Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

27 May 2013


Yemin ederim iki gündür şu yorumu yazmak için bekliyorum ama ne yazacağımın da çok bilincinde değilim açıkçası :) Yani Travis Maddox'un etkisiyle bilincimin yanı sıra kelimelerimi de kaybettim :) Kitabı bir solukta, bir günde yaladım yuttum ve hem BA-YIL-DIMMMM hem de yer yer GICIK OLDUM !!!! Öyle bir etkiledi yani beni anlayın :)

Kitabın konusunu çok kısa anlatmak gerekirse Abby ve kankası America hayatlarına taze bir başlangıç yapmak üzere Eastern Üniversitesi'ne başlamışlardır. Hangi ara bir derede olduğunu anlayamadığım bir süre içerisinde America, Shepley isimli bir çocukla çok büyük bir aşk yaşamaya başlamış ve Abby'nin kolundan tuttuğu gibi onu Shep'in kuzeni Travis Maddox'un dövüştüğü bir dövüş gecesine götürmüştür. Abby burada sarsak sarsak dolaşırken bir şekilde üstüne kan sıçrar ve Travis ona aşık olur:) Valla bak ilk böyle tanışırlar ve tüm kızların dibinin düştüğü, kendilerini ayaklarına fırlattıkları, kucağına oturabilmek için cat fight yaptıkları über seksi, yakışıklı ötesi, tehlikeli ve bla bla bla muhteşem herşeyin vücuda gelmiş hali olan Travis, üzerinde pembe kaşmir yeleği ve inci küpeleriyle boş boş bakan Abby'i görür ve BAM! çarpılır. Ertesi günden itibaren Abby'nin peşinden koşturmaya başlar. Daha sonra bunlar bir iddiaya girerler ve kaybeden Abby 1 ay süresince Travis'in evinde kalmaya başlar. Ve kitabımız bundan sonra inişlerle, çıkışlarla, bir daha inişlerle ve yine çıkışlarla devam edip gider. Ama su gibi akıcı bir şekilde ve elinizden bırakamayacağınız bir bağımlılık yaparak okutur kendini size.

Kitabın baş karakterleri Abby ve Travis geçmişleri yaralı tipler ve bu durum da kimi arızalı hareketlerine tahammül etmemizi kolaylaştırıyor açıkçası. Ancak ben Abby'e çoğu zaman gıcık olmadım desem yalan söylerim. Özellikle kalbinin sesini dinlememekte ısrarcı olduğu zamanlarda ve söylenecekleri söylemediği zamanlarda. Bir de kitapta eleştirmek istediğim içime sinmeyen bazı noktalar var. Örneğin Travis'in Abby'e olan aşkı çok yalapşap başladı bence. Dakika bir gol bir hoooop aşık oluverdi ve bizim bad boyun dibi Travisimiz, aşkından mecnuna dönmüş bir halde dolaşmaya başladı. Yani şu birbirini tanıma, hoşlaşma dönemi biraz üstünkörü geldi bana. 


Bunun dışında ben kitabı gerçekten çok beğendim. New Adult yani yeni yetişkin diye adlandırılan bu türün çok iyi bir örneği ve yazarın resmi sitesinden açıklandığı üzere kendisi Warner Bros'la kitabın film hakları için sözleşme yapmış bile! Umarım oyuncu kadrosu iyi olur çünkü Ölümcül Oyuncaklar serisinin filminde oynayan tiplerden tam anlamıyla nefret ettim. Şimdi kalkıp Travis'ime sırsıl, tipsiz birini bulurlarsa kendimi stüdyonun önüne zincirlerim bu sefer! Yetti ama sınırlarımı zorlama Hollywood!!

Neyse şimdi hayalimdeki Travis'ime geçmek istiyorum. İtiraf ediyorum yaptığım yorumlarda en keyif aldığım bölüm bu oluyor :) Google amcada bir sürü yakışıklı resmine bakıyorum ve hayalimdeki tipi bulmaya çalışıyorum. Travis için de bir sürü güzel resim buldum ama maalesef bu yakışıklı Trav adaylarımın isimlerini bilmiyorum. Amaaaan ismi de ne yapacağız nüfüsumuza mı geçireceğiz yani? Yine bir amme hizmeti olarak sizlere Travis adaylarımı sunuyorum efendim. Doya doya bakınız :) Burada da beğendiğim bir hayran yapımı kitap videosu var. İzlemenizi öneririm. Video da oynayan arkadaş severek izlediğim hoş ama boş dizi 90210'da oynayan Matt Lanter isimli afet-i devran. Ki kendisi de orada bad boy bir karakteri canlandırıyor.

Yorumumu Ebru Gündeş ablamızın bir şarkısıyla bitirmek istiyorum. Pislik olsun, gıcıklık olsun, kitabın soundtrack'i bu olsun :) 
Öyle çapkın bakma banaaağğğ,
Cilveyle naz yapma banaaağğğ,
Çarpar Kalbim yana yanaaaaaaaaağğğ,
Tatlı tatlı talı belaaaaaaaaaaaaaa.....

ıyyggggkkk tiksindim bir an kendimden :)Herkese bol okumalı günler dileğimle
6 yorum:

Berfim Aydin dedi ki...

Aahahha bebeğim aramıza hoş geldin :) ellerine yorumuna sağlık mükemmel olmuş :) bütün travis adaylarını alabilirm :) koynuma alıp sevebilirm :) i
Deni daha çok seviyorum ama biliyrsun :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

Hoşbuldum canımmmmm :) Boşuna Travis Travis diye sayıklamıyormuşsun sen onu anladım :) Ben de seni çok seviyorum biliyosun sen onu :)

hayat hayal dedi ki...


Merhaba canım yorum şahane olmuş benimde geçenlerde okudum bir kitap okurken aynı duyguları yaşamışız bende baş hatuna arada kıl oldum aby e ama travis ahhhh ahhhhh çok şekerdi çokkkk ellerine sağlık lady

ha unutmadan ben travis için 3. resim diyomm arka fon harika

tarih84 dedi ki...

son anda Ebruya bağladın ya koptummmm

bu kitabı istiyorummmmm

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@hayat hayal: Ahahahah arka fon derken :))) Bir Travis bin Travis bunlar hepimiz için :) Beğendiğine sevindim canım :)

The Reading Lady (Onur Kınacı Birler) dedi ki...

@tarih84: Arabamın arka camına "Kıroysam günahım ne" yazdırıp doya doya dinleyeceğim bu şarkıyı :) Oku bu kitabı canım çok seveceksin hatta dur alma blog günü listende verirsin bize biz alırız sana :)

Blog içi arama