Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

11 Nis 2013


Ülkemizde Dex yayınlarından tazecik çıkan Kaçığın Kızı romanının yazarı Megan Shepherd'ı biraz tanımaya ne dersiniz? 

Bizim de yeni tanıştığımız Megan Shepherd, Kuzey Carolina'da doğmuş ve oldukça  maceralı bir hayat yaşamış. Gençlik yıllarında değişim öğrenciliğinin yanı sıra park koruculuğu yapan Megan Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Rusça öğrenmiş. Maceracı ve meraklı yönünün kuvvetli olduğunu söyleyen yazarımız bunu kanıtlamak istermişçesine hayatının belli bir döneminde Barış Gücü'ne katılmış ve Senegal'de  elektriksiz, susuz bir kulübede iki yıl yaşamış.

Çocukluğu ailesinin kitap dükkanında geçen Megan okumaya ve bir şeyler yazmaya hep meraklı olmuş. Bir gün kocasının da teşvik etmesiyle yazdığı çocuk hikayelerini dergilere göndermiş ve yazıları yayınlanmaya başlamış. Daha sonra üçleme olarak tasarladığı The Madman's Doughter (Kaçığın Kızı) 2013 Ocak ayında piyasaya çıkmıştır. Aynı anda başka bir üçleme The Cage'in de 2014'de basılması için yazımını tamamlamaya çalışmaktadır.

Yazmadığı zamanlarda ata binmeyi, uzun doğa yürüyüşlerine çıkmayı veya bir kahve dükkanında oturup hayaller kurmayı çok seven Megan şu anda ikinci kitabı üzerinde harıl harıl çalışmaktadır. 

Hadi Megan hemen yaz çünkü bizler de sabırsızlıkla yeni kitabını bekliyoruz :)

Bol okumalı günler dileğimle

The Reading Lady


1 yorum:

tarih84 dedi ki...

Biliyordum bu kitap böyle kalmazdı üçleme mi ben 2 kitap olur diye düşünmüştüm vayyy beni daha bir heyecanlandırdı. Tek sorun art arda çıkmaması:( Hemen çıksa yıl içinde seriyi bitirsek çok keyifli olacak

Blog içi arama