Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

18 Mar 2013

The Reading Lady
İşte güzel bir tarihi romans okumak isteyenlere önerebileceğim harika bir kitap! Nicedir iyi bir historical okumak isteyen bünyeme ilaç gibi geldi diyebilirim. Amerikan Varisleri üçlemesinin ikinci kitabı olmasına ve benim henüz birinci kitabı okumamış olmama rağmen kesinlikle bir anda içine girebildiğiniz bir dünya yaratıyor ve sizi hemen etkisi altına alıyor Aşkın Kollarında.

Bu arada kitabın kapağına da bayıldım! Kahramanımız Clara'ya çok benzemiş bence ve orijinal kapaktan şahsi fikrim çok daha güzel olduğu yönünde. Bu konuda Ephesus Yayınlarına kocaman tebriklerimi gönderiyorum ve güzel kapaklarının devamını beklediğimi söylüyorum :)
The Reading Lady
Orijinal Kapak
Kitabımızın konusuna kısaca geçersem Amerikalı zengin bir varis olan Clara, ablası gibi kendine saygın bir koca bulmak için Londra'ya gelir. Bu arada ablası Sophia'nın macerasını ilk kitap olan Beni Aşka İnandır'da okuyabilirsiniz. Gerçi ben bu kitapların seri olduğunu okuduktan sonra anladım ama olsun yapacak bir şey yok:) 
Neyse efendim Clara Londra'da balo balo gezip uygun beyefendilerle tanışacak ve en uygun kocayı bulacaktır. Ancak gideceği ilk baloda bir karışıklık olur ve yanlış davetiyeyi alan Clara efsanevi Cakras balosunda bulur kendini. Peki bu Cakras balosu nedir? Hani Tom Cruise ile Nicole Kidman'ın oynadığı Eyes Wide Shut filmi vardı ve herkes maskeler takıp sevişirdi. İşte aynen öyle bir yaramaz balo bu Cakras balosu da :)
The Reading Lady

The Reading Lady
Bizim kızımız şaperonuyla birlikte bu baloya gider ve ne olduğunu anlamadan yüzü ne kadar maskeli de olsa çok çekici olduğu her nasılsa belli olan bir beyefendiyle tanışır. Hafif aşna fişneden sonra bu beyefendi Clara'nın evli olmadığını ve bu baloya yanlışlıkla geldiğini öğrenince onu apar topar dışarı çıkarır. Clara bu gizemli kurtarıcısından çok hoşlanır ve onu bulmak için planlar yapar. Seger Wolfe isimli lordumuz kendini toplumdan soyutlamış ve sadece bu tip balolara katılan ilginç ama çooook yakışıklı bir beydir. Ve tabii Clara ile aralarında doğacak olan maceralı aşk bizi hem eğlendirir hem de zaman zaman araya giren üçüncü şahıslarla sinirlendirir.

Ben yukarıda da belirttiğim gibi kitabı çok beğendim ve ilk kitabı da gittikçe uzayan alınacaklar listeme ekledim bile! Umarım okuduğunuzda sizler de benim kadar keyif alırsınız kitaptan.
Bol okumalı günler dileğimle

Sevgilerimle
The Reading Lady

6 yorum:

Sevimli Hırsız(Ebru) dedi ki...

İlk kitabını çok beğenmemiştim. Güzeldi ama başları sıkıcıydı. Fakat öyle bir sonu vardı ki, heyecan doruklarda gezdi. Ama bu ktiabı da çok akıcıydı. Okurken çok keyif aldım. Tek yadırgadığım yer şu bitmek tükenmek bilmeyen Daphne oldu :D

miyav kedicik dedi ki...

İşte harika bir blog buldum..:)) Bloğunuz mükemmel sizi vikitap ta gördüm ve bloğunuza geldim.. Bundan sonra da yakın takipçinizim elbette..:))
vikitap ta da sizi takibe aldım.. Eğer siz de benim bloğuma buyurur geliseniz çok çok mutlu olurum..
http://kediminhobidefteri.blogspot.com/

vikitapta da miyavkedicik adıyla takipteyim..
Tanıştığıma çok memnun oldum. Çok selam ve sevgiler...

kampet dedi ki...

bu denli güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim.. devamının gelmesi dileğiyle..

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@sevimli hırsız ay sorma o daphne beni de yedi bitirdi...spoiler vermemek için yazmadım ama böğğk geldi bana da :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@miyav kedicik takip için ve güzel sözlerin için çok teşekkürler :) Ben beni takip eden herkesi takip ediyorum aksi takdirde burnu büyüklük gibi geliyor açıkçası bana. Yani karşındaki sana değer verip takibe almış yorumlar yazıyor sen onu kaale bile almıyormuşsun gibi geliyor. O yüzden en kısa zamanda ben de sendeyim :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@kampet çok çok teşekkürler :)

Blog içi arama