Ana içeriğe atla

Yeni Kitaplarım Vol:6


Uzun bir süre sağlık sorunları sebebiyle şehir dışındaydım ve bu süre içinde bol bol kitap okudum ve kitap aldım. Ayrıca iki ayrı yarışmadan da kitap kazandım :) Yirmi üç günlük bir tedavi döneminde tam 10 kitap okumuşum. Fırsat buldukça yorumlayacağım onları çünkü tek kelimeyle BA-YIL-DI-ĞIM kitaplar var aralarında. Mesela Zehir Ustası, Melez ve Safkan, Mefisto, Gelin, Düğün...Hepsi yorum sırasını bekliyorlar.

Yeni aldığım kitaplara gelirsek: 

Linda Howard Cehennem kitabını Satırların Dilinden Facebook sayfasından kazandım. Milly Johnson İşte Kızlar Geliyor kitabını ise Saklanma Kabı blogunun çekilişinden kazandım. Ejderin Arzusu kitabı ise Ephesus Yayınevi tarafından bana yorumlamam için gönderildi. Hepsine çok teşekkür ediyorum :) Ayrıca resimdeki ayracı da ben yaptım :)


 Bu arada kitapların bir kısmını Migros'tan bir kısmını ise sanırım Carrefour'dan indirimli olarak aldım. Fiyatlar 6,90 Tl ve 7,90 TL arasında değişiyordu. Kiler mağazalarında ise çok daha indirimli kitaplar satılıyormuş ancak benim gitmeye fırsatım olmadı. 5 TL 'ye kadar indirimler varmış. Yakınlarında Kiler olanlar kaçırmasın derim.

Herkese bol okumalı günler diliyorum

Sevgilerimle

The Reading Lady

Yorumlar

Pınar Şentürk dedi ki…
Geçmiş olsun. Hepsi çok güzel kitaplar. Kehanet'i görünce şaşırdım. Severek okuduğum ama adı sanı pek duyulmayan devamı da gelmeyen bir kitap. Gerçi fantastik seveler muhtemelen yavan bulmuştur ama okuması zevkli bir kitaptı (:
Teşekkürler :) Kehanet'i ben de duymadım hiçbir yerde ama arka kapak yazısı hoşuma gittiği için aldım. İnşallah yarım kalmış bir seri değildir :)
aygur demi dedi ki…
Geçmiş olsun!Umarım şimdi daha iyisindir.Kitaplarla ilgili yorumunu sabırsızlıkla bekliyorum.Yönlendirmek gibi olmasın ama özellikle Zehir Ustası'nı bekliyorum :)
Başak Kırmacı dedi ki…
Öncellikle çok geçmiş olsun. Kitaplarının hepsi çok güzel. Yazgı ve Ölümsüz Ölüm kitaplarını okudum harika kitaplardır. İyi okumalar dilerim :)
Hain Ölüm hangisinin indiriminden ablam. Ölüm Yargısı' nı migrostan aldım ams Hain Ölüm'ü göremedim
@aygur demi: Teşekkürler daha iyiyim :) O zaman ilk Zehir Ustası'nı yorumlayayım madem istek var :D
@Başak Kırmacı: Teşekkürler :) Ben de okumak için sabırsızlanıyorum. Ancak Eve Dallas serisini başından okumak istediğim için seriyi tamamlayana kadar Ölümsüz Ölüm bekleyecek gibi duruyor. İndirimli bulduğum her yerden almaya çalışıyorum Nora Roberts'ları :)
@Eren: Canım Hain Ölüm'ü Carrefour'dan almıştım. Oraya bir bak bulursun belki
bayan kitapkurdu dedi ki…
Çok geçmiş olsun :) Kitap ayracı çok güzel olmuş, keyifli okumalar..
@bayan kitap kurdu: Teşekkürler :) Evet ayracımı ben de çok sevdim ve beğendiğinize de çok sevindim :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)