Ana içeriğe atla

Kitap Oscarlarım - Aralık 2013

Herkese merhabalar arkadaşlar!
Yeni yılın ilk gününde 2013'ün son ayında okuduğum kitapları açıklamanın ve yılın son Oscar'larını vermenin zamanı geldi bile. 
Bu ay sadece altı kitap okuyabilmişim. Çevirdiğim kitabı da sayarsam yedi. Ama onu henüz basılmadığı için listeme eklemiyorum tabii :))
Gelelim bu ay okuduğum kitaplara:

  1. Fallen Too Far - Abby Glines
  2. Never Too Far - Abby Glines
  3. Forever Too Far - Abby Glines
  4. Ateşböceği Yolu - Kristen Hannah
  5. Ateşböceğinin Şarkısı -Kristen Hannah
  6. Günahkar - Pamale Clare
Öldüm, bittim bayıldım bu kitaba! Rush Finley gibi bir karakteri bizlere kazandıran yazarımıza buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Seriyi orijinal dilinden okudum ama kısa süre içinde ülkemizde de yayınlanacak ve eminim ki o zaman benim gibi birçok kişi Rush Rush diye dolaşmaya başlayacak :))
Kitabın yorumunu buradan okuyabilirsiniz.

Sanırım en sevdiğim erkek karakterin kim olduğunu tahmin etmişsinizdir :))
Dilindeki piercingiyle, dövmeleriyle, aşkını sahiplenmesi ve korumacılığıyla über seksi Rush Finley açık ara birinciliği kapıyor efendim :) 

Her kadın karaktere olduğum gibi zaman zaman kendisine kıl olsam da hayata karşı duruşu, acıların içinden yılmadan çıkması ve içindeki affetme ve sevgi potansiyelinden dolayı Too Far serisindeki Abby bu ayki Oscar'ımın sahibi oluyor. 

 Bu ay tamamen Too Far serisi ayı gibi oldu ama bak valla okuyunca bana hak vereceksiniz kesinlikle :)
Evet doğru tahmin ettiniz :)) Rush ve Abby bu ayın favori çifti olarak Oscar'ı eve götürmeye hak kazandılar.

Pamela Clare'in Günahkar kitabını serinin ilk kitabı Teslimiyet kadar sevmedim açıkçası. Serinin üçüncü kitabı için çok iyi diyorlar ama okuyup göreceğim. Bu kitaptaki işkenceci Fransız komutandan tek kelimeyle nefret ettim ve ettiği kötülüklerin cezasını bulunca da içime bir su serpildi. Adını unuttuğum için ve kitabı da arkadaşım B'den ödünç aldığım ve şu anda bakamayacağım için yazamıyorum. Ama ismi de lazım değil zaten :))

Budur.
Evet sadece budur ve başka bir şey söylemeye gerek yoktur :))
 

Bir uyduruktan Oscar törenimin daha sonuna varmışken, beni takip eden, okuyan, yorum yapan herkesin yeni yılını kutluyorum ve çok keyif alacağımız kitaplar okuyacağımız bir yıl diliyorum.
Kitaplıklarınız kitaplarla dolsun taşsın arkadaşlar :))
Sevgilerimle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)