Ana içeriğe atla

YORUM: Kalbimdeki Mühür - Andrea Kane


The Reading Lady
Eveeeet sayın seyirciler geldik iki kitaplık serimizin son kitabı Kalbimdeki Mühür'ü yorumlamaya. İlk kitabın hemen ardından neredeyse soluk almadan başlayıp bitirdiğim kitapta bu sefer kuzen Brenna'nın maceralarını okuyoruz. Aslında sadece Brenna'nın değil, ilk kitapta mutlu sonla evlendirdiğimiz Anastasia ve Damen'da balayından dönerek bizlere eşlik ediyor. Benim seri kitaplarda en sevdiğim şey bu. Ana karakterler değişse de diğer kitaplardaki kahramanların da olayların içinde olması, sanki böyle maaile cümbür cemaat toplanmışız gibi hissettiriyor bana. Seviyorum işte :)
The Reading Lady
Kalbimdeki Mühür ilk kitabımızın sona ermesinden üç ay sonra başlıyor. İlk kitap Tenimdeki Mühür'ün yorumunu buradan okuyabilirsiniz. Ve eğer ilk kitabı okumadıysanız yazının buradan sonrasını okumayın çünkü ilk kitapla ilgili spoiler verebilirim. Sonra yok beni uyarmadın yok niye sonunu söyledin falan demeyin karışmam!

Nerede kalmıştım? Hah hatırladım. İlk kitabımızda kötü kalpli amca hapse atılmış ve Brenna son anda kiralık katili elinden vurmuştu hatırlarsanız. İşte aradan geçen üç ayda bu katilimiz iyileşiyor ve intikam hırsıyla bizim kızların peşine düşüyor. Önce korkunç tehdit mektupları ile başlayan psikolojik işkencesi daha sonra daha gerilimli olaylar, gizemli cinayetlerle devam ediyor ve ben kitabı okurken hop oturup hop kalkıyorum yerimden. İlk yorumumda da söylemiştim yine söyleyeyim. Kesinlikle historical romance değil bu seri historical gerilim bildiğin! Bir Grange romanının içindeymişçesine seni geriyor ve meraklandırıyor. Ve bence ikinci kitap ilkinden çok daha başarılı bu konuda. 
The Reading Lady
Tabii ki de işin içinde romans var. Ahhh aşk olmazsa olmasın zaten! Seviyorum ben aşk meşk okumayı kitaplarda. Bu seferde yakışıklı beyimiz araştırmacı kişilik Royce Chadwick. Kendisi bir çeşit dedektif ama dedektif değil. Anlatamadım biliyorum ama kitabı okuyunca anlarsınız ne demek istediğimi :) Damen ile okul arkadaşı olan Royce onlara katili yakalamak için yardımcı olmaya geliyor ve tabii ki bizim güzeller güzeli Brenna'mıza da sırılsıklam aşık oluyor. Eee tehlikeli zamanlarda karşımıza çıkan yakışıklı bir kurtarıcıdan daha aşık olunası ne var ki başka? Brenna ve Royce'da tüm bu gizemlerin arasında hem çeşitli maceralar yaşıyorlar hem de aşklarını... 

Kitapta hoşuma giden şeylerden biri de son sayfalara kadar katilin kimliğini anlamamış olmamdı. Akıcı, sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitap okumak istiyorsanız bu seriyi herkese tavsiye ederim.

Bol okumalı günler dileğimle

The Reading Lady

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)