29 Eyl 2013


Herkese Merhabalar,
Bu turumuzda Martı Yayınları'ndan çıkan Kiralık Ten kitabını inceleyeceğiz.
Kitabımızı kısaca tanıyalım:

"Çoğu kadının içinde bir parça fahişelik vardır ... 
Bir parça fahişelik ve bir parça tanrı sevgisi..."

27 Eyl 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , , | 27.9.13 4 Yorum
Merhaba Arkadaşlar,
Hyperion Kitap'tan çıkan Hepimiz'i yoğunluğumdan dolayı henüz okuyamamış da olsam, OKK arkadaşlarımın okuyup çok beğendikleri bir kitap. Ben de işlerimden fırsat bulup en kısa sürede okuyup burada yorumumu sizlerle paylaşacağım. Ancak kitabı şöyle bir incelediğimde çok ilginç bir konusu olduğunu gördüm. En hayret verici olanı ise bu kitap gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. 
Oprah Show'a bile konuk olmuş yazarımız gerçek hayatında da çoklu kişilik bozukluğu yaşayan biri. Küçük yaşta yaşadığı tacizlerin sonucunda bu duruma gelen yazarımızın hikayesinin okunmaya değer olduğunu düşünüyorum. 
Sizleri kitabımızın arka kapak yazısıyla baş başa bırakıyorum. Daha ayrıntılı yorumlar okumak isterseniz Kitap Tutkusu, Kütüphanemden Kitap ManzaralarıPudra Tozu ve Fighting!!  bloglarını ziyaret edebilirsiniz.
Kim Noble yetenekli bir ressam ve 14 yaşında bir kız çocuğunun annesi. Hayat dolu ve cıvıl cıvıl bir kadın. Onunla tanıştığınızda bir sorun olduğunu anlayamazsınız. Ancak onun bir sorunu var.
Hangi açıdan bakılırsa baksın aslında Kim Noble diye birisi yok.
Üçüncü yaş gününden bir süre önce sürekli ve dehşet verici tacizler sonrasında Kim Noble'ın zihni sert bir zemine düşürülen bir cam parçası gibi paramparça oldu. Her bir parça ya da kırık yepyeni bir zihin haline dönüştü her biri kar tanecikleri gibi farklı bir kişilik edindi ve Kim'in dünyadaki yerini almaya çalıştı.
Kim Noble 'çok kişilikli'. Bir başka deyişle 'Çoklu Kişilik Bozukluğu' var. Bedeni aralarında sadece Latince konuşan ufak bir oğlan çocuğunun homoseksüel bir adamın ve anoreksik bir ergenin de bulunduğu farklı kişiliklere ev sahipliği yapıyor. Bazıları onun bedeniyle birlikte yaşlanıyor bazılanysa zamanda donup kalmış.
Büyük bir cesaretle yazılmış bu anı romanı okuyucuyu gerçekliği çok farklı olan bir kadının dünyasına götürüyor. Hayatını anlamlı kılma ve çok sevdiği çocuğunu geri kazanma savaşı hem şok edici hem de zaman zaman komik ve ilham verici.
Herkese bol okumalı günler dileğimle,
Sevgiler...

26 Eyl 2013

YORUM: TEK DOKUNUS - Lynne GRAHAM

"Seni istemekten asla vazgeçmedim."

Tally ve Sander bir trajediyle yıkılan evliliklerinin ardından, tekrar bir araya geldiklerinde aralarındaki aşk ve ihtiras eskisinden çok daha güçlüydü. Ancak, ikisinin de sırları vardı...
Bu sırlar onları nasıl etkileyecekti?
Aşkları tüm sorunlara karşı koyacak kadar güçlü müydü?
Onları yeni bir ayrılık mı bekliyordu?
Birbirlerine duydukları aşk sorunlarını çözmelerine yardım edebilecek miydi?
Her şeyi zaman gösterecekti...

Herkese Merhaba Arkadaşlar,
Okuyan Kızlar Kulübü olarak değişik şeyler yapmaktan hoşlandığımızı biliyorsunuz. 
Bilmiyorsanız da artık öğrendiniz :)
Bu sefer de hepimizin çok severek okuduğu beyaz dizilerle ilgili hoş bir şeyler yapmak istedik.
Ve aşk acısını en güzel çikolata dindirir diye düşündük.
Aldık kitaplarımızı elimize,
çikolatalarımızı yiye yiye okuduk :)
Bizim bu fikrimizi beğenip bizi destekleyen Harlequin yayınlarına da çok teşekkür ederiz!

24 Eyl 2013

Merhaba Arkadaşlar,
Benim çok keyif aldığım bir turumuzun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım bu son manga turumuz olmaz çünkü ben şahsen çok eğlendim :)
Herkese Merhaba Arkadaşlar!
Kendimizce hoş bir değişiklik olarak bu sefer manga turu yaptığımızı biliyorsunuz.
Eee benim hayatımda ilk defa manga okuduğumu da bir önceki yazımda okumuştunuz.
*hayatındailkkezmangagörenmasumblogger
Haliyle şimdi buradan bilmiş bilmiş öhööm manga şudur, anime budur, hattori hanzo kılıcı da budur diye ahkam kesmem hoş olmaz :)
O yüzden bu yazıları bu işleri bilen arkadaşlarıma bıraktım.
Bakınız Kitap Tutkusu ve Kütüphanemden Kitap Manzaraları zaten bunu mikemmelll bir şekilde yaptılar zaten. Benim kadar bu konuda cahil olan biri bile kolaylıkla neyin ne olduğunu anlıyor böylece...
*artıkmangaylaanimeninfarkınıbilenmasumblogger

23 Eyl 2013

Herkese merhabalar!
Bu sefer sizlere farklı olarak manga turu yapacağız arkadaşlar. 
Benim haberim dahi olmayan ama OKK'nın iki üyesinin tutkunu olduğu bu manga-anime dünyasını size tanıtmaya çalışacağız.

21 Eyl 2013


Ben bu çocuğu boşuna sevmiyormuşum onu anladım!
Öküzümsü görüntüsünün altında yatan hassas bir aşk böcüüğü, sevgi kelebeği varmış yaa, kıyamam :)

(Bu arada kitap kapağındaki mavi kelebek resminin, Travis'in sevgi kelebeği olduğunun sembolik anlatımı olduğunu da açıklayarak bir sırrı daha ortaya çıkarmanın haklı gururunu yaşıyorum ahakshdskjajdgf)

İlk kitabı da ayıla bayıla okumuştum ve yorumumu burada yazmıştım (tık tık) ve bu kitabı da bir nefeste yaladım yuttum.
Ama şu dengesiz Abby'e zaten ilk kitaptan bir gıcık olmuştum ama bu kitapla bu duygum tavan yaptı. Yok yani Abby'nin ağzından da okusam, Travis'in ağzından da okusam, hatta babası, kardeşleri ya da Las Vegas'ta ki Benny'nin ağzından bile okusam Abby yine gıcık yine gıcık. Pislük hatta...

Ayaklı Bela'yı ilk kitaptan bir kaç ay sonra okuduğum için çok baymadı beni ama severek okuduğum bir kitabı tekrar okuyormuş gibi oldum. Yazar hikayenin başı ve sonu hariç tamamen aynı kitabı yazmış. Eee ne bekliyordun ki demeyin zaten elime aldığımda biliyordum böyle olduğunu ama çok daha ilginç olabilirdi diye de düşünmedim değil. Örneğin babası ve kardeşleri ile olan ilişkilerine daha ağırlık verebilirdi bence. (Ki o kardeşlerin hikayelerinin de yakında yazılacağını biliyoruz. ) Ya da Shepley'le eve çıkmaları, dövüşmeye başlama hikayesi gibi hikayelerle daha derin anlatılabilirdi Travis diye düşündüm.


Kitap keşke böyle olsaydı diye düşündüklerimin dışında çok eğlenceli bir kitap. Severek kısa sürede okunup bitiriliyor. Okuyanlar okumayanlara anlatmasın ve okumayanlar da bence bir koşu gidip okusunlar der, bu yorumumu da burada bitiririm.

Herkese bol okumalı günler diliyorum.

Sevgilerimle
Katlılarından dolayı teşekkür ederiz.


18 Eyl 2013

 Merhaba arkadaşlar,
Yine ve yeniden bir blog turumuzla daha karşınızdayız. Yabancı Yayınları'ndan çıkan ve benim ilk kitabı Tatlı Bela'yı da ayıla bayıla okuduğum yazarımızın ikinci kitabı Ayaklı Bela'yı inceleyeceğiz. Umarız sizler de bizim kadar keyif alırsınız. Turumuzun sonunda iki kişiye Ayaklı Bela kitabını hediye edeceğimiz çekilişimize de katılmayı unutmayın!

17 Eyl 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , , , | 17.9.13 4 Yorum

O kadar mutlu oldum ki!
Bizim OKK kızlarıyla yaptığımız annelerimizinkine benzer bir günümüz olduğunu belki biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse, her ay bir arkadaşımıza onun verdiği listeden istediği bir kitabı ve yanında da gönlümüzden kopan ufak, minnak hediyelerimiz ve notlarımızla birlikte gönderiyoruz. Bu seneki günlerimiz benimle son buldu. Ağustos ayı itibariyle sıra bendeydi ve arkadaşlarımın hediye kolileri bir bir elime ulaştıkça mutluluktan havalara uçtum :)

14 Eyl 2013

Merhaba Arkadaşlar,
Bu turumuzda incelediğimiz Artemis Yayınları'ndan çıkan Karanlık Kalp genç yetişkin türünde fantastik bir kitap. İçinde kurt adamlar, vampirler, cadılar, melekler ve bilumum bildiğimiz tüm doğaüstü yaratıklar var. Ben bu tarz kitapları çok sevdiğim halde Karanlık Kalp bende biraz olmamışlık hissi yarattı. Belki ana karakterimizin 16 yaşında olması, belki olayların çok hızlı ilerlemesi bilemiyorum ama özellikle sonlara doğru iyi bir çizgi yakalayan kitabı ben pek sevemedim. Sebebini ise aşağıda açıklıyorum Az sonraaa...

13 Eyl 2013


Herkese merhabalar arkadaşlar,
Blog turumuzun ikinci gününde değişik bir şeyler yapalım ve benim gibi fantastik sever okurlar için Artemis Yayınları'ndan çıkan serilere bir göz atalım istedim. Artemis'in bir çok serisini severek takip ediyorum. Bazılarına ise ya daha yeni başladım ya da başlamak için okuma listeme ekledim. Ancak şöyle bir durum var ki hemen herkesin şikayetçi olduğu bir konudan burada bahsetmezsem olmaz. Serilerin yayınlanma aralıkları çok uzun ve bir kitabın çıkması için neredeyse bir seneye yakın bekliyoruz. Sadece bu sebeple başlamadığım ve birkaç kitabı çıksın öyle devam edeyim diye düşündüklerim var.  Zaten balık hafızalıyım ve en son bir yıl önce okuduğum bir kitabın devam kitabını elime aldığımda far görmüş tavşan gibi kalıyorum. Sadece bu sebepten okuduğum son kitabı tekrar okumak zorunda kalıyorum ki kim kimdi, olay nerede kalmıştı hatırlayayım :) Umarım Artemis serilerini dört gözle bekleyen okuyucularını kırmaz ve kitap yayınlama hızlarını biraz arttır. İşte o zaman tadından yenmez :)

12 Eyl 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: , , , , | 12.9.13

Merhaba Arkadaşlar,
OKK 9. Blog Turumuza hoşgeldiniz!
Artemis Yayınlarının katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu turumuzun konuk kitabı Karanlık Kalp.

11 Eyl 2013

Yazan: The Reading Lady Etiketler: | 11.9.13 2 Yorum
Geçtiğimiz haftalarda çok şaşırdığım ve gelince de çok sevindiğim bir hediye aldım. Daha önceden Can Dostum kitabına yaptığımız blog turumuzda benim de çok sevdiğim bir köpeğim olduğunu öğrenen Tchibo yetkilileri bana ulaşarak Dora'ya bir hediye göndermek istediklerini söylediler. Ne kadar şaşırdığımı ve sevindiğimi tahmin edebilirsiniz herhalde :)

7 Eyl 2013

 

Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi daha önceki yazılarımda bolca anlattığım gibi zaman yolcusu Gwendolyn ve Gideon'un sık sık geçmişe gitmelerini ve oradaki maceralarını anlatıyordu. Bu geçmiş yüzyıllara yaptıkları yolculuklarda Gwendolyn'in en çok zorlandığı konuların başında (yelpaze sallamanın dışında) o dönem ki balo danslarını öğrenmek geliyordu. Ukala kuzeni Charlotte ve adını şimdi hatırlamadığım bir hoca eşliğinde bu salon danslarını çalışıyor, sürekli adımları şaşırıyordu. Taa ki ukala ötesi yakışıklı kişilik Gideon gelip de onunla dans edene kadar. O zaman kanatlanıp bir kelebeğe dönüşüyor, tek tek basaraktan, sek sek sekerekten adeta bir Dance Queen oluyordu. Ahhh aşk sen nelere kadirsin!

6 Eyl 2013

İçinde aşkın tüm renklerini bulduğunuz unutulmaz serinin son kitabı...

Bir kadın kalbi kırıldığında ne yapar?
En iyi arkadaşını arar, çikolata yer, belki haftalarca aşk acısı çeker.
Ancak zaman yolcusu Gwendolyn Shepherd, elinde olmayan nedenlerden dolayı enerjisini başka şeylere harcamak zorundadır. Örneğin hayatta kalmak...

Çünkü geçmişte yaşayan Saint Germain Kontu'nun yaptıkları, geleceği tehlikeli bir şekilde etkilemeye başlamıştır.
Gwendolyn ve Gideon aşk acısına rağmen ipucu bulmak için 17. yüzyıldaki büyüleyici bir baloda menuet dansı yapmakla kalmayacak, kendilerini unutulmaz bir maceranın da içinde bulacaklardır...

5 Eyl 2013


Merhaba arkadaşlar,
OKK olarak Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini çok severek okuduğumuzu ve turumuzdan da çok keyif aldığımızı biliyorsunuz. İlk kitabımız Yakut Kırmızı'nın yorumuna buradan, Safir Mavi'nin yorumuna da buradan ulaşabilirsiniz. Kitaplarımızın baş karakteri Gwendolyn ve Gideon'un son iki zaman yolcusu olduğunu ve 12 kişiden oluşan zaman yolcusu çemberini tamamlamak için her gün geçmişe gitmek zorunda olduklarını anlatmıştım. Ayrıca karakterlerimiz her gün belli saatlerde de zaman sıçramalarını yapmak zorunda olduklarından, sıçradıkları dönemin modasına uygun giyinmeleri gerekmektedir. Zaman yolcularını koruyan Muhafızlar Çemberi'nin içinde bir de kıyafetlerden sorumlu şeker bir hanım vardır. Madam Rossini isimli bu Fransız hanım Gwen ve Gideon hangi döneme sıçrayacaksa o dönemin modasına uygun kıyafetleri hazırlar. (Nedense bizim OKK kızları bu kadını bana benzetmişler: Hayır, o korseyle bu peruğu bu yüzyılda takamazsın ma petite! )

4 Eyl 2013


Maceramız kaldığı yerden devam ediyor!
OKK 8.Blog turumuzda incelediğimiz "Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer" serimizde şimdi de sıra geldi ikinci kitap Safir Mavi'ye. İlk kitabın konusunu kısaca buradan okuyabilirsiniz. İlk kitabımız çok güzel ve heyecanlı bir anda bitmişti ve Safir Mavi'de tam bu andan başlıyor ve maceraya kaldığı yerden son hız devam ediyor. Hatta bu sefer kahkahalarımın da dozunu fazlaca arttırarak :)

2 Eyl 2013


Okuyan Kızlar Kulübü olarak 8. Blog Turumuzda incelediğimiz "Aşk tüm zamanların içinden geçer" serisinin ilk kitabı Yakut Kırmızı bize gizemli bir dünyanın kapılarını açan serimizdeki ilk kitabımız. Hem fantastik hem de tarihi romansları okumayı çok seven biri olarak bu seriye de bayıldığımı söyleyeceğim. Ayrıca kitapların kapakları, içindeki illüstrasyonlar ve kapak renkleri de kitaba ayrıca aşık olmamı sağladı. Uzun zamandır bu kadar güzel bir fantastik seri okumamıştım. Masal tadında, yer yer gerildiğiniz, heyecanlandığınız, yer yer gözlerinizin dolduğu, sıklıkla kahkaha attıran ve içinde çok naif bir aşk barındıran bu serinin ilk kitabının konusuna bir göz atalım şimdi de...

On altı yaşında lise öğrencisi Gwendolyn yaşıtları gibi normal bir hayat sürmeye çalışsa da ailesi hiç de normal değildir. Gizli geçitler ve koridorlarla dolu bir evi, hiç yaşlanmayan görünen bir uşakları ve sırlarla dolu bir ailesi vardır. Ayrıca kimsenin görmediği hayaletleri de gören Gwen, en azından ailesinin kadınlarında bulunan zaman yolcusu genini taşımadığı için kendini şanslı görmektedir. Teyzesinin kızı Charlotte'da bu zaman yolcusu geni mevcuttur ve bu sebeple küçük yaşlardan itibaren eski çağlarda nasıl davranması ve dikkat çekmemesi gerektiğiyle ilgili dersler almaktadır. Piano, dans dersleri, davranış kuralları, soyluluk ünvanları, reverans yapma gibi...


Günlerden bir gün herkes Charlotte'un artık zamanda sıçrama vaktinin geldiğini düşünürken, yapılan bir hesap hatası sonucu aslında zaman yolcusunun Gwen olduğu ortaya çıkar. Bütün bu zaman yolcularının bağlı olduğu ve 18.yy da yaşamış Saint Germain Kontu'nun kurduğu bir loca vardır ve tüm yüzyıllar boyunca dünyaya gelecek olan 12 zaman yolcusunun kanını toplayarak insanlığa sonsuz bir şifa vereceklerine inanmaktadırlar. Zaman yolculuklarını hangi zamana ineceklerini kontrollü bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan ve bu kanları topladıkları kronograf isimli bir alet vardır ve bu kronograf çalınmıştır. 

Gwen ve diğer zaman yolcusu olan çook yakışıklı ama bir o kadar da ukala Gideon'un görevi geçmişe giderek hem Kont'un emirlerini şimdiki locaya iletmek, hem de yedek kronografa yeniden diğer zaman yolcularının kanlarını eklemektir. Ancak hiçbir eğitimi ve geçmiş dönemlerle ilgili bilgisi olmayan Gwen, hem bu kendisine hiç güvenmeyen loca üyeleriyle hem de ukala Gideon'la başa çıkmak zorunda kalır. Tabii bu arada ona umutsuzca aşık olmuştur...

Kitabımız akıcı dili ve düzgün çevirisiyle su gibi okunuyor ve bittiğinde yüzünüzde aptal bir gülümsemeyle kalıveriyorsunuz :) Kitapta geçen eski dönemlerdeki kıyafetler, balolar ve özellikle Gwendolyn'in öğrenmekte zorlandığı Manuet dansıyla ilgili kısa bilgileri size bir sonraki yazılarımda paylaşacağım. Turumuzun diğer duraklarını da ziyaret etmeyi ve çekilişimize katılmayı unutmayın arkadaşlar.

Sevgilerimle

Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

1 Eyl 2013


Herkese merhaba arkadaşlar!
OKK olarak ilk kez bir seri inceleyecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz :)
Pegasus Yayınları'nın katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu turumuzda istisnasız hepimiz bu seriye BA-YIL-DIK!
Hiç bitmemesini istedik, kitapları okurken sürekli kendi aramızda "ben şuna bayıldım, ben buna çok güldüm, ama ben de buna çok kızdım" diye saatlerce kitabın dedikodusunu yaptık.
Sanırım benim uzun zamandır okumaktan en keyif aldığım kitaplar bunlar oldu.
Ayrıca bu serimizin içi kadar dışı da çok güzel!
Kitapları elime alır almaz renklerine, cildine aşık olduğumu da belirtmeden geçemeyeceğim :)
Bu güzel seri için bir hafta boyunca sizlerle olacağız.
Yine her turda olduğu gibi sadece bu kitaplara özel olarak yaptığımız çalışmalarımız olacak.
Ve turumuzun sonunda iki kişiye birer set hediye edeceğiz!
Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. 
Hediyemiz kazanan iki kişiye tam birer set!
Çekilişe katılmak için bloglarımızın altındaki çekiliş kutucuğunu doldurmanız gerekiyor.
Herkese bol şanslar!

Şimdi kısaca kitaplarımızı tanıyalım ve tur programımıza bir göz atalım:

Blog içi arama