Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

2 May 2013

Posted by Onur Birler in , | Mayıs 02, 2013 4 comments
Uzun zamandır sağlık sorunları sebebiyle şehir dışındayım ve blogumu maalesef elde olmayan sebeplerle çok ihmal ettim. Bulunduğum yerlerde internet olmaması, ya da olsa da ben de yazacak hal kalmamasından dolayı  ayrı kaldığım bu zamanlarda elimden geldiğince diğer blogger arkadaşlarımı takip etmeye çalıştım. Geçen hafta çok eğlenceli etkinlikler düzenlendi ve bugün ben de sevgili Saklanma Kabı blogunun sahibi Eren'in başlattığı "Görülesi Kitap Mekanları" etkinliğini yapmaya karar verdim. 
Ve işte benim görmeyi istediğim on kitap mekanı :
 1. Tabii ki İSKOÇYA :) Bu ilk tercihim sanırım kimseyi şaşırtmamıştır. Tarihi Romans hastası biri olarak Orta Çağ'da geçen historicalların baş mekanı İskoçya görmeyi istediğim yerlerin başında geliyor. Özellikle Highlands Bölgesi, Skye Adası ve Dunvegan Kalesi! Ahhh İskoçya bekle beni geleceğim bir gün yanına :)
  Highlands
  Skye Adası
  Dunvegan Kalesi
 2. Historical manyağı olan bir okuyucunun tabii ki de görmek istediği ikinci yer Londra olacaktır. Ama mümkünse Victorian dönemi Londra'sı olsun. Hyde Park'ta dolaşan lordlar ve ladyler, kupa arabaları olsun. 

 3. Historical kadar sevdiğim belki daha bile çok sevdiğim paranormal kitaplara gelirsem Güneyli Vampirler Serisi nam-ı diğer True Blood serisinden kütür kütür yenilesi Eric'imin işlettiği Fangtasia mümkün olsa gidip bir şişe A Rh Pozitif True Blood deneyeceğim yer olacaktır :)


 4. The Vampire Diaries yani Vampir Günlükleri serisi kitaplarından daha çok hastası olduğum dizisiyle ve beni tekrar ergenus kıvamına sokan Damon Salvatore (Ian Somerhalder) aşkımla Mystic Falls kasabası mümkün olsa koşa koşa gideceğim ve evini bulup "Isır beni Damon!!!" diye bağıracağım bir mekan olduğundan listede 4. sırada yerini buluyor :)

  Damongilin Evi :)
  Konumuzla alakası yok ama onu koymazsam olmaz :) Aghhh Damon :)
 5. Tabii ki bu kadar vampirlerden bahsetmişken vampir kralımız Dracula'nın Transilvanya'daki şatosunu görmeden olmaz. Ki kendisi ilk göz ağrımdır benim. Canımmmmm :)


 6. Ahhhh unuttum sanmayın kızlar. Christian Grey bebeğimin ikametgahı Escala binası daha doğrusu binayı ne yapayım ben Cristian'ın dairesi benim görmek istediğim mekanlardan biri. Özellikle de Red Room of Pain :) Kih kih kih çok kötüyüm :)

 7. Ölümcül Oyuncaklar serisinin yakında filmi çıkacak ve İdris'i muhtemelen yönetmenin hayal gücüyle izleyeceğiz. Ama ben kendi hayalimdeki İdris'i görmeyi çok isterdim doğrusu.

  Bayıldım bu tabelaya :)
 8. Vampir Akademisi serisi en sevdiğim serilerden biridir. Oradaki Rose ve Dimitri aşkı beni benden alır. Tabii ki kitapları okurken Rose ben oluyorum ve hayalimdeki Dimitri ile St.Vladimir Akademisinde maceradan maceraya koşuyorum. :)


 9. Taht Oyunları kitaplarını -itiraf ediyorum dizinin ilk sezonunu izleyince- bir koşu gidip almıştım. Khal Drago öldü mi ıssız acun kaldı mi diyerekten bir solukta okumuş bitirmiştim. Khal Drago'nun yasını hala tutsam da, onsuz oraların tadı tuzu kalmasa da, King's Landing hala en çok görmek istediğim yerlerden biri. 

 10. Listemin sonuna geldiğimde daha önce de blogumda tanıttığım Gretna Green kasabasını yazmak istiyorum. Bunu İskoçya'dan ayrı yazıyorum çünkü İskoçya'yı 1500'lü yıllarda, Gretna Green'i ise 1800'lü yıllarda görmek istiyorum. Hatta kaçak bir çiftin nikahına şahitlik etmek, nikahtan sonra onlarla halay çekip, çeyrek altınımı takmak ve onlara Türk örf ve adetlerini tanıtmak istiyorum.              

Yaparken çok keyif aldığım bu etkinliği düzenlediği için Eren'e teşekkürler! 
Peki elinizde olsa sizlerin görmek istediği yerler nereler? 
Paylaşın hadi benimle :)
Sevgilerimle
The Reading Lady

4 yorum:

ErenNadirAkşamoğlu dedi ki...

Ellerine sağlık ablam :) ahahaha damon'in sırıtık haline çok güldüm ya :) Birleşik Krallık'ta en çok görmek istediğim yer İrlanda olsada Skye Adası' nın yeri ayrıdır. Katıldığın için çok teşekkür ederim. :D

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Ben de çok eğlendim canım :) Asıl ben teşekkür ederim ve devamını bekliyorum böyle etkinliklerin :)

tarih84 dedi ki...

Bir Monica Mc Carty etkisi ve 50 ton esintisi gördüm seçilen mekanlarda ben de deli gibi merak ediyorum:)

Tugcenin Kitaplığı dedi ki...

Onur ellerine sağlık, insan yazarken çok düşünüyor, ama her yer aklına maalesef gelmiyor, sonra da bir başkasının görülesi yerlerinde görünce hay allah diyor heheeh :)

Blog içi arama