Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

9 Oca 2014

Sanırım Lux serisi benim en sevdiğim fantastik serilerden. Sanırım diyorum çünkü Saplantı'yı okuyana kadar Team Daemon ve Team Luxen'dim. Ammaaaa ne zaman sevgili yazarımızın Arumları anlattığı Saplantı'yı okudum, kendimi karanlık tarafa attım ve yaşasın kötülük nihahaha şeklinde gezer oldum :D

Şaka bir yana adeta makineli tüfek gibi ardı ardına roman yazan yazarımız (yazarımız diyorum öyle benimsedim ki kendisini) her kitabında çıtayı gittikçe yükseltiyor. Serilerinin ilk kitapları fanfiction gibi olsa da ikinci kitaptan sonra öyle bir hız kazanıyor ve farklılaşıyor ki siz bile ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Lux serisi sırasıyla Obsidiyen, Oniks, Opal ve Köken olarak devam ediyor. Yorumlarımı başlıklara tıklayarak okuyabilirsiniz. Opal'in yorumunu üşendiğim bir zamana denk geldiği için yapamamıştım, onu da başka bir yerden okuyuverin gari :)

Dikkat: Seriyi okumamış olanlar için SPOILER içerir!!!

Son kitap Opal çok berbat bir yerde bitmişti. Bizimkiler Beth'i kurtarmak için Daidalos'un merkezine baskın yapmışlar ama bu baskında pislikkkk Blake'in oyunu sonucunda Kat yakalanmıştı. Kat'in yakalanmasından sonra zorla oradan götürülen Daemon'u çılgınca bir şey yapmaması için diğer Luxenler hapsetmişlerdir. Bu hapisten kaçan Daemon ailesini terk edip Kat'i kurtarmak için çılgınca bir plan yapar. Bu arada Daidalos tarafından tutulan Kat, merkezde acı dolu testlere tabii tutulmaktadır. Bilerek kendini Daidalos'a yakalatan Daemon ve Kat'in hiç tahmin etmedikleri bir müttefikleri olacaktır.

İçerideki bu dost kimdir?
Köken nedir, ne değildir?
Eeee sonra ne olacaktır?

Tüm bunların cevabını öğrenmek için kitabı okumanız gerekiyor maalesef :) Zaten bu seriye başlamış olup da Köken'i okumamış olan birini düşünemiyorum :)
Bu arada kitabı okurken bir ara çok sinirlendim. Jennifer sürekli bazı karakterleri öldürmeye başlayınca "Yiterrr Jen!!" diye bağırasım geldi. En nefret ettiğim şey sevdiğim karakterlerin ölmesi ve maalesef bu kitapta da çok fazla oluyor bu.

Neyse daha fazla yazarsam kitabın sonunu söyleyeceğim o yüzden artık susuyorum.

Uzun lafın kısası : Ben bu seriye bayılıyorum dostum!

Herkese bol okumalı günler dileklerimle
Sevgiler
0 yorum:

Blog içi arama