Ana içeriğe atla

YORUM: Aşkın Kollarında - Julianne MacLean

The Reading Lady
İşte güzel bir tarihi romans okumak isteyenlere önerebileceğim harika bir kitap! Nicedir iyi bir historical okumak isteyen bünyeme ilaç gibi geldi diyebilirim. Amerikan Varisleri üçlemesinin ikinci kitabı olmasına ve benim henüz birinci kitabı okumamış olmama rağmen kesinlikle bir anda içine girebildiğiniz bir dünya yaratıyor ve sizi hemen etkisi altına alıyor Aşkın Kollarında.

Bu arada kitabın kapağına da bayıldım! Kahramanımız Clara'ya çok benzemiş bence ve orijinal kapaktan şahsi fikrim çok daha güzel olduğu yönünde. Bu konuda Ephesus Yayınlarına kocaman tebriklerimi gönderiyorum ve güzel kapaklarının devamını beklediğimi söylüyorum :)
The Reading Lady
Orijinal Kapak
Kitabımızın konusuna kısaca geçersem Amerikalı zengin bir varis olan Clara, ablası gibi kendine saygın bir koca bulmak için Londra'ya gelir. Bu arada ablası Sophia'nın macerasını ilk kitap olan Beni Aşka İnandır'da okuyabilirsiniz. Gerçi ben bu kitapların seri olduğunu okuduktan sonra anladım ama olsun yapacak bir şey yok:) 
Neyse efendim Clara Londra'da balo balo gezip uygun beyefendilerle tanışacak ve en uygun kocayı bulacaktır. Ancak gideceği ilk baloda bir karışıklık olur ve yanlış davetiyeyi alan Clara efsanevi Cakras balosunda bulur kendini. Peki bu Cakras balosu nedir? Hani Tom Cruise ile Nicole Kidman'ın oynadığı Eyes Wide Shut filmi vardı ve herkes maskeler takıp sevişirdi. İşte aynen öyle bir yaramaz balo bu Cakras balosu da :)
The Reading Lady

The Reading Lady
Bizim kızımız şaperonuyla birlikte bu baloya gider ve ne olduğunu anlamadan yüzü ne kadar maskeli de olsa çok çekici olduğu her nasılsa belli olan bir beyefendiyle tanışır. Hafif aşna fişneden sonra bu beyefendi Clara'nın evli olmadığını ve bu baloya yanlışlıkla geldiğini öğrenince onu apar topar dışarı çıkarır. Clara bu gizemli kurtarıcısından çok hoşlanır ve onu bulmak için planlar yapar. Seger Wolfe isimli lordumuz kendini toplumdan soyutlamış ve sadece bu tip balolara katılan ilginç ama çooook yakışıklı bir beydir. Ve tabii Clara ile aralarında doğacak olan maceralı aşk bizi hem eğlendirir hem de zaman zaman araya giren üçüncü şahıslarla sinirlendirir.

Ben yukarıda da belirttiğim gibi kitabı çok beğendim ve ilk kitabı da gittikçe uzayan alınacaklar listeme ekledim bile! Umarım okuduğunuzda sizler de benim kadar keyif alırsınız kitaptan.
Bol okumalı günler dileğimle

Sevgilerimle
The Reading Lady

Yorumlar

İlk kitabını çok beğenmemiştim. Güzeldi ama başları sıkıcıydı. Fakat öyle bir sonu vardı ki, heyecan doruklarda gezdi. Ama bu ktiabı da çok akıcıydı. Okurken çok keyif aldım. Tek yadırgadığım yer şu bitmek tükenmek bilmeyen Daphne oldu :D
miyav kedicik dedi ki…
İşte harika bir blog buldum..:)) Bloğunuz mükemmel sizi vikitap ta gördüm ve bloğunuza geldim.. Bundan sonra da yakın takipçinizim elbette..:))
vikitap ta da sizi takibe aldım.. Eğer siz de benim bloğuma buyurur geliseniz çok çok mutlu olurum..
http://kediminhobidefteri.blogspot.com/

vikitapta da miyavkedicik adıyla takipteyim..
Tanıştığıma çok memnun oldum. Çok selam ve sevgiler...
kampet dedi ki…
bu denli güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederim.. devamının gelmesi dileğiyle..
@sevimli hırsız ay sorma o daphne beni de yedi bitirdi...spoiler vermemek için yazmadım ama böğğk geldi bana da :)
@miyav kedicik takip için ve güzel sözlerin için çok teşekkürler :) Ben beni takip eden herkesi takip ediyorum aksi takdirde burnu büyüklük gibi geliyor açıkçası bana. Yani karşındaki sana değer verip takibe almış yorumlar yazıyor sen onu kaale bile almıyormuşsun gibi geliyor. O yüzden en kısa zamanda ben de sendeyim :)
@kampet çok çok teşekkürler :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)