Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

1 Eki 2013


"Çoğu kadının içinde bir parça fahişelik vardır ... 
Bir parça fahişelik ve bir parça tanrı sevgisi..."

OKK olarak Martı Yayınlarından çıkan Kiralık Ten kitabına yaptığımız turumuzun son gününe geldik. Bu turumuzda okuduğumuz Kiralık Ten benim çok tercih etmediğim bir türde olmasına rağmen akıcı ve sürükleyici bir kitap olmasıyla kısa sürede okuyup bitirmemi sağladı. Aile ve dram türlerinde kitapları seviyorsanız Kiralık Ten tam size göre.
Kitabımızın konusuna gelirsek, yıllar önce kızını korkunç bir tecavüz ve cinayet sebebiyle kaybetmiş olan Pearl, yan evlerine taşınan yeni komşuları Sugar'la tanışır. Yıllar önce ölen kızına benzeyen bu kadın geçmişi sırlarla dolu bir fahişedir. Kasaba halkının, diğer kadınların Sugar'a yaklaşımları ve önyargıları insanı sinir edecek cinsten. Ama bir şekilde yakınlaşan bu iki kadının kesişen hayatlarını ve sırlarını öğrendikçe şaşırıp kalıyorsunuz.
Dediğim gibi kitap benim sevdiğim ve okumayı tercih ettiğim bir türde olmamasına rağmen, bu türü seven arkadaşlarımın çok beğendiği bir kitap oldu. Ayrıca çevirinin akıcılığı ve yayınevinin kitabın kapağına ve iç dizaynına gösterdiği özen de takdir edilesi.
Martı Yayınları'na turumuza verdiği destekten dolayı teşekkür eder, herkese bol okumalı günler dilerim.
Bu kitabı ben de okumak istiyorum derseniz çekilişimize katılabilirsiniz. Tık! Tık!

0 yorum:

Blog içi arama