Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

"OKK Tüm Zamanların Içinden Geçer"

Herkese merhabalar arkadaşlar! Okuyan Kızlar Kulübü olarak çok yakında yeni turumuz ve güzel sürprizlerimizle sizlerleyiz! Bizi takip etmeye devam edin :)

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)

ORTA ÇAGDA NE GiYSEM?

Herkese merhabalar, Uzun zamandır tarihi bilgiler verdiğim yazılarımı yazmıyordum. Daha doğrusu yazamıyordum çünkü araya bir dünya başka iş giriyor ve bu postları hazırlamak ta çok meşakkatli olduğundan bir türlü düzenleyemiyordum. Kısacası üşeniyorum diyeyim ve konuyu kapatayım :)
Bu tarz yazılarımda benim de merak ettiğim, ilginç bulduğum bilgileri araştırıyorum ve sizlerle paylaşıyorum biliyorsunuz.Balolar, düellolar, soyluluk ünvanları ve Gretna Green gibi. Önceki yazılarımı henüz görmemiş olanlar varsa buraya tıklayabilirler. Bu sefer de çok zevkli ama bir o kadar da derin bir konu buldum kendime:

Müsadenizle ben bugün çok hüzünlüyüm.... :(

Babam, Hani ben şimdi eşek kadar,
kocaman kadın oldum ya, Olmadım aslında...

YORUM: Gündüz Erkek Gece Kadın - David Dumortier

"Benim için insan ırkında iki çeşit insan var.  Zenginler ve fakirler değil,  Beyazlar ve siyahlar da değil,  biz bu ayrımı yaparken yanılıyoruz.  Benim iki çeşidimin biri ilgi ve sevgiyle dolup taşanlar,  diğeri de sırf hayatta oldukları için ilgilenilenler.  Bir kere bu beş para etmezlerden ayrıldınız mı, daha sonra istediğiniz kişi için özgür olursunuz. "

YORUM :Mutlulugun Öteki Yüzü - Sere Prince Halverson

Gerçek mutluluk nedir, nerededir? Peki, onu bulmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz?
Bu turumuzda okuduğumuz Mutluluğun Öteki Yüzü kitabı aile dramalarını seven okuyucular için biçilmiş kaftan adeta. Kitapta aile ilişkilerini, sevgiyi, mutluluğu ve mutsuzluğu ince ince işleyip anlatmış yazarımız. Hayatın doğal akışının içinde meydana gelen olayları nasıl gördüğümüze bağlı olarak mutlu ya da mutsuz olmanın insanın kendi elinde olduğunu bize duygulu bir hikayeyle sunuyor. Kitabın konusuna kısaca değinmek gerekirse, Ella Beene kocası ve onun ilk evliliğinden olan iki üvey çocuğuyla mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Bir gün kocası Joe, kötü bir kaza sonucu ölür. Kocasının acısını yaşarken birdenbire üç senedir ortalarda görünmeyen çocukların annesi Paige çıkagelir. Doğum sonrası depresyona girdiği için Joe'yu ve çocuklarını terk etmiş olan Paige, iyileştiğini ve çocuklarını geri almak istediğini söyler. Kendi öz çocukları gibi sevdiği ve büyüttüğü çocukları geri vermek istemeyen Ell…

Mutlulugun Öteki Yüzü-Yabancı Ülke Kapakları

Turumuzun ikinci gününden herkese merhabalar! Bu turda okuduğumuz Mutlulugun Öteki Yüzü kitabımızın yurtdışında yayınlanmış kapaklarına bir göz atalım dedik. İşte ülke ülke kitabımızın kapakları. Doğrusunu söylemek gerekirse benim en çok beğendiğim kapak bizim ülkemizdeki kapak oldu.

TANITIM:Mutlulugun Öteki Yüzü -Sere Prince Halverson

Merhabalar, Okuyan Kızlar Kulübü olarak 7.Blog Turumuzun kitabı  Arkadya Yayınları'ndan çıkan  Mutluluğun Öteki Yüzü
Gerçek mutluluk nedir, nerededir?  Peki, onu bulmak için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Kitap Oscarlarım - Temmuz 2013

Herkese kocaman merhabalar, Kendi uydurduğum Aylık Kitap Oscarlarım etkinliğimle yeniden karşınızdayım :)
Uzun ve güzel bir tatilden yeni döndüm ve halen daha evde  "Nedeeennnn allaaam nedeeennn tatil bitmek zorundaaağğğğ!!" diye dolanıp duruyorum.  Hafif sancılı bir tatil sonrası depresyonu geçiriyorum sanırsam...
Bu arada bir de baktım ki ayın yine neredeyse ortasına gelmişiz.  O zaman ne yapmalı? Bu ay ki Kitap Oscarlarını dağıtmalı :)
Bakalım bu ay neler okumuşum:

Tatil dönüsü depresyonum ve Yeni Kitaplarım Vol:9

Merhaba arkadaşlar, Bir aya yakın bir süredir İzmir'de annemin evinde gayet mutlu mesut yaşamaktaydım.  Anne evi gibisi yok gerçekten.  Ohhh ekmek elden su gölden :)  Ama maalesef her güzel şeyin bir sonu var ve dün benim de tatilim bitti ve kös kös döndüm Ankara'ya.  Kahrolsun bağzı şeyler!