Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

21 Eyl 2013


Ben bu çocuğu boşuna sevmiyormuşum onu anladım!
Öküzümsü görüntüsünün altında yatan hassas bir aşk böcüüğü, sevgi kelebeği varmış yaa, kıyamam :)

(Bu arada kitap kapağındaki mavi kelebek resminin, Travis'in sevgi kelebeği olduğunun sembolik anlatımı olduğunu da açıklayarak bir sırrı daha ortaya çıkarmanın haklı gururunu yaşıyorum ahakshdskjajdgf)

İlk kitabı da ayıla bayıla okumuştum ve yorumumu burada yazmıştım (tık tık) ve bu kitabı da bir nefeste yaladım yuttum.
Ama şu dengesiz Abby'e zaten ilk kitaptan bir gıcık olmuştum ama bu kitapla bu duygum tavan yaptı. Yok yani Abby'nin ağzından da okusam, Travis'in ağzından da okusam, hatta babası, kardeşleri ya da Las Vegas'ta ki Benny'nin ağzından bile okusam Abby yine gıcık yine gıcık. Pislük hatta...

Ayaklı Bela'yı ilk kitaptan bir kaç ay sonra okuduğum için çok baymadı beni ama severek okuduğum bir kitabı tekrar okuyormuş gibi oldum. Yazar hikayenin başı ve sonu hariç tamamen aynı kitabı yazmış. Eee ne bekliyordun ki demeyin zaten elime aldığımda biliyordum böyle olduğunu ama çok daha ilginç olabilirdi diye de düşünmedim değil. Örneğin babası ve kardeşleri ile olan ilişkilerine daha ağırlık verebilirdi bence. (Ki o kardeşlerin hikayelerinin de yakında yazılacağını biliyoruz. ) Ya da Shepley'le eve çıkmaları, dövüşmeye başlama hikayesi gibi hikayelerle daha derin anlatılabilirdi Travis diye düşündüm.


Kitap keşke böyle olsaydı diye düşündüklerimin dışında çok eğlenceli bir kitap. Severek kısa sürede okunup bitiriliyor. Okuyanlar okumayanlara anlatmasın ve okumayanlar da bence bir koşu gidip okusunlar der, bu yorumumu da burada bitiririm.

Herkese bol okumalı günler diliyorum.

Sevgilerimle
Katlılarından dolayı teşekkür ederiz.


2 yorum:

hayat hayal dedi ki...

Ellerine sağlık

The Reading Lady dedi ki...

Teşekkürler :)

Blog içi arama