Ana içeriğe atla

BİR AŞK ÇARPINTISI - Marie FORCE


Herkese merhaba,
Okuyan Kızlar Kulübü olarak 24. Blog Turumuzda incelediğimiz Novella Yayınları'ndan çıkan Bir Aşk Çarpıntısı kitabını maalesef zamanım olmadığından ben okuyamadım. Turdaki diğer arkadaşlarımın okudular ve çok beğendiklerini bana söylediler ve bu yüzden ben de ilk fırsatta okumaya çalışacağım. Bu arada aile- dram türünde kitap okumayı çok sevmediğimi biliyorsunuzdur. Ben bu kitabı da açıkçası aile dram sanıyordum ama değilmiş! Adı ve kapağı sanırım bende bu imajı oluşturdu ama kitap bildiğiniz günümüz romansmış :) Arkadaşlarımın yarınki kitap yorumlarını bu sebeple çok merak ediyorum. Konusu hakkında o zaman biraz daha bilgi sahibi olabiliriz.

Bu arada ben de turda ne görev alabilirim diye düşünürken kitabımızın seri olduğunu ve Novella'nın serinin devamını çok bekletmeden çıkaracağını öğrendim. O yüzden bugün sizlere serinin devam kitaplarından kısaca bahsedeceğim.

Bir Aşk Çarpıntısı, orijinal ismiyle Maid For Love, The McCarthys of Gansett Island isimli serinin ilk kitabı. Seri ilk olarak 2011 yılında yayınlandığından beri e-book olarak 1 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmış ve New York Times, USA Today, Wall Street Journal gazetelerinde çok satar listelerine girmiş. 

Seri toplamda 10 kitap ve bir de novella olmak üzere 11 kitaptan oluşuyor. Diğer kitaplara kısaca göz atalım şimdi:

2.Kitap: FOOL FOR LOVE
Goodreads puanı: 4.28

Gansett Adası feribot fimasının sahibi Joe Cantrell, kendini bildiğinden beri Janey McCarthy'e aşıktır. Aynı zamanda Janey'de pratisyen doktor David Lawrence'la birliktedir ve nişanlanmıştır. David'le işler korkunç bir şekilde kötüye gidince Janey yardım için Joe'yu arar. Ailesine nişanı bozduğunu söylemeden önce birkaç günü Joe ile birlikte geçirmeye karar vermiştir. Janey'i uzaktan sevmek zaten Joe için çok zordur ama bir de onu evinde misafir etmek, onun için işkenceden farksızdır. Ona birlikte neler yaşayabileceklerini göstermek için bu fırsatı değerlendirebilecek midir? Ve Joe'nun en iyi arkadaşı ve Janey'in korumacı ağabeysi Mac bu duruma ne diyecektir?

3. Kitap: READY FOR LOVE
Goodreads puanı: 4.29

Luke Harris, gençliğinin dört harika yazını Gansett Adası'nın zengin sezonluk tatilcisi Sydney Donovan'la geçirmiştir. Ama sonra Sydney üniversite için ayrılır ve bir daha geri dönmez. Luke adada kalıp McCarthy'nin Gansett Marina'sında çalışırken ve şimdiye kadar sevdiği tek kadınla aralarında ne olduğunu anlamaya çalışırken Sydney ise başka bir adamla evlenir ve iki çocuğu olur. Kocasını ve çocuklarını kaybettiği trajik kazadan kurtulan Sydney, on beş ay sonra adaya geri döner ve neler yaşayacağını, hayatı boyunca unutamadığı tek adamla neler olabileceğini görmek ister. Ama aşk için ikinci bir şansa hazır mıdır?

4. Kitap: FALLING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4,35

5.Kitap: HOPING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4,36

6. Kitap : SEASON FOR LOVE
Goodreads puanı: 4,35

7.Kitap: LONGING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.43

8.Kitap: WAITING FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.43

9.Kitap: TIME FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.42

10. Kitap: MEANT FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.55

Novella: CHANCE FOR LOVE
Goodreads Puanı: 4.44

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)