Ana içeriğe atla

Tatil dönüsü depresyonum ve Yeni Kitaplarım Vol:9


Merhaba arkadaşlar,
Bir aya yakın bir süredir İzmir'de annemin evinde gayet mutlu mesut yaşamaktaydım.
 Anne evi gibisi yok gerçekten. 
Ohhh ekmek elden su gölden :) 
Ama maalesef her güzel şeyin bir sonu var ve dün benim de tatilim bitti ve kös kös döndüm Ankara'ya. 
Kahrolsun bağzı şeyler!


Neyse konumuza dönecek olursam henüz İzmir'e gelmeden önce Kitap Sihirbazı'na vermiş olduğum siparişim adres değişikliği, kargo elemanının acemiliği, istediğim bir kitabın stokta olmaması sebepleriyle tam 13 gün sonra elime ulaştı. Genelde Kitap Sihirbazı sitesinden çok memnunumdur ancak bu sefer üst üste bir sürü aksilik olunca kendilerine ulaştım. Yetkili kişiler çok nazik bir şekilde yanıt verip aksilikler için de özür dilediler. Umarım bir daha böyle aksilikler yaşamam ama Kitap Sihirbazı'ndan alışveriş yapmaya devam edeceğim. Bu arada henüz duymamış olanlar varsa bu ay Kitap Sihirbazı'nda DEX yayınlarının tüm kitapları %40 indirimde. Eksikleriniz varsa fırsat bu fırsat tamamlamanızı öneririm.


Tatile giderken gelecek olan siparişimi de düşünüp yanıma 7 kitap almıştım. 
(Bunlar yeni kitaplarım değil ama)

Daha sonra siparişlerim elime ulaştı ve 15 kitabım oldu elimde.

Ardından hediye gelen ve ödünç verdiğim kitaplarım da geri dönünce bugün bavulumdan çıkan kitap kulesi işte bu arkadaşlar :) Tatil'den tam 21 kitapla geri döndüm ama bunların sekiz tanesi okundu bitti bile.

Bu arada bence tatilimin en güzel fotolarından biri de bu. 
Sıcak Ankara günlerimde bu fotoya bakıp bakıp iç çekmek için, bir köşeye gidip ağlayıp geçmişi yad etmek için burada da paylaşayım. 
Hey gidi güzel günler hey... 
(Anılaaar anılaaaarrr...)

Bu arada herkesin geçmiş bayramını kutluyorum arkadaşlar :)

Hepimize bol okumalı güzel günler diliyorum!

Tatilden taze dönmüş, kırsalda bunalıma giren ve kendini en yakın su birikintisine atmak isteyen bloggerınız


Yorumlar

Berfim Aydin dedi ki…
Kresley cole ve atlantisliler candır! Opal e yorum dahi yapamadım :) güle güle oku :)
Zaten ilk okuduğum Opal, sonrası Atlantisliler ve Kresley'in ilk kitabı :) İkincisini elimdeki kitap bitince okuyacağım hemen bitmesin seri istedim ara verdim :D
Aralarında benimde okuduğum/okumak istediğim kitaplar bulunan koca bir kule :) iyi okumalar :)
Kitap Tutkusu dedi ki…
OMG! Koca bir bavul dolusu kitap! Yorumları merakla beklenmekte :D

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)