Ana içeriğe atla

Alısveriste Manga ve Manga Figürleri Çılgınlığı!

Herkese Merhaba Arkadaşlar!
Kendimizce hoş bir değişiklik olarak bu sefer manga turu yaptığımızı biliyorsunuz.
Eee benim hayatımda ilk defa manga okuduğumu da bir önceki yazımda okumuştunuz.
*hayatındailkkezmangagörenmasumblogger
Haliyle şimdi buradan bilmiş bilmiş öhööm manga şudur, anime budur, hattori hanzo kılıcı da budur diye ahkam kesmem hoş olmaz :)
O yüzden bu yazıları bu işleri bilen arkadaşlarıma bıraktım.
Bakınız Kitap Tutkusu ve Kütüphanemden Kitap Manzaraları zaten bunu mikemmelll bir şekilde yaptılar zaten. Benim kadar bu konuda cahil olan biri bile kolaylıkla neyin ne olduğunu anlıyor böylece...
*artıkmangaylaanimeninfarkınıbilenmasumblogger

Ben buraların yabancısıyım, yol yöntem bilmem ki diyerek ve
"Yaaaa ben ne yazcam şimdiii" diye dolanırken bilge arkadaşlarım bana en hafif konuyu verdiler.
Alışveriş!!!
Oh baby!
Hatta bana kolaylık olsun diye link bile yolladılar!!
Bana da sadece sağ klik yapıp fotoları kaydetmek kaldı :)
Yyyhha ağlayacağım şimdi...
Çok duygulu anlar yaşadım evet ama geçti şimdi.
Ohhh keşke her tur böyle olsa!
Eveeet gelelim şu manga figürlerine. 
İnanamadım desem yalan söylemiş olmam! Adamlar her şeyini yapmışlar üşenmeden. Demek ki satıyor ki yapılmış. Benim bile alasım geldi bir sürü şeyi. Ama kötü bir haber vereyim size. Bunlar ülkemizde satılmıyor maalesef... (Ya da ben bulamadım şimdi yalan olmasın belki satan biri vardır ekmeğiyle oynamayayım gece gece.)
Ben sadece Vampire Knight ile ilgili olanları paylaşıyorum ama derya deniz valla ne ararsanız var.
Sizleri bu figürlerin şirinlikleriyle başbaşa bırakmadan önce turumuzun diğer duraklarını ziyaret etmeyi ve çekilişimize katılmayı unutmayın diyorum.
Ayrıca ben de manga okumak istiyorum, çok canım çekti diyorsanız Akılçelen Kitaplar'ın satış sitesinden alabiliyorsunuz.
Neşeli günler dileklerimle
Sevgiler...


Ya bunlar Zero'yla Kaname'nin bez bebekleri! Çoook şekerler!
Kıyafetlere falan dikmek için mini yamalar (patch)
Defter ve Kitap Ayraçları
Puzzle
Yastıklar yani bizim deyimimizle kırlentler :)
Vampir Şövalye Akademi Kıyafetleri
Zeka Küpleri
İskambil Destesi ve Bardaklar

Yaka Rozetleri (Pin)

Akademi kol bandı

İskambil Kağıtları
Kolye
Cep saati
Bez bebek Yuki
Yorumlar

Suzan Çetin dedi ki…
Çooook güzeller Zero kolyesi ve yastıklardan istiyorum hayır hayır hepsinden :D
The Reading Lady dedi ki…
Ben de bez bebeklerden, yastıklardan, kitap ayraçlarından...hayır ben de hepsinden istiyorum :) Kol bandı olmasa da olur ama :D
Benherneysemo dedi ki…
Yazıyı okurken inanılmaz keyif aldım, böyle sıradan bir konuyu harika anlatmışsın :) İhi! :)
The Reading Lady dedi ki…
Çok sağol canım :) İhi :D

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)