Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

21 Eki 2013

Posted by Onur Birler in , , , , | Ekim 21, 2013 2 comments
Merhaba arkadaşlar,
17. Blog Turumuzda incelediğimiz Harry Q Davasının Ardındaki Gerçek kitabımız yayınlandığı bir çok ülkede bestseller olmuş ve ödüller almış bir kitap. Yazarı Joel Dicker ise genç yaşına rağmen büyük bir başarı elde etmiş ve ülkesi Fransa'nın en tanınmış yazarlarından biri haline gelmiş. Tabii bunda yazım yeteneğinin yanı sıra bence kendisinin kitap karakterleri gibi yakışıklı ve sevimli olmasının da payı var :)

Yazarımızı kısaca tanıyalım:
JOËL DICKER, 1985 yılında Cenevre’de doğdu. 2010’da Cenevre Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Edebiyat dünyasına 2005 yılında yayımlanan ilk öyküsü Le Tigre (Kaplan) ile adım attı. 2009’da kaleme aldığı ilk romanı Les derniers jours de nos péres’i (Babalarımızın Son Günleri) yayımlayacak yayınevi bulamayınca, kitabın el yazmasıyla, dört yılda bir, sadece basılmamış romanların kabul edildiği ve önemli bir ödül olan Cenevreli Yazarlar Ödülü’ne başvurdu. Ödülü kazanmasının ardından, roman nihayet 2012’de yayımlandı. Uzun zamandır, soluk soluğa okunan Amerikan tarzı bir roman yazma hayali kuran Dicker, Harry Q. Davası’nın Ardındaki Gerçek adlı romanıyla bu hayalini gerçekleştirdi. Bütün dünyada heyecan yaratan ve büyük övgülerle karşılanan roman, Fransa’nın en saygın edebiyat ödüllerinden biri olan Académie Française Roman Ödülü’nü ve Prix Goncourt des Lycéens Ödülü’nü aldı.
Biz OKK kızları kendisine bayıldık! Ayrıca o kadar da sempatik ki :) Hem Facebook sayfamıza hem de bana kitabına gösterdiğimiz ilgi için teşekkür eden mesajlar yollamış. Sağolsun biz de onu çok sevdik :))

Böyle gözlüklü falan nerdy durmuş ya! Bayıldım!
Yazarımızın kitapları bir çok yabancı dile de çevrilmiş. Bu kapaklara da kısaca göz atalım:
Kore
İtalya
Almanya
Audio Book 
İspanya
Polonya
Romanya
İspanya

Kitabın Yazım Aşamaları
Katkılarından dolayı Can Yayınlarına teşekkür ediyoruz. Ve bu kitabımızı kazanmak isterseniz çekilişimize katılmak için burayı tıklayınız.
Sevgilerimle

2 yorum:

Pudra dedi ki...

ahhhh ahhh CANım yazarımmm ahhhhh

The Reading Lady dedi ki...

ve pudrayı kaybettiğimiz an :))

Blog içi arama