30 Mar 2013

The Reading Ladyy

Bazı mutluluklar yolculuklarla başlar...
Kırık Kalpler Tamircisi'ni aslında en güzel anlatan cümle bu olmuş. Martı Yayınları tarafından incelemem için gönderilen bu kitabı ben çok severek okudum. Sıcak bir aile hikayesi okumak isteyenlere önerebileceğim bu kitapta aile bağları, komşuluk ilişkileri, dostluk ve aşk sıcacık bir şekilde işlenmiş. Her ne kadar benim okumayı sevdiğim türlerin dışında yer alan bir kitap olsa da, gerek yazarın akıcı ve sıkmayan  anlatımı ve gerek çevirmenin başarısı açısından beni bir anda içine alan bir kitap oldu Kırık Kalpler Tamircisi.

29 Mar 2013


Yine çok güzel bir kitap ve yine tarihi romans okuma zevkimi tavana vurduran bir hikaye! Nasıl güzel bir seridir bu, nasıl güzel bir yazardır bu! İlk kitap Asi'de Rory Mor reisimizin hikayesini okumuştuk, Maskesiz'de ise onun güççük kardeşi şımarık, çapkın Alex'i okuyoruz. Ama bu Alex'in bizim tanıdığımız o uçarı adamla alakası bile yok. Aradan üç sene geçmiş ve yaşanılan üzücü bir olaydan sonra kendini dağlara vurup, manyak gibi savaşıp adeta bir savaş tanrısına dönüşen yani bir nevi update edilmiş Alex'le tanışıyoruz. Eh tabii MacLoad ailesinin geleneksel "çelik kaslar ve tehlikeli yakışıklılık" genleri kendisinde de mevcut olduğundan, bir de üstüne bu savaş tanrısı yaftası oturunca dadından yenmez bir İskoç yakışıklımız daha oluyor. Cümleten gözümüz aydın bayanlar :)

27 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , | 27.3.13 6 Yorum

Çok güzel bir etkinlik başlattık OKK ile ve sizlerle de paylaşmazsam çatlarım!

Okuyan Kızlar Kulübü olarak dünyanın en güzel hediyesi kitaptır diyen bizler bir gün  bir gün toplaşmış konuşurken birden bire aklımıza bu çok şeker fikir geldi. 
Hani annelerimiz, komşularımız gün yapar altın, dolar vs biriktirir ya, haydi biz de yapalım o zaman dedik. 
Eee tabii her birimiz farklı şehirlerde yaşadığından meşhur pasta börek olayına giremiyoruz haliyle...
Ama olsun zaten yaz da geliyor kim ne yapsın böreği çöreği değil mi?

26 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , , , | 26.3.13 49 Yorum
The Reading Lady
Merhaba arkadaşlar. Blogumun ilk çekilişini duyurmaktan çok mutluyum. Kitap Sihirbazı ve Optimum Kitap sponsorluğunda gerçekleştireceğim bu çekiliş sonunda iki kişi Optimum Kitap'tan harika birer kitap kazanacaklar. Uzun zamandır bir çekiliş yapmayı planlıyordum ve bu sebeple çok heyecanlıyım ben de :)  Katılan herkese bol şans diliyorum!
The Reading Lady

24 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , | 24.3.13 17 Yorum
The Reading Lady
Bugün havanın güzel olmasını fırsat bilip eşimle kendimizi dışarı attık ve yeni taşındığımız şehri keşfetmeye çıktık. Ankara caddelerinde "Off acaba nereye gitsek? Ne yapsak nasıl etsek? Burada neresi gezilir ki?" diye dolanırken tesadüf eseri bir billboard da Ankara Kitap Fuarı'nın açıldığını gördük. Heyyooo! Bundan iyisi Şam'da kayısı! Tabii bizim istikamet direkt belli oldu :)

22 Mar 2013


The Reading Lady

Dün gece yattığımda kitabı okumamın üzerinden aylar geçmesine rağmen, nedense aklıma Christian ve Ana geldi. Sonra kendi kendime ya bu Ana ne salak kızdı, diye düşündüm. Neden über seksi aşık olunası Mr. Grey'imiz şu salak kıza aşık oldu ki? Yani gerçek hayatta Ana gibi biri olsa Mr. Grey'i elde edebilir miydi?
The Reading Lady

Cıkkksss hiç zannetmiyorum. Sonra içimde Ana'ya karşı birden bir sinir belirdi ve oturdum bir liste çıkardım ben de. Katılırsınız katılmazsınız bilemem ama benim şahsen kendisine gıcık olma nedenlerim işte bunlar :


20 Mar 2013


The Reading Lady
Eveeeet sayın seyirciler geldik iki kitaplık serimizin son kitabı Kalbimdeki Mühür'ü yorumlamaya. İlk kitabın hemen ardından neredeyse soluk almadan başlayıp bitirdiğim kitapta bu sefer kuzen Brenna'nın maceralarını okuyoruz. Aslında sadece Brenna'nın değil, ilk kitapta mutlu sonla evlendirdiğimiz Anastasia ve Damen'da balayından dönerek bizlere eşlik ediyor. Benim seri kitaplarda en sevdiğim şey bu. Ana karakterler değişse de diğer kitaplardaki kahramanların da olayların içinde olması, sanki böyle maaile cümbür cemaat toplanmışız gibi hissettiriyor bana. Seviyorum işte :)
The Reading Lady
Kalbimdeki Mühür ilk kitabımızın sona ermesinden üç ay sonra başlıyor. İlk kitap Tenimdeki Mühür'ün yorumunu buradan okuyabilirsiniz. Ve eğer ilk kitabı okumadıysanız yazının buradan sonrasını okumayın çünkü ilk kitapla ilgili spoiler verebilirim. Sonra yok beni uyarmadın yok niye sonunu söyledin falan demeyin karışmam!

18 Mar 2013

The Reading Lady
İşte güzel bir tarihi romans okumak isteyenlere önerebileceğim harika bir kitap! Nicedir iyi bir historical okumak isteyen bünyeme ilaç gibi geldi diyebilirim. Amerikan Varisleri üçlemesinin ikinci kitabı olmasına ve benim henüz birinci kitabı okumamış olmama rağmen kesinlikle bir anda içine girebildiğiniz bir dünya yaratıyor ve sizi hemen etkisi altına alıyor Aşkın Kollarında.

Bu arada kitabın kapağına da bayıldım! Kahramanımız Clara'ya çok benzemiş bence ve orijinal kapaktan şahsi fikrim çok daha güzel olduğu yönünde. Bu konuda Ephesus Yayınlarına kocaman tebriklerimi gönderiyorum ve güzel kapaklarının devamını beklediğimi söylüyorum :)
The Reading Lady
Orijinal Kapak
Kitabımızın konusuna kısaca geçersem Amerikalı zengin bir varis olan Clara, ablası gibi kendine saygın bir koca bulmak için Londra'ya gelir. Bu arada ablası Sophia'nın macerasını ilk kitap olan Beni Aşka İnandır'da okuyabilirsiniz. Gerçi ben bu kitapların seri olduğunu okuduktan sonra anladım ama olsun yapacak bir şey yok:) 
Neyse efendim Clara Londra'da balo balo gezip uygun beyefendilerle tanışacak ve en uygun kocayı bulacaktır. Ancak gideceği ilk baloda bir karışıklık olur ve yanlış davetiyeyi alan Clara efsanevi Cakras balosunda bulur kendini. Peki bu Cakras balosu nedir? Hani Tom Cruise ile Nicole Kidman'ın oynadığı Eyes Wide Shut filmi vardı ve herkes maskeler takıp sevişirdi. İşte aynen öyle bir yaramaz balo bu Cakras balosu da :)

16 Mar 2013

The Reading Lady

 Çok güzel bir kitap okudum ama açıkçası ne okudum pek bilemedim :)
Şöyle anlatayım o zaman :
Aslında kitaba historical romance diye başladım ki bayılırım lordlu ladyli romanslara.  Ama okudukça kitap birden değişmeye, bir Agatha Christie'leşmeye, bir Stephen King'leşmeye başladı! Hayır historical okurken hiç bu kadar gerim gerim gerilmemiştim. Adam kaçırmalar mı dersin, kadın satıcıları mı ararsın? Gizemli cinayetleri,  kiralık katillerle sniper keskin nişancılarını hiç saymıyorum bile. Yani hepsi bir araya gelmiş ve historical gerilim olmuşlar bildiğin!
The Reading Lady

Şimdi tüm bu yazdıklarımdan kitabı beğenmediğim anlaşılmasın sakın. Çok beğendim ve biter bitmez serinin ikinci kitabı Kalbimdeki Mühür'ü de bir çırpıda okudum. Ama yine de gönlümden iyi bir aşk hikayesi okumak geçerken, karşıma çıkan polisiye beni bir tık hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.
The Reading Lady
Anastasia ve Brenna
Kitabımızın konusuna gelirsek birbirine tıpatıp benzeyen ve herkesin birbiriyle karıştırdığı kuzenler Anastasia ve Brenna yıllar sonra tekrar biraraya gelirler. Anastasia ailesiyle birlikte küçük yaşlarda Amerika'ya taşınmıştır ve babası da ölünce kalan tek akrabaları kuzeni Brenna ve amcası George'un yanına İngiltere'ye döner. Allahım o amca ki ne amca! Allah düşmanımın başına vermesin psikopatın dibi kendisi. Pislikkkk!

10 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: | 10.3.13 18 Yorum

Bugün haftalık alışverişimiz için gittiğimiz Carrefour mağazasında kitapların 5TL'ye düştüğünü görünce kendimi tutamadım ve tam anlamıyla atladım sepetin içine :) Evde okunmayı bekleyen upuzuuun bir kulem olmasına rağmen dayanamayıp aldım ve sizler için fotoğrafını çektim. Normalde 7,90 TL bu kitapların fiyatları ama nedense bugün 5TL'ye indirmişler. İndirim ne kadar daha sürer bilmiyorum ama yakınlarınızda Carrefour varsa kaçırmadan bir gidip bakın derim ben. 
Oyyy hepinizi okumak için sabırsızlanıyorum canım kitaplarım benim :)
Sevgilerimle
The Reading Lady


Sevdiğim üç kırmızım :)

4 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , | 4.3.13 2 Yorum

The Reading Lady

Merhaba Arkadaşlar, 
Son günlerde yaptığı mimleri çok beğenerek takip ettiğim Vampirellanın Güncesi yine çok keyifli bir etkinlik paylaşmış bizlerle. İsteyen herkesin katılabileceği bu etkinlik "Her kitabını satın alabileceğim yazarlar" listesi oluşturmak.

Bakalım ben hangi yazarların çıkan her kitabını gözü kapalı alırım?

  1. Judith Mc Naught (Tüm kitapları!)
  2. Julia Quinn (Brigerton Serisi!)
  3. Sabrina Jeffries (Tüm kitapları!)
  4. Anne Rice (Vampire Chronicles!)
  5. Cassandra Clare (Ölümcül Oyuncaklar Serisi!)
  6. Richelle Mead (Vampire Academy Serisi!)
  7. Monica Mc Carty (McLeods of Skye Serisi!)
  8. LJ Smith (Vampire Diaries Serisi!)
  9. Charline Harris (True Blood Serisi!)
  10. Laurel K. Hamilton (Anita Blake Serisi!)
The Reading Lady
Bu keyifli etkinlik için Vampirellanın Güncesi 'ne çok teşekkür eder ve yeni mimlerini sabırsızlıkla beklediğimi belirtmek isterim :)

Sevgilerimle
The Reading Lady

The Reading Lady

3 Mar 2013

The Reading Lady

Paravan ve Ölüm Patikası romanlarının yazarı Tim Weaver bizleri kırmadı ve sadece Okuyan Kızlar Kulübü'ne özel olarak röportaj yapmayı kabul etti. Kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve sorularımıza başlıyoruz.

OKK: Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğin için çok teşekkür ederiz Tim. Bize kısaca kendinden ve gazetecilikten kitap yazarlığına geçişinden bahsedebilir misin?
TW: Rica ederim Onur, ben de Türk okurlarımla buluştuğum için sevinçliyim. Çok kısaca bahsedersem ilk gençlik yıllarımdan beri yazar olmak istiyordum. Bu sebeple kendimi gazeteci olarak yetiştirdim ve yirmili yaşlarımın çoğunu gazete ve dergilere yazı yazarak geçirdim. Bu dönemde akşamları ve haftasonları boş kaldığım zamanlarda kısa hikayeler yazardım ve aklımda roman fikirleri geliştirirdim. Yirmi bir yaşımda Paravan kitabımı yazmaya başladım. Fakat kitabı bitirmem beş yıl ve daha sonra yayınlanmaya hazır hale getirip yayınlatmam ise bir beş yıl daha sürdü. Bu uzun, zorlu bir yolculuktu ama kesinlikle her anına değerdi!

2 Mar 2013


The Reading Lady

Evet arkadaşlar , OKK 1.Blog Turumuzda incelediğimiz Ölüm Patikası kitabının yazarı sempatik ötesi insan Tim Weaver 13.Temmuz.1977 doğumlu bir İngiliz. Kendisi on sekiz yaşında sıkıldığı için okuldan ayrılıp gazeteciliğe başlamış ve ilerleyen yıllarda kariyerini film eleştirmenliği, televizyon eleştirmenliği, spor yazarlığı ve bilgisayar oyunları ve teknoloji konularında yazarak ilerletmiş. Önceleri The Guardian gazetesinde daha sonra da hepimizin birbirinden güzel manken kapaklarıyla aşina olduğumuz Sports Illustrated dergisinde çalışmış ve bilgisayar oyunlarıyla ilgili projelerde yer almış.


Vay vay vay...İşte bu beni şaşırtan bir roman oldu. Ölüm Patikası'ndan önce son okuduğum polisiye gerilim tarzı kitap Jean Christophe Grange'nin son kitabı Sisle Gelen Yolcu'ydu ve kitabı bitirdiğimde kafamda cevaplanmamış bir sürü soru işaretiyle kalakalmıştım. Yayınlanmış bütün Grange kitaplarını, Dan Brown kitaplarını ve çoğu Stephen King, Dean R. Koontz kitaplarını okumuş biri olarak, ülkemizde henüz ikinci kitabı yayınlanmış ve pek de fazla kişi tarafından tanınmayan Tim Weaver'ı fazlasıyla başarılı bulduğumu belirtmek isterim.

1 Mar 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , , | 1.3.13

OKK 1. BLOG TURU BAŞLADI!!!Evet arkadaşlar Okuyan kızlar Kulübü olarak 1. Blog Turumuza bugün başladık. İlk olarak Ölüm Patikası kitabımızın ön okumasıyla Kütüphanemden Kitap Manzaraları karşınızda. Haydi cümleten hayırlı olsun der ve   Kütüphanemden Kitap Manzaraları blogunu ziyaret etmenizi öneririm.
Sevgilerimle :)
The Reading Lady

Blog içi arama