Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

16 Mar 2013

The Reading Lady

 Çok güzel bir kitap okudum ama açıkçası ne okudum pek bilemedim :)
Şöyle anlatayım o zaman :
Aslında kitaba historical romance diye başladım ki bayılırım lordlu ladyli romanslara.  Ama okudukça kitap birden değişmeye, bir Agatha Christie'leşmeye, bir Stephen King'leşmeye başladı! Hayır historical okurken hiç bu kadar gerim gerim gerilmemiştim. Adam kaçırmalar mı dersin, kadın satıcıları mı ararsın? Gizemli cinayetleri,  kiralık katillerle sniper keskin nişancılarını hiç saymıyorum bile. Yani hepsi bir araya gelmiş ve historical gerilim olmuşlar bildiğin!
The Reading Lady

Şimdi tüm bu yazdıklarımdan kitabı beğenmediğim anlaşılmasın sakın. Çok beğendim ve biter bitmez serinin ikinci kitabı Kalbimdeki Mühür'ü de bir çırpıda okudum. Ama yine de gönlümden iyi bir aşk hikayesi okumak geçerken, karşıma çıkan polisiye beni bir tık hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.
The Reading Lady
Anastasia ve Brenna
Kitabımızın konusuna gelirsek birbirine tıpatıp benzeyen ve herkesin birbiriyle karıştırdığı kuzenler Anastasia ve Brenna yıllar sonra tekrar biraraya gelirler. Anastasia ailesiyle birlikte küçük yaşlarda Amerika'ya taşınmıştır ve babası da ölünce kalan tek akrabaları kuzeni Brenna ve amcası George'un yanına İngiltere'ye döner. Allahım o amca ki ne amca! Allah düşmanımın başına vermesin psikopatın dibi kendisi. Pislikkkk!


The Reading Lady

Neyse efendim sinirimi kendime saklayıp kitaba döneyim ben. Anastasia'nın babasının mirası okunur ve büyük bir miktarda paraya kavuşan Anastasia, başlar yatırım planları yapmaya. Ki devir kadınların çalışmadığı bir devir olunca kime iş planını anlatsa hor görülür ayıplanır. Hayır kızda kafa da var arkadaş. Bana para kalsa ne bileyim bir butik açayım, bir kitap-cafe açayım gibi fikirler aklıma gelir taş çatlasın. Ama bizim kızımız banka kurmak istiyor :) Bildiğin bir Koç-Sabancı kafa yapısında bir lady kendisi. Neyse zamanın en büyük bankası Lockewood Bankasının sahibi Damen Lockewood, babasının vasiyetine göre Anastasia'nın mali idarecisi olarak atanıyor. Damen da Damen hani. Bu isme ve türevlerine bayılıyorum ben ya! Örneğin bir Vampire Diaries Damon Salvatore olsun, bir Obsidien Deamon olsun hepsi benim bebeklerim :) Tabii ki burada ki Damen'da tadından yenmez bir vikont.
The Reading Lady
Damen Lockewood
Kitabımız şeytan amcanın bu mirasa kavuşmak için yaptığı hain planlar ve insanı heyecanlandırıp merak ettiren olaylarla akıp gidiyor ve bir solukta bitiyor. Ha kitapta aşk var mı var. Ama ben aşık olup birbirine açılma faslını daha doğrusu flört zamanlarını okumayı daha çok sevdiğmden buradaki aşık oluverme bölümü bana çok hızlı geldi. Gerçi kitap dediğim gibi ince ince işlenmiş bir romansdan ziyade polisiye roman tadında. 
The Reading Lady
Ben hikayeyi ve kahramanları çok sevdim ve rahatlıkla tavsiye edebilirim bu seriyi size. Ama benim yaptığım gibi historical romans okuyacağım beklentisiyle başlamayın sakın kitaba a dostlar.

PS: Bu yazıdaki resimleri değişiklik yaparak anime karakterlerden seçtim ve pek de beğendim doğrusu. Umarım sizin de hoşunuza gitmiştir :)

Herkese bol okumalı günler diliyorum
Sevgilerimle
The Reading Lady


7 yorum:

Sevimli Hırsız(Ebru) dedi ki...

Süper bir kitaptı. Özelilkle de o sonu var ya sonu ! İkincisini de aldım en kısa zamanda okuyacağım. :D

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Ben de çok beğendim ve dediğim gibi ikinci kitabı bir günde bitirdim. Hatta bence 2. kitap birinciden daha bile heyecanlı :) Okuyunca yorumunu bekliyorum senin de. Ben de yarın falan yazarım onun yorumunu :)

Sevimli Hırsız(Ebru) dedi ki...

Bende ona bi' türlü sıra gelemedi. Ama ilk kitabın sonu öyle bir bitti ki, çok merak ediyorum. :D

kitaplarla beslenmek dedi ki...

Ben bu kitabı geçen hafta okudum ve blogumda yorumladım. çok beğendim. farklı bir kitap. ikincisini alıp okuyacağım. siz ikincisi daha da güzel mi dediniz?? eğer öyleyse hemen alayım:))

cgdmag dedi ki...

2 kitaplık bir seri olması, historical olması ve konusu beni çekmişti.
okuyunca gördüm ki her telden her kesime hitap edebilecek bir tarz olmuş. Kesinlikle çok beğendim
İkinci kitapta ise çıta biraz daha yükselmiş
yorum için teşekkürler
eksiği yok fazlası var şekilde yorumlamışsınız.

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@kitaplarla beslenmek ikinci kitap bana çok daha heyecanlı ve gizemli geldi. Ve sanırım daha çok beğendim o yüzden kesinlikle tavsiye ederim eğer birinciyi sevdiyseniz bunu da çok seversiniz :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@cgdmag güzel yorumunuz için çok teşekkürler :)

Blog içi arama