Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

14 Şub 2014

Posted by Onur Birler in , , | Şubat 14, 2014
Herkese Merhaba Arkadaşlar!
Sevgililer Günü'nde geçen hafta okuduğum ve bambaşka bir sevgiyi anlatan bu sevimli kitabı sizlerle paylaşmak istedim. 
Canım Köpeğim kitabının yazarından daha önce Can Dostum kitabını tur için okumuş ve gerçekten çok sevmiştim. Hatta çoğu kişi biliyordur ama bilmeyenler için tekrar söyleyeyim benim de Dora isminde 4,5 yaşında bir Golden Retriever köpeğim olduğu için kimi yerlerinde kahkaha atarak, kimi yerlerinde gözlerim dolarak okuduğum kitabı önüme gelen her köpek sahibine tavsiye etmiştim. Can Dostum yorumumu buradan okuyabilirsiniz. 

Canım Köpeğim kitabı da aynı şekilde içimi sıcacık yapan bir hikâye oldu benim için. Zaten evinde hayvan besleyen herkes onların bizi karşılık beklemeden ne kadar çok sevdiğini ilk elden biliyordur. Canım Köpeğim kitabında ise hayatında hiç köpek beslememiş birinin bu karşılıksız sevgiyle tanışmasının öyküsünü okuyoruz.

Josh Michaels tek başına yaşayan, kız arkadaşından ayrılmasının travmasını üstünden hâlâ atamamış bir bilgisayar programcısıdır. Ailesinin sahip olduğu dağlık bir bölgedeki evi satın almış, evden çalışarak ve insanlardan uzak durarak yaşamaktadır. 

Günün birinde komşusu Josh'a acil olarak yurt dışına çıkması gerektiğini söyleyerek emrivaki bir şekilde kız arkadaşının köpeğini bırakır. Gönülsüz bir şekilde Lucy isimli köpekle başbaşa kalan Josh ne yapacağını bilemez. Hayatında hiç köpek beslemediği gibi üstüne üstlük Lucy hamiledir de!

Hayvan barınağına bırakmak istediği Lucy'e kıyamaz ve bir müddet evinde misafir etmeye karar verir. Komşusunun evinde yediği sağlıksız yiyecekler yüzünden Lucy bütün bebeklerini ölü doğurur. Lucy'i doğumdan sonra veterinerden eve taşırken kamyonetinin bagajında kapalı bir kutu olduğunu fark eder Josh. Kutuyu merakla eve taşıyıp açtığında hayatının şokunu yaşayacaktır. Kutunun içinde beş tane daha gözleri açılmamış ve soğuktan donmak üzere olan yavru köpekler vardır. Lucy'nin doğum yapmasını beklerken biri gelip Josh'ın kamyonetinin arkasına acımasızca bırakmıştır bu yavruları. 

Hayatı boyunca bir tane bile hayvanı olmayan Josh, şimdi beş bebek ve yeni düşük yapmış üzgün bir anneyle başbaşa kalmıştır :)

Tüm bunlar olurken Josh, barınakta çalışan güzel Kerri ile tanışır ve hem köpeklerin bakımı için ondan destek alırken hem de aralarında gelişen çekime karşı koyamaz.
Ve böylece kalpleri ısıtan kitabımız sürer gider...

"Köpekleriniz varsa, sizi severlerdi. 'Yeni bir ilişki' aramayı akıllarının ucundan bile geçirmezlerdi." 

Yabancı Yayınlarından çıkan Canım Köpeğim içinizi ısıtacak, sevimli mi sevimli bir sevgi romanı. Akıcı bir anlatımı var ve kolayca okunup bitiyor. Kitap bittiğinizde yüzünüzde kocaman bir gülümseme bırakması da cabası :))

Herkese sevgi dolu ve bol okumalı günler dilerim :)
Sevgililer gününüz kutlu olsun!

0 yorum:

Blog içi arama