Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

6 Şub 2014


KALBİNİ KİMSEYE AÇMAZSAN, KIRILMASINI DA ÖNLERSİN...

Herkese merhaba arkadaşlar,
Aspendos Yayınevi'nden çıkan Sevecek Biri kitabını konusunu öğrendiğimden beri okumak istiyordum. Aşk kitaplarını özellikle de yeni yetişkin türünde kitapları çok seviyorum ve Sevecek Biri de bu türden hoşlananların seveceğini düşündüğüm bir kitap.
Bir günde, bir solukta kolayca okuyup bitirdiğim ve yer yer kahkaha attığım kitabımızın konusunu kısaca anlatmak gerekirse, Kendall Jordan ülkenin bir ucundan Garrison Üniversitesine başlamak için geldiği gün bir sürü aksilikle karşılaşır. Cebinde kısıtlı parası ve yazlık giysileriyle kendini çılgın bir üniversite partisinin ortasında bulur. Partide tanıştığı Cruise Elton (ki ben sürekli elliton diye okudum bunu) kalacak yeri olmayan Kendall'a yardımcı olur ve yurt işi halledilinceye kadar bir müddet için aynı evde yaşamaya başlarlar. Cruise geçen sene başına gelen bir olaydan sonra tamamen zampara bir kadın avcısı olmuş ve gönlünü aşka kapatmıştır. Yakışıklı bad boyumuzdan onun dişi versiyonu olmak için ders almak isteyen Kendall, avcıyı avlamak isterken tam tersi olur ve ava giderken avlanır.
Aşk hiç beklemedikleri bir anda karşılarına çıkmıştır ve aşka inanmayan çiftimiz ne olduğunu anlamadan birbirlerine delicesine aşık olmuştur.
Keyifli, eğlenceli bir hikâye anlatıyor Sevecek Biri. Akıcı bir uslubu ve anlatımı var. Çeviri ve edisyon hatalarını genelde fark ederim ama bu kitapta beni rahatsız edebilecek hiçbir şeye rastlamadım ki bu ne kadar özenildiğinin bir kanıtı bence. 

Tek eleştirim kitabın kapağına olacak. Kitapta kızımız Kendall başta siyah, düz saçlı ve beyaz tenli iken daha sonra saçına gölge attırıyor ama kapaktaki kız gibi sarışın ya da kumral olmuyor :) Gerçi kitabın yabancı baskılarından birinde de kumral bir kız kullanılmış ama orijinal kapaktaki kız siyah saçlı. Keşke bizde de siyah saçlı biri kullanılsaydı sanki daha iyi olurdu. 
Son olarak ben kitabı severek okudum ve bu türü seven herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Bol okumalı günler dileğimle
Sevgiler

0 yorum:

Blog içi arama