Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

2 Ara 2013

Posted by Onur Birler in , , , | Aralık 02, 2013 6 comments

Merhaba Arkadaşlar,
Koskoca bir yılı daha devirmemize şunun şurasında bir aydan kısa bir zaman kaldı ve bendeniz yine buhranlardan buhran beğendiğim doğum günü / yılbaşı gerginliğimi yaşamaya başladım bile. İnsanın doğum gününün yılbaşı olması kadar stres yapan bir şey daha yok yeminle. Diyelim ki dışarıda kutlamak için program yaptık, yılbaşı günü kuaföre girmek için sabahın köründe randevu alıp gitmen gerek çünkü sene boyunca manikür bile yaptırmamış kadınların bile o gün kuaföre gideceği tutar. Giyecek kıyafet ayrı bir stres, koştura koştura kırmızı don bulma ayrı bir stres, gideceğin yere trafikle boğuşup gitmek ayrı bir stres. Bir de vereceğin o uçuk paralar. Normal zamanda gitsen kişi başı 60-70 liraya çıkacağın yerden yılbaşı münasebetiyle 250 şer lira bayılmak da ayrı bir stres.

Hadi evde kutlayalım dedik. Bu sefer doğum günüm ya, benim dışımda herkes dışarıda çılgınca eğleniyor diye düşünüp evde somurtup oturup, çevremdekilere dünyayı zehir etmem ve Kemalettin Tuğcu karakterlerinden biriymişim gibi kendime acımam ayrı bir stres :)
Off şimdiden daraldım valla. 

Neyse konumuza dönersek ben de çoğu insan evladı gibi her yılbaşı asla uygulayamadığım bir kararlar listesi yaparım. İlk üç sıra hep bellidir:
  1. Bu sene yaza kadar kesin 15 kilo verilecek
  2. Sigara bırakılacak
  3. Bira tüketimi minimuma indirelecek (göbiş yapıyorda kendileri)
Ve bu liste o dönemki halet-i ruhiyelerime göre değişiklik göstererek devam eder. Bu şekilde bir listeyi de blogum için hazırlamaya karar verdim. Ama bu sefer çok ciddiyim ve uygulayacağım. (valla bak yeminle)

Gelelim o kararlarıma ve yeni yılda yapmak istediğim değişikliklere:
  1. Öncelikle daha çok yorum yazmaya çalışacağım. Her okuduğu kitabı yorumlayan arkadaşlarıma imrenerek bakıyorum. Bu sene okuduğum 80 e yakın kitabın anca yarısını yorumlamışım blogumda. Bu yüzden bu sene pamuk eller klavyeye ladyim :)
  2. Son üç aydır ihmal ettiğim ve aslında çok zevk alarak yaptığım Kitap Oscarları etkinliğime devam edeceğim. 
  3. Her ay bir klasik eseri inceleyeceğim "Ayın En Klasik Günü" etkinliğimi başlatacağım.
  4. Ve mümkünse haftada üç yazı gireceğim.

Şimdilik bu kadar :) 
Bu arada yeni başladığım çevirmenlik kariyerime de yoğunlaşacağım. 
Evet! Çevirmen oldum ben! 
Tabii kafamda başka şeyler de var ama onları da zamanı gelince sizlerle paylaşırım. 
Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar.

Herkese bol okumalı bir yıl daha diliyorum.
Sevgilerimle

6 yorum:

Nuray Durmuş dedi ki...

Yorumunuz beni çok güldürdü:)))Çünkü yılbaşı listesi benimde hemen hemen aynı.Kilo vereceğim derim tam tersi kilo alırım,sigara bırakacağım derim sonra sigara miktarını artırırım çünkü sigarayı bırakacağım ya vucuduma depo yapıyorum:)))Sonu tam fiyasko:)))Maddeler halinde bende yapacaklarımı sıralarım fakat iş ciddiye bindimi yok canım dahalık erken sonra başlarım,yarın başlarım diyerek hep ertelerim.Kitap yorumlarınıza gelirsek kitapları yorumlayacağınıza inanıyorum.Fakat benden bir tavsiye bugünün işini yarına bırakmayın,kitapları okuyun ve hemen yorumlayın ki bizlerde sizler sayesinde kitapları tanıyalım ve okuyup okumayacağımıza karar verelim.Yeni yılda inşallah bütün dilekleriniz gerçekleşir,mutlu, huzurlu bir yıl olur ve bollll kitaplı günler dilerim.Tabii ki bu dilekler benim içine geçerli:))))

The Reading Lady dedi ki...

Demek yılbaşı kararlarını tutamayan bir tek ben değilim :) Yok yok bu sene blogla ilgili olanları kesin tutacağım ama kararlıyım valla :) Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler Nuray anım ve umarım sizin için de çok güzel, sağlıklı, mutlu ve bol kitaplı bir yıl olur :))

ahukader dedi ki...

Kilo vermek benim de listemde var. Bir bes kilo verdim, bir on daha gitsin. Bu arada hangi dilde cevirmenlik yapiyorsun, merak ettim?
Sevgiler.

The Reading Lady dedi ki...

Ooo süper 5 kilo gittiyse 10 da gider yakında :) Darısı başıma :) İngilizce'den Türkçe'ye çeviriyorum.

ebrucan kılıç dedi ki...

Ben sigarayi biraktim darisi sizin basiniza:) tam 4 ay oldu ve cok rahatim bence bi an once birakin. Yaşamak guzel çünkü:))

The Reading Lady dedi ki...

Ya ben de bırakmayı istiyorum ama seviyorum da :) Yok ama bırakacağım en sonunda :)

Blog içi arama