Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

24 Mar 2013

Posted by Onur Birler in , , , | Mart 24, 2013 17 comments
The Reading Lady
Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip eşimle kendimizi dışarı attık ve yeni taşındığımız şehri keşfetmeye çıktık. Ankara caddelerinde "Off acaba nereye gitsek? Ne yapsak nasıl etsek? Burada neresi gezilir ki?" diye dolanırken tesadüf eseri bir billboard da Ankara Kitap Fuarı'nın açıldığını gördük. Heyyooo! Bundan iyisi Şam'da kayısı! Tabii bizim istikamet direkt belli oldu :)Uzun uzuuun dolanıp aramalardan sonra Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan fuar alanını bulabildik. Ama sonuç tam bir hayal kırıklığı! Zaten Ankara AKM çok kötü bir yapı. O kadar eski ve bakımsız ki pazar yerine mi geldik kültür merkezine mi belli değil! Kırık dökük merdivenler, tavana kadar beyaz mermerlerle bir hamam havası. Birazdan peştemalı ve nalınlarıyla tellaklar çıkacak sanki karşımıza öyle bir hava yani. Eh bu da zaten ilk hayal kırıklığımızı başlattı. Neyse buraya binayı mı satın almaya geldim kitap alıcam yihuuu havalarında girdiğim fuar, hiç abartmıyorum kitabevi pazarı gibi bir yerdi.

Zaten bilinen büyük hiç bir yayınevi katılmamış fuara. Epsilon, Pegasus, Artemis, Dex, Martı, Ephesus,Doğan vs vs. kitapları hep kitapevlerinin açtığı standlarda karman çorman bir şekilde satılıyor. Ve yeni basım kitap bulmak hemen hemen imkansız gibi birşeydi. Zaten bulduğum yeni çıkan kitaplar da fiyat olarak hiç bir cazibesi olmayan indirimlerle satılıyordu. Örneğin 22 TL lik kitabı indire indire 18-19 TL ye veriyorlardı. Ki bu fiyatlara ve hatta çoğu zaman daha ucuzuna zaten kitap sitelerinden alabiliyoruz. Fuarın bir anlamı yoktu bu anlamda yani.

Neyse iki saatte dolaşıp bitirdiğimiz fuarda ben kendime uygun fiyatlı bulduğum aşağıdaki yedi kitabı seçtim ve nice umutla başlayıp hüsran dolu biten Ankara Kitap Fuarı gezimizi bitirdik. 

Eve dönünce bir de fark ettim ki Tess'in Çırak'ı zaten bizde varmış bir de ona canım sıkıldı. Amaaan olmazsa çekiliş yapıp hediye veririm ya da birine hediye götürürüm di mi :) 

Herkese bol okumalı günler diliyorum
Sevgilerimle

The Reading Lady

The Reading Lady

17 yorum:

Kitap Tutkusu dedi ki...

Canım Ankara fuarının geçen sene çok kötü olduğunu duymuştum. Başkent olarak yayınevlerimizin neden ilgi göstermediğini anlamıyorum.

Kitaplarını keyifle oku tatlım!!

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Evet canım gerçekten tam bir açık kitap pazaryeriydi ve yeni kitap hiç yok gibiydi. Neyse ben yine de aldıklarımla çok mutluyum :)

tarih84 dedi ki...

şaşırdım doğrusu ama belki de bu tüyap ın düzenlediği değildir belkide ondandır bu özensizlik.

online satış sitelerine mahkum kaldık eskidendi fuara git ucuza al. Fuarlar bile indirim hikaye kaldı.

Berfim Aydin dedi ki...

Ahh canım ya istanbula tuyapa beklerız o zmn senı cnm onda bunu yasamayız umarım :) son fuarda hıc bekledıgım gıbı degıldı rakamlar ama bu sene ıcın umutluyum artık

SeGe dedi ki...

Gitsem mi gitmesem mi çok kararsız kalmıştım bu senede sanırım bu post sayesinde boşuna gitmeyeyim. Congresium'da ki Akm'de olan kitap fuarlarından kesinlikle çok çok iyiydi.
Teşekkürler. :)

kitaplarla beslenmek dedi ki...

Ankara Kitap fuarı benim için de hayal kırıklığı oldu. Doğru düzgün bir yayınevi olmadığı gibi doğru düzgün bir kitap bulmakta zordu.
Ben o fuarda iletişim, Can Yayınları, Türkiye İşBankası, Yapı kredi gibi güzel kitaplar çıkaran yayınevlerini görmeyi çok istedim. Bir satıcı ile bunu konuştum. Onlar bu köhne yere o dediğiniz yayınevleri gelmezler dedi. Haklılar o vakit. 7-8 Ay önce Tüyap Türkiye odalar Birliğinin en son fuar yerinde bir fuar açmıştı. Orası çok güzeldi. Umarım bundan sonra orada açarlar.
Size ayrıca Ankara da gezilecek bir mekan ismi vermek istiyorum. Görmediyseniz Hamamönü'ne gidiniz.

burcu tırt dedi ki...

Zaten artık Ankara'dan hiç bi şey beklemiyorum ben. Yayınevlerinin bile umrunda değil.

Henüz gitmedim ama bu hafta gidicem ben de. Bi de indirim konusunda, son gün çok indirim oluyomuş diye duydum.

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

İnşallah canım ben de gelmek istiyorum İstanbul fuarına. Toplaaşıp cümbür cemaat gideriz artık :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@SeGe Congressium'un neresi olduğunu bilmiyorum ama eminim ki çok daha güzeldir. Ne zaman olacak oradaki fuar bilginiz var mı acaba? Rica ederim :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@Kitaplarla Beslenmek Ankara'da böyle bir fuar görmek inanın beni de büyük hayal kırıklığına uğrattı. Başkente hiç yakışmamış bence. Hamamönü hiç duymamıştım çok teşekkürler ilk fırsatta gideceğiz. Eşimde bende Ankara'yı hiç bilmiyoruz ve internetten bakıp bakıp bir yerler bulmaya çalışıyoruz :) Teşekkürler :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@Burcu Tırt son günü gitmek lazım o halde :) Tiyo için teşekkürler :)

Ebrar Şeyban dedi ki...

Aa Dolunayda Aşk :) okumak istediğim kitaplardan birisi :) yorumunu bekliyorum :)Nora Roberts'in sadece iki kitabını okumuş olsamda sevdiğim yazarlardan birisi :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@Ebrar Şeyban ben daha hiç Nora Roberts kitabı okumadım ama o kadar övgü dolu sözler işitiyorum ki merak ediyorum ben de. En kısa zamanda okumaya çalışacağım ve burada yorumumu görebilirsin :) Sevgiler

kitaplarla beslenmek dedi ki...

Hamamönü, Kale o tarafları gezebilirsiniz. Gölbaşı'nda Mogan Gölü var. orası da güzeldir.

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Çok teşekkürler :)

SeGe dedi ki...

Congresium Armada'dan Cepa'ya giderken yol üstünde diyeyim :)Aralık başında olmuştu fuar. Seneye de o zamanlar olur herhalde :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@SeGe teşekkürler :)

Blog içi arama