Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

24 Kas 2013

Nefes kesici bir macera ve alev alev bir aşk!
Sert, soğuk ve seksi bir erkek
Ve karşısında dik başlı, sıcacık bir kadın.
Arum'ların dünyasına hoşgeldiniz!

"Welcome to the Dark Side, We have cookies"

Bence bu kitabı tek cümleyle anlatın deseler en iyi anlatacak olan cümle bu. Son kitap Köken hariç tüm Lux serisini okumuş ve başından beri Deamon hayranı olmuş biri olarak bugün açıkça söylüyorum: 
Amaaaan yemişim Deamon'unu bana Hunter'ı getirin! 

Evet bildiğiniz satışlardayım ve Tüm Lux serisi boyunca tiksinç, iğrenç, öğğk dediğimiz Arumlar görücüye çıktı ve Luxenlerin hepsini paket yapıp bir kenara koydu :)
The Reading Lady

Öncelikle bu kitabı elinize aldığınızda çok ateşli bir roman okuyacağınızı bilin arkadaşlar. Arumlar yapı itibariyle karanlığı ve soğuğu temsil etseler de karamanlarımız Hunter ve Serena arasında dayanılmaz bir çekim ve alev alev bir tutku var. Yazarımız Jennifer L. Armentrout her kitabıyla beni kendisine bağlamıştı ve Saplantı'da da yanıltmadı ve bu kitabını da bir solukta hunharca okumamı sağladı. Kitaba tam uyumadan önce 'dur bir ilk bölümü okuyayım' diye başlayıp, 180. sayfada zorla elimden bırakabildim ve sabah kahvaltımı yaparken tekrar elime alıp bitirdim. Öyle bir bağımlılık yaptı yani. 

Kitabımızın konusundan kısaca bahsedeyim. Serena ve Mel ilkokul birinci sınıftan beri çok yakın arkadaşlardır. Bir gece Mel, Serena'ya tanık olduğu bir olayı korku ve panik içinde anlatır ve o gece Serena'nın gözleri önünde öldürülür. Mel, Luxenleri görmüştür ve bazı sırlarını duymuştur. Bu sırları Serena'ya da anlattığından şüphelenen Luxenler, Serena'nın peşine düşerler. Bu arada Savunma Dairesi onlarla birlikte çalışan, asi ruhlu, acımasız Arum Hunter'ı Serena'yı koruması için görevlendirir. Hunter bu işten hiç ama hiç memnun değildir.
"Siktir. Bu beni hiç mutlu etmemişti. Benim bedenimde bir tane bile sabırlı kemik yoktu ve bir kadının etrafında yalnızca tek bir sebepten ötürü bulunurdum: ilkel bir açlığı doyurmak. Onlara göz kulak olmazdım. Onları korumazdım. Bu benim doğamda yoktu ve karşımdaki memurlar da bunu biliyorlardı. Aramızdaki iyi adam ben değildim.
Büyük olasılıkla Bayan Cross'u öldürecektim."
Hunter'ın bu mecbur kaldığı görevine bizim asi ve küfürbaz kızımız da hiç mutlu olmaz. Kısacası ateş ve barut bir araya gelir ve tabii patlamalar kaçınılmaz olur. Ve bizim de keyifle okunan eğlenceli bir romanımız ve aşık olunası bir bad boyumuz daha olur :)

Benim Hunter için uygun bulduğum arkadaşın gözleri kitaptaki gibi mavi değil ama o da bir lense bakar :) Yine bir amme hizmeti olarak siz değerli okuyucularımla kendi Hunter'ımı paylaşıyorum ve bu iyiliğimi unutmayın diyorum :)
 Herkese bol okumalı günler diliyorum :)
Sevgilerimle
DexPlus'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

araştırdım ama bi sonuca ulaşamadım rica etsem yazar mısın bana bu tek kitap mı yoksa devamı gelecek mi?

The Reading Lady dedi ki...

Su an icin tek kitap ama umari. Devami gelir :))

Blog içi arama