Ana içeriğe atla

YORUM : Bir Isırık Daha - Chloe NEILL

The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap

Kronik vampir hastası, tüm supernatural yaratıklar içinde en sevdiği tür vampirler olan ve büyüyünce vampir olacağını hayal eden biri olarak bulduğum iyi-kötü-çirkin tüm vampirik kitapları okuyorum. Gerçi şu sıralar yayınlanma sıklıkları azalsa da beni tatmin eden kitapların basılması beni çocuklar gibi şen, yumak bulmuş kedi gibi neşeli yapıyor. 
Bu aralar severek okuduğum serilerin başında da Chicago Vampirleri serisi geliyor. Bu serinin ilk kitabı Bazı Kızlar Isırır yorumumu şuradan okuyabilirsiniz. İlk kitabı çok sevmemle birlikte serinin ikinci kitabında yaşanan tempo düşüklüğü sebebiyle kitabı okumuş olmama rağmen yorum yazmak içimden gelmemişti. O kitap hakkındaki yorumları da oradan buradan okuyabilirsiniz ama boşuna aramayın bende yok :)

Serinin üçüncü kitabı Bir Isırık Daha açık söylemek gerekirse ikinci kitapta yaşadığım hayal kırıklığından sonra bir müddet elimde sallandı. Ne zaman ki (bu zaman dün oluyor) kitabı okumaya başladım, elimden bırakamadım! Yazar bu kitabında ilk üç kitabı kıyaslarsam zirve yapmış durumda. 


Kitabımızın konusunu biraz hatırlatmam gerekirse fırlama, hazırcevap, güzeller güzeli ve seksi taze vampirimiz Merit, vampir olduktan sonra diğer vampirlere göre ultra güçlü olduğundan Cadogan Evinin muhafızı konumuna getirilmiştir. O, bu yeni pozisyonuna alışmaya çalışırken aynı zamanda da Cadogan Evinin hükümdarı seksi sarışın vampir Ethan Sullivan'ın çekiciliğine karşı koymaya çalışır. Ethan'da bildiğin taş ama kardeşim. Taş ama bir o kadar da dengesiz. Bu kitapta da yaklaşan büyük savaş için şekil değiştirenlerin de desteğini almak isteyen vampirlerimiz, hem bu sürü meseleleriyle uğraşırken, hem de gizemli suikastçiyi bulmaya çalışıyorlar. Tabii Merit ve Ethan'ın birlikte çalışması demek havada çatır çatır elektrik kıvılcımlarının çakması demek aynı zamanda. Öyle bir etkileşimleri var ikisinin. Okurken hem heyecanlandırıyor hem de aynı zamanda sinir etmeyi başarıyorlar. Kısaca süper bir ikili olmuşlar yani :)
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap

Kitap hayli sürükleyici ama yazar son 50 sayfada bir coşturuyor ki... Sanırsınız bir kitap bitmiş yeni kitap başlamış öyle bir heyecan, öyle bir aksiyon. Yani o gazla bir 335 sayfa daha okuyacak hale geliyorsunuz ki pıttadak kitap bitiyor. Şimdi bekle bakalım 4. kitabı :) Gerçi Optimum Kitap bu konuda çok hızlı ve bizleri bunaltmadan, seriden soğutmadan ardarda yayınladığı için bu konuda benden tam not aldı.4. kitap için çok bekleyeceğimizi sanmıyorum. 
Ancak bir eleştirim olacak. İlk kitabın kapağındaki kızı çok beğenmiş ve Merit'e çok benzetmiştim. Ancak ardından gelen kapaklar hem birbirinden farklı kızlardı hem de Merit'e çok benzemeyen kızlardı. Hele 3. kitap kapağındaki kız dizi sever birçok kişinin yakından tanıdığı bir oyuncu olan Eliza Dushku olunca inanın kitabın kapağına bakasım gelmedi. Keşke ilk kitaptaki kızı diğer kitaplarda da kullansalardı bence çok daha iyi olurdu.

Bu arada yurtdışında Twice Bitten ismiyle yayınlanan Bir Isırık Daha kitabının yurt dışı bazı kapaklarını buldum ve benim en beğendiğim kapak deri giysileri ve kılıcıyla şu ilk kapak oldu.
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
Amerika Kapağı
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
Audiobook Kapağı
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
Italya kapağı
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
Norveç Kapağı
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
Almanya kapağı
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
İngiltere Kapağı
Tabii bir The Reading Lady klasiği olarak Ethan'ımıza uygun gördüğüm yakışıklı insan evladı fotoları da aşağıdadır efendim. Doya doya bakınız, bu iyiliğimi de unutmayınız :)
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap

The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap
The Reading Lady, Chicago Vampirleri, Ethan Sullivan, Optimum Kitap

Herkese bol okumalı günler dileklerimleYorumlar

tarih84 dedi ki…
of offf offf bu yakışıklı için okunur diyorum:)

Vampir avcıları vampirler neden hep deri giyer anlayamadım gitti
ahahahhaha :D Çünkü biz giysek millet deliymişiz gibi bakar ama onlar giyince hem çok cook hemi de çok seksi olurlar da o yüzden canım :D İveeet sarışın sevmeyen benim bile dibim düştü bu tipe çoh yakışıklı di mi :D
Ebru Aydin dedi ki…
2. kitabı o kadar durgundu ki, öyle kaldı. Hâlâ da okunmayı bekliyor. Onu okuyamadığımdan devamına hiç el atamadım. :/
Didem Sökmen dedi ki…
Yine buldum di mi balım kitabı okutacak yaguşuklu :D senin bu castinglerin benim sonum olacak. Bir de bunlar canlı ve nefes alıyor yaaa Allah'ım sana geliyorum :)
@Ebru Aydın: İkinci kitap beni de baymıştı ama 3. kitap çok eğlenceli tavsiye ederim canım :)
@Didem Sökmen: Ahahahahahah bulurum ayıp ediyosun :) Zaten bu yağuşuklular da olmasa hayat çekilmez di mi :))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)