Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

18 Mar 2014

Posted by Onur Birler in , , , | Mart 18, 2014

Herkese merhaba,
Okuyan Kızlar Kulübü olarak 24. Blog Turumuzda incelediğimiz Novella Yayınları'ndan çıkan Bir Aşk Çarpıntısı kitabını maalesef zamanım olmadığından ben okuyamadım. Turdaki diğer arkadaşlarımın okudular ve çok beğendiklerini bana söylediler ve bu yüzden ben de ilk fırsatta okumaya çalışacağım. Bu arada aile- dram türünde kitap okumayı çok sevmediğimi biliyorsunuzdur. Ben bu kitabı da açıkçası aile dram sanıyordum ama değilmiş! Adı ve kapağı sanırım bende bu imajı oluşturdu ama kitap bildiğiniz günümüz romansmış :) Arkadaşlarımın yarınki kitap yorumlarını bu sebeple çok merak ediyorum. Konusu hakkında o zaman biraz daha bilgi sahibi olabiliriz.

Bu arada ben de turda ne görev alabilirim diye düşünürken kitabımızın seri olduğunu ve Novella'nın serinin devamını çok bekletmeden çıkaracağını öğrendim. O yüzden bugün sizlere serinin devam kitaplarından kısaca bahsedeceğim.

Bir Aşk Çarpıntısı, orijinal ismiyle Maid For Love, The McCarthys of Gansett Island isimli serinin ilk kitabı. Seri ilk olarak 2011 yılında yayınlandığından beri e-book olarak 1 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmış ve New York Times, USA Today, Wall Street Journal gazetelerinde çok satar listelerine girmiş. 

Seri toplamda 10 kitap ve bir de novella olmak üzere 11 kitaptan oluşuyor. Diğer kitaplara kısaca göz atalım şimdi:

2.Kitap: FOOL FOR LOVE
Goodreads puanı: 4.28

Gansett Adası feribot fimasının sahibi Joe Cantrell, kendini bildiğinden beri Janey McCarthy'e aşıktır. Aynı zamanda Janey'de pratisyen doktor David Lawrence'la birliktedir ve nişanlanmıştır. David'le işler korkunç bir şekilde kötüye gidince Janey yardım için Joe'yu arar. Ailesine nişanı bozduğunu söylemeden önce birkaç günü Joe ile birlikte geçirmeye karar vermiştir. Janey'i uzaktan sevmek zaten Joe için çok zordur ama bir de onu evinde misafir etmek, onun için işkenceden farksızdır. Ona birlikte neler yaşayabileceklerini göstermek için bu fırsatı değerlendirebilecek midir? Ve Joe'nun en iyi arkadaşı ve Janey'in korumacı ağabeysi Mac bu duruma ne diyecektir?

3. Kitap: READY FOR LOVE
Goodreads puanı: 4.29

Luke Harris, gençliğinin dört harika yazını Gansett Adası'nın zengin sezonluk tatilcisi Sydney Donovan'la geçirmiştir. Ama sonra Sydney üniversite için ayrılır ve bir daha geri dönmez. Luke adada kalıp McCarthy'nin Gansett Marina'sında çalışırken ve şimdiye kadar sevdiği tek kadınla aralarında ne olduğunu anlamaya çalışırken Sydney ise başka bir adamla evlenir ve iki çocuğu olur. Kocasını ve çocuklarını kaybettiği trajik kazadan kurtulan Sydney, on beş ay sonra adaya geri döner ve neler yaşayacağını, hayatı boyunca unutamadığı tek adamla neler olabileceğini görmek ister. Ama aşk için ikinci bir şansa hazır mıdır?

4. Kitap: FALLING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4,35

5.Kitap: HOPING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4,36

6. Kitap : SEASON FOR LOVE
Goodreads puanı: 4,35

7.Kitap: LONGING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.43

8.Kitap: WAITING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.43

9.Kitap: TIME FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.42

10. Kitap: MEANT FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.55

Novella: CHANCE FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.44

0 yorum:

Blog içi arama