Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

26 Eyl 2013

YORUM: TEK DOKUNUS - Lynne GRAHAM

"Seni istemekten asla vazgeçmedim."

Tally ve Sander bir trajediyle yıkılan evliliklerinin ardından, tekrar bir araya geldiklerinde aralarındaki aşk ve ihtiras eskisinden çok daha güçlüydü. Ancak, ikisinin de sırları vardı...
Bu sırlar onları nasıl etkileyecekti?
Aşkları tüm sorunlara karşı koyacak kadar güçlü müydü?
Onları yeni bir ayrılık mı bekliyordu?
Birbirlerine duydukları aşk sorunlarını çözmelerine yardım edebilecek miydi?
Her şeyi zaman gösterecekti...
Beyaz dizileri oldum olası severim ve annemden kalan ve benim de üzerine eklediğim geniş bir arşivim var. Hatta bizim OKK kızlarıyla daha önceden Beyaz Cumartesi adında bir etkinlik yapmaya karar vermiştik ama düzenli olarak sürdüremediğimizden kaldı. Bu yüzden Aşk & Çikolata & Harlequin konseptini duyunca çok sevdim. Hem Harlequin okuyacak hem de çikolata yiyeceğiz daha ne olsun :)

Benim okuduğum kitap evli ama çeşitli problemler ve yanlış anlaşılmalar yüzünden ayrı yaşayan bir çiftin hikayesiydi. Ben de bizim adetlerimizde kız isterken erkek tarafının gümüş tepsiyle kız evine hediye ettiği yaprak çikolatalarla yukarıdaki gibi bir konsept hazırladım. Hani Sander Tally'i annesigilden istemeye geldiğinde getirmiş gibi olsun istedim :) Tabii kitabımı okurken de yanında bol bol yedim :)
Gelelim yorumuma:
Beyaz Diziler içinde herhalde en sevmediğim konu bana denk geldi. Ben daha çok sıfır km ilişkileri seven, ex'ten next olmaz görüşünde biri olduğum için yıkılmış evliliklerin olduğu hikayeler çok açmıyor beni. Bunda da öyle oldu. Hikaye çok güzel ve çok akıcı. Zaten Lynne Graham'ın kalemini bilen biliyordur eminim. Kendisi dünyada en çok okunan yazarlar arasında. Ama dediğim gibi ben bu konudaki hikayelerden hoşlanmıyorum ve tamamen Pudra Tozu'nun oyununa geldiğimi düşünüyorum :)

Kitaptaki erkek kahramanımız Sander'a bayıldım resmen. Adam Yunanlı olmasının dışında (dikkatinizi çekerim Yunanlı diyorum! OMG!) hem çok yakışıklı hem de çok zengin. Ve karısına deli gibi aşık. Yeme de yanında yat durumu...

Ama kadın karakterimiz Tally tam ıslak banyo terliğiyle ağzına vurulası, karnından konuşan, ne istediğini bilmeyen bir tip. Resmen kitap boyunca sinirimden deli oldum. Sander bebeğimi anlamaması, bencilliği sinir etti beni. Neyse Allahtan beyaz diziler hep mutlu sonla bittiğinden Sander'cığım da sonunda mutlu oldu ama ben yazarın başka bir kadın karakter yazıp, Sander'ı da o kadına aşık edip, salak Tally'i dımdızlak ortada bırakmasını daha çok tercih ederdim açıkçası :)
Uzun lafın kısası beyaz diziler candır, ilk göz ağrılarımızdandır. 
Okuyunuz, okutunuz efendim. 
İçlerinde mutlaka seveceğiniz hikayeler bulacaksınız...

Herkese aşk ve çikolata dolu günler dilerim.
Sevgilerimle
Katkılarından dolayı Harlequin'e teşekkür ederiz. Siz de bu romantik dünyaya adım atmak istiyorsanız tık tık!
Çekilişimize katılmak için tık tık!
Turumuzun diğer duraklarını gezmeyi, yeni aşkları okumayı unutmayın!
Tur Takvimimiz

26.09.2013

Saat: 12:00

Tanıtım ve Duyuru

The Reading Lady –Historical Romance/Classics
Pudra Tozu - Romance
Kitap Tutkusu – Highlife 1/2
Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Desire/Mystery
Fighting!! – Stars of Romance/Special
Çekiliş: Fighting

19:00

The Reading Lady – Lynne Graham/Tek Dokunuş

Pudra Tozu – Kim Lawrence/Tehlikeli Oyun

Kitap Tutkusu – Lynne Graham/Büyük Fedakarlık

Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Maya Banks/Geçmişin Ayak İzleri

Fighting!! – Debbie Macomber/Bir Melek Gibi

0 yorum:

Blog içi arama