Ana içeriğe atla

Yeni Kitaplarım Vol:12 - Mart Ayında Kitaplığıma Eklenenler

Herkese merhaba arkadaşlar,
Mart ayı kitaplığımın coştuğu bir ay oldu. (laylaylay :) )
Hem takip ettiğim yazarların ve serilerin kitapları çıktı, hem D&R 'da 5 TL'ye düşen kitaplar oldu, hem de ben ukitap isminde bir takas sitesi keşfettim.
Tabii tüm bunlar ve incelemem için gönderilen kitaplar birleşince neredeyse kitap fuarı evime gelmiş gibi oldu :D
Bu ay toplamda kitaplığıma giren yeni kitaplarımın sayısı: 24
Laylaylaylooom :D
Hepsini bir an önce okumak istiyorum!

Önce ukitap.com'da takas ettiğim kitaplara bakalım. Bu siteyi tamamen şans eseri keşfettim ve bayıldım!
Geçen ay detaylı bir kitaplık temizleme çalışması yapmıştım ve ikişer tane olan bir sürü kitabım, artık kitaplığımda istemediklerim vs kitap çıkmıştı. Ben de bunları ne yapsam ki derken ukitap'ı keşfettim ve istemediğim kitapları istediklerimle değiştirdim :)) 
Sizlere de tavsiye ederim bu siteyi ve işleyiş hakkında sorularınız olursa da elimden geldiğince cevaplarım :))
Elli Tonları ben e-book olarak daha ülkemizde yayınlanmadan okumuştum ve o yüzden bir türlü elim varıp Türkçelerini alamamıştım. John Green'de çok acıklı diye okumak istemiyor, ama bir yandan da çok merak ediyordum. Takasta görünce de bu bahaneyle alıverdim. Bu üç kitap korsan yalnız. Takası yapan kişi bunu bana takas öncesi belirti ve bende ona göre kabul ettim.
Judith McNaught'u bulduğuma o kadar sevindim ki!! Bende olmayan tek kitabıydı ve deli gibi arıyordum ama hiçbir yerde bulamıyordum, şansıma takasla geldi :))
Serseri okumayı çok istediğim bir seri, hakkında çok olumlu yorumlar duydum. Julia London ise henüz okumadığım bir yazar ve merak ediyorum. 
Takas yaptığım 13 kitabın tamamı çok iyi durumda ve baştakiler harici hepsi orijinal. Ben bu takas işini çok sevdim gerçekten :))

 Bunlar da sıfır kilometre kitaplarım :))
Golem ve Cin, Doğan Yayınları tarafından gönderildi ve benim çok beğendiğim bir kitap oldu. Yorumumu buradan okuyabilirsiniz. 
Sana Kapıldım'ı CNR Fuarına gidemesem de gitmiş kadar olmamı sağlayan Pudra Tozu teee oralardan alıp kargoladı bana :)) Tabii yanında başka kitaplarda vardı ama onlar eşimin olduğu için buraya koymadım.
Bu ayki kitaplarımdan okuduğum ve beğendiğim Kocan Kadar Konuş kitabının yorumunu buradan okuyabilirsiniz. 
Artık diğerlerini ne zaman okurum kimbilir?
Bu ay önümüzde benim de gitmeyi planladığım İzmir Fuarı var ve bakalım neler alacağım? Gerçi yeni çıkan birkaç kitap harici almayı planlamıyorum ama yine hiç belli olmaz benim sağım solum.
Herkese kitaplıklarının dolup taşacağı, bol okumalı günler diliyorum.
Sevgilerimle :))

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Roman Gibi Bir Hayat: Jane Austen

Hani sıklıkla duyarız zaman zaman bizler de söyleriz ya “Hayatımı yazsam roman olur!” diye, işte bunu iki yüzyıl önce bir lady, çağının tüm engellerine ve baskılarına rağmen başarmış. Kimden mi söz ediyorum? İngiliz edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi romancılarından kabul edilen ve kendi hüzünlü hayat hikayesine inat, her romanını mutlu sonla bitirerek yazan Jane Austen’dan tabii ki.  42 sene sürmüş kısacık hayatında yaşadığı dönemin tüm baskılarına ve engellemelerine karşı dimdik durmuş ve belki de gerçek hayatında sadece bir kez bulup kaybettiği aşkına inat, mizah yönü kuvvetli ve kendine yeten güçlü bayan karakterler yazdığı romanlarıyla bir efsane haline gelmiştir. Ben kendisiyle ortaokul yıllarımda Aşk ve Gurur romanıyla tanıştım. Daha sonra Aşk ve Gurur benim defalarca okuduğum, neredeyse diyaloglarını ezbere bildiğim bir kitap haline geldi. Yayınlanmasının üzerinden iki yüzyıldan fazla süre geçen bir roman, dünyada milyonlarca kişiyi etkileyebiliyor ve kendine hayran bırakabili…

Yetmisler, Seksenler ve Doksanlar Modası

Herkese merhabalar arkadaşlar, Blog turumuz kapsamında incelediğimiz Kristin Hannah'ın Ateşböceği serisi iki kız arkadaşın, Kate ve Tully'nin, 1970'lerde henüz on üç yaşında başlayan dostluklarının hikâyesini anlatıyor. Tabii bu duygusal hikâyeyi okurken de yazarın eşsiz kalemiyle o dönemlere adeta bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Ben de bu yazımda kitabımızda geçen dönemler hakkında kısaca bilgi vermek istedim.
Bakalım karakterlerimiz o yıllarda nasıl giyiniyorlarmış?

Christian Grey'e Neden Asık Olduk?

Grinin Elli Tonu herhalde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kitap okuyan hemen her kadının okuduğu son zamanların bomba kitabı. Heryerde kitapla ilgili yazılar görüyorum. Kimi gerçekten nefret ediyor, kimi kararsız kalmış, kimileri de benim gibi gerçekten sevmiş. Aslında edebi değeri yokmuş, konusu çok basitmiş vs vs gibi şeyleri göz önüne almadan tarafsızca okuduysak , kitaba bayılmamak için bir sebep yok bence.
Bir kaç sene önce Twilight /Alacakaranlık serisi de benzer bir “Ahhhh Edward!” durumu yaratmıştı bünyelerde. Gerçi o kitaplarda vampir/kurtadam olayları olduğu için Grinin Elli Tonu’nu okuyan bir çok kişi bu seriyi okumamıştı ama bugün biliyoruz ki bu kitapta aslında Twilight’ın yetişkin versiyonu olarak yazılmış.
Ama işte bugün karşımızda kapı gibi bir Christian Grey gerçeği duruyor. İlk kitabı okuduktan sonra dayanamamış diğer kitapları da internetten bulup okumuştum. Ve şöyle söyleyebilirim toplamda 1500 küsur sayfanın üzerindeki üçlemeyi yaklaşık 5-6 günde bitirmiştim…

"YÜREGIN KRALIÇESI" - JUDITH McNAUGHT

Blogumdaki ilk yazar incelememi en sevdiğim yazarlardan biri olan Judith McNaught ile yapmak istedim. Bu yazım ayrıca Blogum Dergisi Şubat 2013 sayısında da yayınlandı. Dergiye  buradan ulaşabilirsiniz. Ve işte karşınızda ilk yazar incelemem : 
Judith Mc Naught (Kısaca JM) nam-ı diğer Yüreğin Kraliçesi  Hani bir gün bir kitap okudum hayatım değişti derler ya...İki sene kadar önce benim hayatım değişmese de okuduğum bir kitap hiç bilmediğim bir dünyaya adım atmama vesile oldu. Bir daha da çıkamadım o büyülü dünyadan. Okumayı ilk öğrendiğim yıllardan beri deli gibi kitap okuyan ben, bu türü hiç duymamış olmanın hissettirdiği cahilliğime mi yanayım yoksa bu zaman kadar böyle güzellikleri kaçırdığıma mı yanayım bilemedim açıkçası. Neden mi bahsediyorum? Bir zamanlar benim dahi burun kıvırdığım, çoğu insanın küçümsediği Aşk Romanlarından tabii ki. Bugün bu yazımda da hem biraz aşk romanlarını (romansları) hem de en sevdiğim yazarını tanıtmaya çalışacağım. Belki de bu yazıyı okuyan biri öny…

Orta Çagda Ne Giysem : TUDOR DÖNEMI

Bir gün bir bakmışız zaman makinası icat edilmiş ve benim gibi historical meraklıları da atlamışız bu makinelere hoooop eski zaman İngiltere'sine gitmişiz. Üzerinizde kot pantolon ve sandaletlerle cadı sanılıp yakılmak ya da kafir sanılıp başınızın kesilmesini istemiyorsanız "Orta Çağda Ne Giysem" isimli yazı dizimi mutlaka takip edin. Söz konusu olan can güvenliğimiz arkadaşlar olay çok ciddi yani. :)