Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

12 Ara 2013

Şu soğuk ve karlı günlerde içimi ısıtan çok güzel bir kitap okudum. Ne zamandır okuma listemdeydi ve bir türlü fırsat olmamıştı okumaya ama kısmet bugüneymiş. Kitabı orijinal dilinde okudum ama kısa bir süre sonra ülkemizde de yayınlanacağını biliyorum ve mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Sırlar, yalanlar ve baştan çıkarıcı bir aşk...
Kitabımızın konusuna gelirsek acıların kadını modundaki Blaire, gencecik yaşına rağmen bir sürü dertten muzdarip olmuştur. Önce ikiz kardeşini babasının yaptığı bir araba kazasında kaybeder, sonra babası evi terk eder ve en son annesi kanserden ölür ve on dokuz yaşındaki güzeller güzeli kızımız evsiz ve parasız olarak ortada kalakalır. Onları terk eden babasını arar ve onun yanına gider. Ama babası yeni karısıyla tatile çıkmıştır ve karısının bir rock yıldızından olma oğlu Rush Finley onu karşılar. Karşılar dediğime bakmayın önce kızı kapı dışarı eder ama sonra haline acır ve bir ay süreyle evde kalmasına izin verir. Hayatta çektiği onca acıya rağmen pes etmeyen Blaire şehir kulübünde işe başlar ve bu arada parti çocuğu, playboy Rush'ı da kendine aşık eder :)
Ama Rush'ın sakladığı bir sır vardır ve bu sırrı Blaire dışında herkes bilmektedir. 
Peki bu sır nedir ve Blair bunu öğrenince tepkisi ne olacaktır? 
Artık orasını da okuyuverin gari :) 
Bu türde yazılmış kitaplardaki kadın karakterlere genelde sinir olurum. Hep böyle ezik büzük tipler olurlar ama Blaire'i çok sevdim ben. Yılmayan, kendine acıyıp durmayan ve hayata karşı savaşan duruşu çok hoşuma gitti. Kaldı ki yaşadığı şeyler çok acı ve aslında herkesin başına gelebilecek olaylar. Bir gün güzel bir ailen var ve mutlusun ama bir sonraki gün elindeki her şey yok olmuş olabilir. Ama Blaire'in küllerinden doğmaya çalışırken ki azmi benim çok hoşuma gitti.

İlk kitap çok ters köşeye getiren bir şekilde bitti bana göre ve heyecanla serinin ikinci kitabı Never Too Far'ı okumaya başladım. Eğer sizler de sağlam aşk hikayeleri okumaktan hoşlanıyorsanız, gözü kapalı tavsiye ediyorum bu kitabı. Yakında ülkemizde de bu kitabın çıkacağının müjdesini başta da vermiştim zaten. 
Çıkar çıkmaz alın, okuyun.
Benden söylemesi :)
Herkese bol okumalı günler dilerim.

0 yorum:

Blog içi arama