Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

17 Ağu 2013

Posted by Onur Birler in , , , , | Ağustos 17, 2013


Gerçek mutluluk nedir, nerededir?
Peki, onu bulmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Bu turumuzda okuduğumuz Mutluluğun Öteki Yüzü kitabı aile dramalarını seven okuyucular için biçilmiş kaftan adeta. Kitapta aile ilişkilerini, sevgiyi, mutluluğu ve mutsuzluğu ince ince işleyip anlatmış yazarımız. Hayatın doğal akışının içinde meydana gelen olayları nasıl gördüğümüze bağlı olarak mutlu ya da mutsuz olmanın insanın kendi elinde olduğunu bize duygulu bir hikayeyle sunuyor. Kitabın konusuna kısaca değinmek gerekirse, Ella Beene kocası ve onun ilk evliliğinden olan iki üvey çocuğuyla mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Bir gün kocası Joe, kötü bir kaza sonucu ölür. Kocasının acısını yaşarken birdenbire üç senedir ortalarda görünmeyen çocukların annesi Paige çıkagelir. Doğum sonrası depresyona girdiği için Joe'yu ve çocuklarını terk etmiş olan Paige, iyileştiğini ve çocuklarını geri almak istediğini söyler. Kendi öz çocukları gibi sevdiği ve büyüttüğü çocukları geri vermek istemeyen Ella, Paige ile bir velayet savaşına girer. 


Tüm bu olaylar olurken eski defterleri de kurcalayan Ella, Joe'nun ondan sakladığı sırlarını açığa çıkartır. Yaşadığı zor günler, velayet savaşı, bir de batmakta olan marketi arasında debelenip dururken, kocaman ve gürültücü bir İtalyan ailesi olan Joe'nun akrabaları Ella'nın yanında olup, destek verirler.

Yazarın akıcı bir dili var ve çeviri mükemmel diyebileceğim bir ölçüde. Çevirmen Simge Ölmez bu konuda çok başarılı bir iş çıkarmış. Kendisini buradan tebrik ediyorum. Kitap dediğim gibi bir aile draması ve sevginin gücünün her zorluğun nasıl üstesinden geldiğiyle ilgili bir sonuca varabiliriz. Ben şahsen bu türde kitapları okumayı tercih etmiyorum ancak dediğim gibi bu türü sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum. 

Turumuzun diğer duraklarını da ziyaret etmeyi unutmayın :)

Bol okumalı günler dileğimle
Sevgiler

Katkılarından dolayı Arkadya Yayınları'na teşekkür ederiz.


a Rafflecopter giveaway

0 yorum:

Blog içi arama