kızımız Erica ve sevdiceği Brian'ın yaşadığı türlü zorluklar ve bunun yanında zaman zaman ana karakterlerin önüne geçen ve kendini sevdiren yan karakterlerin yaşadıklarını okuyoruz kitapta.

The Reading Lady
Yalnız şöyle bir durum var ki, Türkiye'de yaşadığımdan ve çevremde pek zenci olmadığından mıdır nedir, kitaptaki karakterleri ilk okuduğumda hep beyazlarmış gibi hayal ettim. Ne zaman ki "teni çikolata gibiydi" tarzı betimlemeler gördüm, bir anda kafamda bir ampül yandı! Yaw yazar kendisi zaten zenci neden beyaz insanların aşkını yazsın ki dedim ve kendi şapşallığıma kendim güldüm :)
The Reading Lady
Sen kimsin??

The Reading Lady
Karakterlerin zenci olduğunu öğrendiğimde ben :)
Ben kitabı çok sevdim. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve dilinin akıcılığını ve anlatımını beğendim. Sadece bazı yerlerde birden konuyu ve kişileri değiştirmesi benim kısa süreli adaptasyon sorunları yaşamama sebep oldu. Yani o değişimlerde paragraf arasına konunun değiştiğini belirten ayırıcı bir çizgi falan konsa fena olmazmış. Bu küçük eleştirimin dışında kitabı aşk romanı okumayı sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Bol okumalı günler dileğimle
Sevgiler

The Reading Lady

4 yorum:

Kitap Tutkusu dedi ki...

Dört gözle bekliyordum yorumunu. Canım yorumun çok güzel olmuş eline sağlık :))

Okuyacağım bu kitabı!!

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Sağol canım :) Dediğim gibi güzel kitaptı tavsiye ederim.

tarih84 dedi ki...

insan baya şaşırıyorum kitap kapakları da hiç çağrışım yapmıyor:)) ben de sadece seninin adlı kitabı okuduğumda aynen böyle olmuştum:)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Aynen öyle kitap kapağından anlaşılmıyor ama insan kendini böyle bi boş boş bakarken buluyor zenci olduklarını anlayınca :))

Blog içi arama