Ana içeriğe atla

YORUM : SAFIR MAVI - Kerstin Gier


Maceramız kaldığı yerden devam ediyor!
OKK 8.Blog turumuzda incelediğimiz "Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer" serimizde şimdi de sıra geldi ikinci kitap Safir Mavi'ye. İlk kitabın konusunu kısaca buradan okuyabilirsiniz. İlk kitabımız çok güzel ve heyecanlı bir anda bitmişti ve Safir Mavi'de tam bu andan başlıyor ve maceraya kaldığı yerden son hız devam ediyor. Hatta bu sefer kahkahalarımın da dozunu fazlaca arttırarak :)

Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?
Zaman yolcusu olduğu anlaşılan Gwendolyn bu yeni hayatına alışmaya çalışırken bu arada da diğer zaman yolcusu ukala ötesi Gideon'a da umutsuzca aşık olmuştur. Şimdiki zamandan her gün belli saatlerde yüzyıllar ötesine ışınlanmaları (kitapta buna elapse diyorlar) ve son derece şık kostümler giyerek birlikte balolara, davetlere katılmaları  hem heyecanlı hem de tehlikeli olmaya başlamıştır. Üstelik Gwen'in peşlerindeki gizemli tetikçiler ve suikastçiler kadar bir de yelpaze sallama kuralları, manuet dansı yapma gibi sorunları vardır. 

Gwen, en yakın arkadaşı Leslie ve yeni hayalet arkadaşı Xemerius (ki kendisi de bir iblis gargoyle) ile birlikte hem büyük gizemi çözmeye hem de kalbini aşka kapamaya çalışmaktadır. Ancak bunda ne kadar başarılı olduğunu öğrenmek için kitabı okumak zorundasınız arkadaşlar. Çünkü spoiler vermeden kitabı anlatacağım diye şurada orta yerimden çatladım açıkçası :)
Favori iblisim Xemerius :)
Seride en çok güldüğüm kitap Safir mavi oldu ve hiç bitmesin istedim. Fantastik bir hikayeyi tarihi romans ve günümüz romans kıvamına getirip bir de eğlenceli yazan Kerstin Gier favori yazarlarım arasına girdi bile!

Turumuzda yarın zaman yolculuklarında Gwen ve Gideon'un giydiği kıyafetleri inceleyeceğim ve Cumartesi günü de kitaptaki danslar ve müzikleri anlatacağım. OKK kızlarının da sizlere özel hazırladığı ilginç yazıları da okumayı ve turumuzu takip etmeyi unutmayın :) Ayrıca tabii ki 2 kişiye hediye edeceğimiz setimiz için çekilişe katılmak için burayı tıklayabilirsiniz.

TUR TAKVİMİMİZ :
04.09.2013 Çarşamba
2. Kitap Safir Mavi Yorum

The Reading Lady
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden KitapManzaraları
Fighting!!

05.09.2013 Perşembe

The Reading Lady - Zaman Yolculuğunda Ne Giysem?
Pudra Tozu -Kitap Kapaklarının Masalsı Hikayesi - Uluslararası İnceleme
Kütüphanemden KitapManzaraları - Yakut Kırmızı Film Hak. Bilgi

06.09.2013 Cuma

3. Kitap Zümrüt Yeşil Yorum
The Reading Lady
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden KitapManzaraları
Fighting!!

07.09.2013 Cumartesi


The Reading Lady - Geçmiş Yüzyıl Eğlenceleri
Kitap Tutkusu -Serinin Karakterleriyle Keyifli bir Söyleşi
Kütüphanemden KitapManzaraları - Bir Zaman Yolculuğuna Nasıl Hazırlanır?

08.09.2013 Pazar

Seri Hakkında Genel Yorum/ Kitap Dedikodusu
The Reading Lady
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden KitapManzaraları
Fighting!!

 

Yorumlar

tarih84 dedi ki…
gargoyle bu seriye damgasını vurdu :)

giff harika
AYnen öyle hepimiz de yazmışız Xemerius'u :D Gife ben de bayıldım :D

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)