Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

5 Nis 2013

The Reading Lady

Ben seni yerim! 
Ben seni pamuklara sarar sarmalar kitaplığımın baş köşesine koyarım! 
Bu da yetmez sıkılıp bunaldıkça açıp tekrar tekrar okurum! 
Nasıl güzel bir kitapsın sen ,nasıl güzel bir karaktersin sen! 
Ahhh Hawk!!! 
Yirim, yirim, yirim :)
The Reading Lady

Bu kitabı spoiler vermeden nasıl anlatırım ki? Hayır anlatamam o yüzden yer yer spoiler olabilir şimdiden uyarayım!

The Reading Lady
Şansıma mıdır nedir son okuduğum historicallar o kadar güzel çıkıyor ki...
Hele bu kitap...
Ahhhh hele bu kitap o kadar sevilesi bir karakter yaratmış ki aşık olmamak mümkün değil! 
Kısaca tanıştırmam gerekirse kendisinin asıl adı Sidheach James Lyon Douglas, Üçüncü Dalkeith Lordu. Ona kısaca Hawk diyoruz ki iyi ki de öyle diyoruz çünkü ismi o kadar zor okunuyor ki. Neyse efendim Hawk 1500'lü yıllarda İskoçya'da efsaneleşmiş bir reistir. Efsaneleşmesinin sebebi de müthiş yakışıklılığı sebebiyle hiç bir kadının ona hayır diyememesi ve gören tüm kadınların ona aşık olmasıdır. Tabii efsane olan başka bir şeyi daha var arkadaşın ama burada bahsetmem biraz ayıp kaçabilir. Sanırım anladınız siz onu :)
The Reading Lady

Dünyanın en yakışıklı insanı olan Hawk'ımızın elinden uçan kaçan dişi kuş kurtulmamaktadır ve haliyle bir sürü de düşman kazanmıştır. Bir gün arkadaşı Grimm'le oturmuş sohbet ederlerken bir yıldız kayar ve Grimm bir dilek tutar. Öyle bir dilek ki çok güzel, çekici ve Hawk'ın aşık olacağı bir kadın olacak ve Hawk'ı kesinlikle reddedecektir. Böyle bir şeyin olması mümkün olmadığından Hawk güler geçer haliyle. Eee boru mu beş bin kadınla birlikte olduğu söylenilen, kadınların kendini yollarına attığı bir efsaneden bahsediyoruz. 

Ancak ikili bu konuşmayı yaparken bilmedikleri bir şey vardır ki peri diyarında da Hawk'ın efsanesi duyulmuş ve onu kraliçesinden kıskanan peri kralı ve soytarısı Hawk'tan intikam alma yemini etmişlerdir. 
The Reading Lady

Grimm'in bu dileğini duyan peri soytarısı hemencicik uçaraktan yirminci yüzyıla gelir ve erkeklerden nefret eden, bağımsız ve güçlü bir kadın olan Adrienne De Simone'yi 1997'den alır ve hooop diye 1513 yılına gönderir ve Hawk'un ölen müstakbel nişanlısı Deli Janet'in yerine geçirir. Kendini birden bire yüzyıllarca geriye gitmiş ve yakışıklı erkeklerden nefret ederken hayatında gördüğü en yakışıklı adamla evlenmiş bulan Adrienne, hayatı Hawk'a zindan etmeye başlar. Ben buralarda Adrienne'i yer yer boğmak istedim. Kızım manyak mısın adam seni el üstünde tutuyor, gül gibi kokluyor, gözünün içine bakıyor daha ne istiyorsun diye kendi kendimi yedim durdum. Hele hele Hawk'ı sırf yakışıklı olduğu için üzdüğü sahnelerde kafasını çıt diye koparasım gelmedi değil! 
The Reading Lady

Kitabın en bayıldığım yerleri ise Adrienne'nin modern dünyayla karşılaştırma yaptığı zamanlardı. Hawk bebeğimin Adrienne'i elde etme çabaları, hain perilerin planları ile bir gecede okunup biten 400 sayfalık bir masal olmuş Sisli Dağların Ötesinde. Historical romance'in paranormalle yaptığı bir vals gibi süper eğlenceli, ultra romantik ve über seksi bir kitap çıkmış ortaya. En sevdiğim hikayelerdir zaman yolculukları ve bir de historical romance içinde okuyunca resmen zevkten dört köşe oldum diyebilirim. Kimi yerlerde kahkahalar attığım kimi yerlerinde sinirimden yerimde duramadığım bu kitabı herkese gözü kapalı tavsiye ediyorum. Hele de historical severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Okuyunca bana teşekkür edeceksiniz bundan eminim :)
The Reading Lady

Sevgilerimle
The Reading Lady

4 yorum:

Berfim Aydin dedi ki...

bebeğim iyelik eklerini yanlış kullanımşsın düzelteyim dedim (: benim filan yazıyor aralarda bir ysnlış anlama olmasın dünya ahret enişten olur kendisi (:

Sonra okuyanlar sanıcak ki o senin fln yok artık yani (:

Ellerine sağlık ama aşkımı çok güzel anlatmışsın (:

tarih84 dedi ki...

zamaan yolculuğu kısmını mantığa en yakın şekilde kurgulamış kitabın genelde tarzını sevdim. Ama ben hawk değil de Adam hastası oldum:)) onun da grimm in de hikayelerini merakla bekliyorum

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@Berfim : Ahahahahahahahahahahahahaha ayyy hiç güleceğim yoktu şeker :)) Bu sohbeti facebookta yapmıştık tekrar girmeyelim istersen :)) Öpüyorum seni :))

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@tarih84: Ayy sorma Adam'ı da öyle taş anlatmış ki o kadar kötülük yapmasa ben de aşık olabilirdim :) İkinci kitap Grimm'i anlatıyormuş galiba. İnşallah Epsilon çok bekletmez de yayınlar seriyi. Merakla beklemekteyim bende :)

Blog içi arama