Ana içeriğe atla

TANITIM: YAĞMUR SONRASI - Sarah JIO


Herkese kocaman bir merhaba!
Okuyan Kızlar Kulübü olarak 3. blog turumuzla karşınızdayız arkadaşlar :)
Bu turumuzda biraz romantik, biraz hüzünlü, biraz sevinçli, biraz umut dolu bir kitap olan ve Arkadya Yayınlarından çıkan Yağmur Sonrası kitabını inceliyor olacağız. Ayrıca tur sonunda yapılacak çekilişle iki şanslı okura Yağmur Sonrası kitabını hediye ediyoruz. Çekilişimize katılmayı unutmayın :)


Biraz kitabımızı tanıtalım isterseniz:

Yağmur Sonrası | Sarah Jio
Nisan 2013
Arkadya Yayınları
Tür: Yetişkin / Tarihi Aşk Romanı – II.Dünya Savaşı dönemi

KONUSU:
II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet…

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır… Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası’ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, II. Dünya Savaşı’nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası’nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green’e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar… Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir?

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?
Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio’dan muhteşem bir başyapıt… Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

“II. Dünya Savaşı’nda Pasifik’in tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi.”
Kristin Hannah
Tur Takvimimiz ise şöyle:

13 Mayıs 2013
Ön Okuma: The Reading Lady
Yurtdışı Kapakları: Fighting!
Yazar Bilgisi: Pudra Tozu
Çekiliş Duyurusu:The Reading Lady

14 Mayıs 2013
Kitapta Geçen Mekanlar : Fighting!
Cast Çalışması : Kitap Tutkusu

15 Mayıs 2013
Karakter Analizleri : Pudra Tozu
Alıntılar : Kitap Tutkusu

16 Mayıs 2013
Yorum : Pudra Tozu
Yorum : Fighting!
Yorum : Kitap Tutkusu


Bizden ayrılmayın... :)
Sevgiler...

PS: ARKADYA YAYINLARI'na katkılarından dolayı teşekkürler!

The Reading Lady

a Rafflecopter giveaway

Yorumlar

Kaichou^^ dedi ki…
Yazarın diğer kitabı "Mart Menekşeleri"ni okumuştum ve bir süre etkisinde çıkamamıştım.Kesinlikle okumayı çok istediğim bir kitap. Herkese bol şans :)
Mart Menekşelerini beğendiyseniz bunu da beğeniceğinizden eminim. Size de bol şans :)
Ebru Aydin dedi ki…
Ben bu tür hüzünlü kitapları okuyamıyorum ya :D Ama merak ettirdin.
Zeynep Zengin dedi ki…
Merhabalar böyle bir kitap için şansımı denedim tabiki :)
Benimde bir çekilişim var http://tozluraflardannotlar.blogspot.com/2013/05/cekilissss.html :))
Kitap biraz hüzünlü canım ben hüngür sümük ağladım valla :)
Seyyah Gül dedi ki…
MART MENEKŞELERİNİ ÇOK KEYİFLE OKUMUŞTUM
EMİNİM BU KİTAP DA ONUN KADAR GÜZELDİR
HAYIRLI AKŞAMLAR
Seyyah Gül dedi ki…
MART MENEKŞELERİNİ ÇOK KEYİFLE OKUMUŞTUM
EMİNİM BU KİTAP DA ONUN KADAR GÜZELDİR
HAYIRLI AKŞAMLAR
Syhn dedi ki…
itiraf ediyorum ben bu kitabı okudum. ve belki de yarışmaya katılmam haksızlık :) birine niyetlendim ama :)
en kısa zamanda mart menekşelerini okumak istiyorum.
zeytin dedi ki…
mar menekşelerini severek okumuştum bunuda okumayı çok istiyorum katıldım
hayat hayal dedi ki…
Herkese bol şans

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)