Ana içeriğe atla

Yeni Kitaplarım Vol: 7

Geçtiğimiz hafta elimde okunacak dünya kadar kitabım olduğu halde yine dayanamadım okuoku.com'dan siparişlerimi verdim. Hayır nasıl bekleyeyim a dostlar! Aldığım kitaplara bakarsanız 6 kitabın dördü seri devamı ve ben de bir an önce heyecanı geçmeden okumak istiyorum onları!

Eee bir historical delisi için yeni Elizabeth Hoyt kitabı çıkar da almaz mı? Onu da attım tabii sepete. Tabii bir de kargoyu açtığım gibi okuyup bitirdiğim ve şurada yorumladığım meşhur Tatlı Bela kitabını da okumayanı dövüyorlarmış diye duydum ve bu sebeple onu da pıt diye atıverdim sepetime. 

The Reading Lady, Tatlı Bela,Oniks,Obsidiyen, Kitap
Serilerime devam etmek için nasıl sabırsızlanıyorum anlatamam! Gerçi şu anda Tanrı'yı (Melez Sözleşmeleri serisi 3. kitabını) okumaktayım ve bitince tüm seriyi bir arada yorumlamayı düşünüyorum. 

Bu arada Şikago Vampirleri serisinin üçüncü kitabı Bir Isırık Daha, Optimum Yayınları'ndan tazecik çıktı! Daha önceden şurada yorumunu yaptığım Bazı Kızlar Isırır ve henüz yorumunu yazamadığım ama çok beğenerek okuduğum Gece Isırıkları ile birlikte bu kitabı da okuyup en kısa sürede yorumumu paylaşıyor olacağım. 
The Reading Lady, Tatlı Bela,Oniks,Obsidiyen, Kitap,VampirThe Reading Lady, Tatlı Bela,Oniks,Obsidiyen, Kitap,Vampir

Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar. Okumayı düşündüğünüz seriler hakkında sorularınız varsa her zaman seve seve yardımcı olurum. 

 Hepinize bol okumalı günler diliyorum.

Sevgilerimle

 The Reading Lady

Yorumlar

Berfin Kanat dedi ki…
Oniks <3 Tatlı Bela'yı ben de aldım ama bir türlü başlayamadım. :)
amphitrite dedi ki…
harika görünüyolar bi an elimi uzatıp alabileceğimi düşündüm o güzellikleri:)
keyifli okumalar
Benherneysemo dedi ki…
Ben de taze sipariş verdim, benim de çok istediğim kitaplar var içinde. Tatlı Belayı o kadar okumak istiyordum ki çok konuşulunca aramızda ufak bir soğukluk oldu, şimdilik duruyor ama biraz yankılar bitsin öyle alacağım. Yabani Aşık'ı ben de sepetledim. Oniksim de var. Tanrı ve Safkanı da istiyorum. Off , kısaca kıskandımmm :( Güle güle oku :D

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)