Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

24 Mar 2014


Herkese merhaba arkadaşlar,
Beni heyecanlandıran kitapları okumayı seviyorum. Tehlikeli Kızıl'da beni hop oturtup, hop kaldıran, yer yer sinirden zıplatan, kitaptaki karakterin saçını başını yolmak istediğim bir kitaptı. Tıpkı Fırsatçı kitabında olduğu gibi bir solukta okudum bitirdim ve bu cadolozların arasında kalan Caleb'a çok acıdım :) 

Kitabımızın konusuna geçmeden önce ilk kitap Fırsatçı'yı okumayanlar için SPOILER içerebilir, baştan söyleyeyim. O yüzden önce ilk kitabı okuyun, sonra gelip benim yorumumu okuyun, baştan uyarayım :)

İlk kitabın sonunda her türlü hile ve oyunla ve tabii hamile kalmayı başararak Caleb'ı geri kazanan kızıl saçlı afetimiz Leah sonunda doğum yapar. Ama kendisinde en ufacık bir annelik içgüdüsü olmadığı için el kadar sabi sübyanı bile Caleb'dan kıskanır hale gelmiştir. Zaten sürekli aklında Caleb'ı Olivia'ya geri kaptırma korkusuyla yaşayan Leah, Caleb'a hayatı zindan etmeye devam eder. 

Ah o Caleb! Neler çektin garibim sen bu sayko hatunlardan! Önce Olivia, ardından Leah... Çocuğa çok acıdım kitabı okurken :) Kitabımıza dönecek olursam, hem geçmişi hem de günümüzü anlattığı için; geçmiş kısımlarda Leah ve Caleb'ın nasıl tanıştığının hikayelerini okurken, Leah'ın Olivia ile olan ilişkilerini öğrendiğinde oynadığı oyunları ve hain planlarını da öğreniyoruz. İnanın bazı yerlerde şaşkınlıktan ağzım bir karış açık kaldı. Hele ki kitabın sonu öyle bir sürprizle bitiyor ki üçüncü kitabı merakla bekler hale geliyorsunuz.

Üçüncü kitap Thief 'de hikayeyi bir de Caleb'ın ağzından dinleyeceğiz. Aspendos'un bizi üçüncü kitap için çok bekleteceğini düşünmüyorum. Severek okuduğum bir seri bu ve eğer siz de alık alık bakan, dudağını kemirip sürekli sakarlıklar yapan kızları okumaktan sıkıldıysanız, bu seri tam size göre :)

Herkese bol okumalı günler dileğimle,
Sevgiler

0 yorum:

Blog içi arama