Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

5 Mar 2014


Aslında bu yazıma 'Geldik bir serini daha sonuna...'diye başlayacaktım ki serinin dedikodusunu bol bol yaptığım arkadaşım Kitap Tutkusu bunun son kitap olmadığı konusunda sağolsun beni uyardı. 
Olsun, bence bu seri bitti :) 


Beş kardeşin aşk hikayelerini okuduk ve anne babalarının cinayetini çözdük ya benim için bu seri bitmiştir arkadaş :)
Zaten altıncı kitap son iki kitaptan tanıdığımız Devonport Dükü hakkında olacakmış. Yabancı değil yani :)
Ha yeni kitabı okumayacak mıyım?
Kesinlikle okuyacağım çünkü Sabrina benim en sevdiğim yazarlardan biri. 
Daha önce ülkemizde yayınlanan tüm kitaplarını okudum ve beğenmediğim hiç olmadı. 
Ayrıca Sabrina ile tanışma, yazışma şansım oldu ve inanılmaz sempatik, doğal ve içten bir insan olduğunu biliyorum. Hatta kendisiyle yaptığım röportajda bu kitap hakkında da sorular sormuştum ve çok içten yanıtlar almıştım.

Neyse fazla uzatmadan kitabımızın konusuna geçelim. Serimiz Sharpe kardeşlerin büyükanneleri Hetty'nin evlenmeleri konusunda verdiği ültimatomla başlıyordu. Her biri birbirinden yaramaz, çapkın kardeşler ilk dört kitap boyunca evlendi ve ültimatomun süresinin bitmesine sadece iki ay kaldı. Bu süre içinde en küçük kardeşimiz Celia evlenemezse hiçbiri mirastan tek peni alamayacaklar. 
Durum böyleyken Celia, anne babalarının ölümünü araştıran dedektif Jackson Pinter'dan bir dük, bir vikont ve bir barondan oluşan taliplerini araştırmasını ister. İçten içe Celia'ya aşık olan Pinter, ayrı dünyaların daha doğrusu ayrı sınıfların insanları olduklarını düşündüğü için Celia'ya karşı buz gibi ve sert davranmaktadır. Bizim başına buyruk, uçanı kaçanı havada vuran atıcılık ustası Erkek Fatma Celia bu duruma içten içe sinir olurken kendini bir anda Pinter'la birlikte ailesinin cinayetini çözmeye çalışırken bulur.
Ve tabii ki aralarındaki çekime karşı koymaya çalışırken...

Yazarın akıcı, eğlenceli anlatımıyla su gibi akıp giden bir kitap olmuş Son Çarem.
Seri hakkında blogu ilk açtığım zamanlarda bir tanırım yazısı yazmıştım Okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Tarihi aşk romanı sevenlere kesinlikle tavsiye ettiğim yazarlardan biridir Sabrina Jeffries. Sharpe kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı seri beş kitaptan oluşuyor ve merak edenler olursa diye sıralaması da şu şekilde:

Bozulan Yeminler
Yatağımdaki Serseri
Sır Gibi Sakladım
Vahşi Bir Lordun Kollarında (yorum için tıktık!)
Son Çarem

Herkese bol okumalı günler dileğimle,
Sevgiler

0 yorum:

Blog içi arama