Ana içeriğe atla

Kitap Oscarlarım - Temmuz 2013

Herkese kocaman merhabalar,
Kendi uydurduğum Aylık Kitap Oscarlarım etkinliğimle yeniden karşınızdayım :)

Uzun ve güzel bir tatilden yeni döndüm ve halen daha evde 
"Nedeeennnn allaaam nedeeennn tatil bitmek zorundaaağğğğ!!" diye dolanıp duruyorum. 
Hafif sancılı bir tatil sonrası depresyonu geçiriyorum sanırsam...

Bu arada bir de baktım ki ayın yine neredeyse ortasına gelmişiz. 
O zaman ne yapmalı?
Bu ay ki Kitap Oscarlarını dağıtmalı :)

Bakalım bu ay neler okumuşum:
  1. Can Dostum - Bruce Cameron - Yabancı Yayınları
  2. Kır Zincirlerini - Monica McCarty - Koridor
  3. Balayı - Susan Elizabeth Phillips - Epsilon
  4. İskoçyalının Kollarında - Maya Banks - Koridor
  5. Kış Sarayı - Eva Stachniak - Optimum
  6. Opal - Jennifer L. Armentrout - Dex
  7. Arzuların Esiri - Kresley Cole - Pegasus
  8. Atlantisin Yükselişi - Alyssa Day - Martı
OPAL
Yani Opal'in okunduğu bir ayda başka bir kitabı seçmem sanırım olmazdı değil mi sayın seyirciler :) 
Henüz Opal'in yorumunu yapma fırsatım olmadı ama serinin ilk iki kitabının yorumlarını buradan ve buradan okuyabilirsiniz. 

CONLAN
Şaşırdınız değil mi?
Ben de şaşırdım :)
Cıkss bu sefer Deamon Black'i seçmiyorum çünkü kendisi Haziran ayı güzeli seçilmişti ve haksızlık etmeyeyim dedim diğer karakterlere :) 
Bu sefer Atlantis'in Yükselişi kitabımızdaki savaşçı Atlantis prensimiz Conlan en sevdiğim erkek karakterlerden biri olarak listeme adını altın harflerle yazdırıyor.

HONEY JANE MOON
Şimdi kim ola ki bu diye merak edenleriniz olabilir. 
İlk okuduğum Susan Elizabeth Phillips romanı Balayı'nın baş kahramanı efendim kendisi. 
Hayata zor koşullarda başlamış küçük bir kızdan, güçlü bir kadına dönüşmesini okuduğum bu kitapta Honey'e zaman zaman kızsam da hayran kaldığımı söyleyebilirim. 
Dram sevmeyen ben bile kitaba hayran kaldım ve bir günde yaladım yuttum. 
(Ayrıca bana bu kitabı hediye eden arkadaşım B.'ye de buradan öpücükler yolluyorum. Sağol canımmmm)

ŞAŞKIN KÖPEK BAILEY ve SAHİBİ ETHAN
Bu ay okuduğum kitapların çoğunu çok sevdim ama Can Dostum kitabının yeri bende ayrı oldu. 
Hem kitabı çok severek okudum, hem de kitaba çok keyif aldığımız ve eğlendiğimiz bir tur yaptık.
Bailey ve sahibi Ethan arasındaki gerçek sevgi, dostluk, bağlılık çoğu insanda bile yok ve bu yüzden bu ayın çifti olarak onları seçiyorum. 
 Bir Bailey değil ama benim can dostum Dora :)
ANUBISA
Kaos tanrısının kızı ve karısı olan ve onunla olan sapık ilişkisinden vampir ırkını doğuran vampir tanrıça. Kendisi her türlü psikopatlığın, caniliğin ve sapıklığın vücut bulmuş hali. 
Kesinlikle uzak durmalı, görüldüğü yerde arkanıza bakmadan kaçılmalıdır.
Canım Conlan'ıma da yapmadığı işkence kalmadı saykonun. 
Pislikkkk!

ONIKS
İlk defa bu çocuğun güzel çıktığı ve beğendiğim bir fotoğrafı var! 
Bu ayın kitap kapağı sanırım bana kapak olmuş biraz :) 

KORİDOR
Bizi birbirinden güzel historicallarla buluşturan Koridor'dan bu ay okuduğum iki historicalı da çok beğendim ve bu sebeple ayın yayınevi olarak kendilerini seçiyor ve sanal Oscar'ımı kendilerine veriyorum  :)

Yine bir Oscar törenimizin sonuna geldik efendim.


Benim çok keyif alarak yaptığım bu etkinlikten umarım sizler de okurken keyif almışsınızdır.
Bu arada bunu bloglarında yapmak isteyen olursa yapabilir no problem yani :)
(ama yazınızda benden de bahsederseniz sevinirim)
Kazananlara kocaman bir alkış gönderiyorum ve bol okumalı günler diliyorum :)
Sevgilerimle
Yorumlar

Esra Ercan dedi ki…
Opal gelecek, Balayı okunacak, can dostum zaten okundu :D Süper olmuş ellerine sağlık ablacım :) Bu arada Oniks'i okuyorum :D Öküzümüzü özlemişim :D
Kitap Tutkusu dedi ki…
Ellerine sağlık canım çok güzel bir yazı olmuş. Ben de Conlan'ı çok severek okumuştum :)))
white glaze dedi ki…
Merhabalar;
Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
303. takipçiniz benim.
Bu arada çok hoş bir çekilişim var, muhakkak beklerim :)
Sevgiler
http://whiteglaze.blogspot.com
twitter: @_gamzeahmet_

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)