Ana içeriğe atla

Istanbul Kitap Fuarı ve Yeni Kitaplarım Vol:11


Herkese Merhabalar Arkadaşlar,
Yoğunluğumdan ötürü uzun süredir turların dışında yazı yazamıyorum ve bu konuda o kadar üzgünüm ki...
Aklımda yazısı yazılacak kocaman bir liste var ama ben oturup iki kelimeyi bir araya getiremiyorum. 
1 Aralık tarihine kadar da maalesef başka bir şey de yapamayacağım gibi görünüyor.
O tarihin önemi çok büyük benim için ama şimdi burada açıklayamam :)
Sürpriz!!Neyse en azından kısa bir yazıyla da olsa geri geleyim dedim ve İstanbul Kitap Fuarından aldığım kitaplarımı sizlerle paylaşayım istedim.
İstanbul'da o kadar keyifli vakit geçirdim ki anlatamam. 
Zaten ev arkadaşım Pudra Tozu'ydu ve biz o koşturmacamızın arasında bir de evde sürekli kaynattık ve çok eğlendik. 
Diğer OKK kızları Kütüphanemden Kitap Manzaraları ve Kitap Tutkusu ile birlikte fuar ziyaretimiz de unutulmayacak :)
Ayrıca sürekli mesajlaştığımız ama bir türlü görüşemediğimiz Ütopik Kızlar'la da nihayet tanıştık ve uzun uzun lafladık. Hepsi birbirinden şeker, birbirinden zeki kızlar valla. Ablaları olarak gurur duydum hepsiyle :)

Çok güzel insanlarla tanıştığım, çok verimli görüşmeler ve toplantılar yaptığım en önemlisi de bol bol gülüp eğlendiğim bu seyahatimden yanımda getirdiğim yirmi beş kitap olmuş.
 İnanın o kadar çok alacağım vardı ki, taşıyamam diye bıraktım ama içim gitti doğrusu.
Tabii yanlışlıkla bende olan bir kitabı da almışım ama onu çekilişle hediye etmeyi düşünüyorum.


Nemesis Yayınlarından ve Aspendos Yayınlarından çıkan historicallara bayıldım ve okudukça kitapların yorumlarını burada bulacaksınız. Dex'in indirimi çok iyiydi ve yukarıdaki tüm Dex kitapları 4 ya da 9 TL. Haliyle biraz almışım :) 
Julia Garwood'un The Lion Lady kitabını sevgili Romancekolik bulmuş ve onun sayesinde fuardaki bir sahaftan 10 TL'ye aldım. 
İşte böyle bir Fuar maceramın daha sonuna geldim ve güzel anılarla Ankara'ya evime döndüm.
Herkese bol okumalı günler dileğimle
Sevgiler

Yorumlar

maviumut dedi ki…
keyifli okumalar;)
The Reading Lady dedi ki…
Tesekkurler :)
Hayal@ dedi ki…
Maşallah valla. Bavulla gitmiş gibisin fuara:)) Ne zamandır kitap almıyor ve almamaya çalışıyorum. E-kitaplarla birlikte 500'e yakın okunmadık kitabım olduğunu görünce aç gözlülüğümü rejime sokmaya karar vermiştim ama böyle paylaşımlar gördükçe diyeti bozasım geliyor:((
Çok eğlenceli kitaplar seçmişsin, şimdiden keyifli okumalar dilerim. Sevgiler
The Reading Lady dedi ki…
bavulla gitmedim ama kitapları taşımak için küçük bir bavul satın aldım :)) Benim de elimde o kadar çok okunacak kitap birikti ki...Bir de ben fuara giderken herkese "Kitap almayacağım kesinlikle" diyerek gittim :)) Bu kendimi engellemiş halim yani :) Sevgiler

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)