Ana içeriğe atla

BLOG GÜNLERİMİZ BAŞLIYOR!


Çok güzel bir etkinlik başlattık OKK ile ve sizlerle de paylaşmazsam çatlarım!

Okuyan Kızlar Kulübü olarak dünyanın en güzel hediyesi kitaptır diyen bizler bir gün  bir gün toplaşmış konuşurken birden bire aklımıza bu çok şeker fikir geldi. 
Hani annelerimiz, komşularımız gün yapar altın, dolar vs biriktirir ya, haydi biz de yapalım o zaman dedik. 
Eee tabii her birimiz farklı şehirlerde yaşadığından meşhur pasta börek olayına giremiyoruz haliyle...
Ama olsun zaten yaz da geliyor kim ne yapsın böreği çöreği değil mi?Peki Blog Günlerimizi nasıl yapacağız? 
Yaptığımız çekiliş sonunda her ay bir arkadaşımız bize istediği kitapların bir listesini gönderecek ve geri kalan bizler de aramızda o kitapları paylaşıp yanında ufacık tefecik içi dolu fıçıcık minnak hediyelerimizle birlikte  göndereceğiz! 
O ay sıra kimdeyse hem aynı anda bir sürü kitabı olacak hem de birbirinden güzel hediyeler alacak! 
Oyy çok heyecanlıyım ben :)
 Ayrıca Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi ve Tuğçenin Kitaplığı da gün kardeşlerimiz olarak bizimle birlikte olacaklar. 
İlk günümüz Fightingg blogu sahibesi Esra'da.
 Esracım hediyeleri ve kitapları eline ulaşınca paylaşacak resimleri.
Bizi izlemeye devam edin efendim. 
Okuyan Kızlar Kulübü yeni aktiviteleriyle sizlerle olmaya devam edecek :)

Gün Sıramız:
Nisan - Fightingg!
Mayıs - Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Haziran - Kitap Tutkusu
Temmuz - Pudra Tozu
Ağustos - The Reading Lady (yuppieee)
Eylül - Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
Ekim - Yorum Durağım
Kasım - Tuğçenin Kitaplığı


Sevgilerimle :)
The Reading Lady

Yorumlar

Crazy Book Lover dedi ki…
Çok hoş ve kıskanılası bir etkinlik (: Resimleri merakla bekleyeceğim ve takipte olacağım :D
tarih84 dedi ki…
Yazın sıcağında günler uzun vakit bol olunca hediyelerine kavuşunca zaman mefrun gidecek. Bir kaç ay sonra kargo heyecanı kapında:)
@Crazy Book Lover teşekkürler :) Ben de merak ediyorum hediyelerimizi valla :)
@tarih84 yaa evet canım Ağustos bekle beni!
Merve Özcan dedi ki…
Çok hoş bir etkinlik olmuş. Merak ettim kim kime ne almış, ne etmiş.
@Merve biz de merak ediyoruz hediyeleri canım bakalım Esra hediyeleri eline ulaşınca bir post hazırlar görürüz hep birlikte :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)