Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

13 Nis 2014

Posted by Onur Birler in , , , | Nisan 13, 2014

"TOPRAKLARIN KADERİ, BİR GÜN YENİDEN GERÇEK SAHİPLERİNİN ADIMLARI ALTINDA UZANMAKTIR."

Bourne Markisi Michael, anne babası bir kazada öldükten sonra bir kumar oyununda elinde avucunda ne varsa hain vasisine kaybetmiştir. Malikanesini terk edip ortadan kaybolan Michael, bunun intikamını almak için yemin etmiştir.
Yıllar önce bir dükle nişanı bozuluğu için adı bu skandalla anılan ve evde kalmış sayılan varis Penelope ile Michael çocukluk arkadaşlarıdırlar.
Ama Michael'ın aniden ortadan kaybolmasıyla birbirlerini bir daha ancak on sene sonra görebileceklerdir.
On sene sonra doğduğu topraklara dönen Michael, eskisinden de zengin olmuş; ancak o sevimli, güler yüzlü genç gitmiş onun yerine acımasız, asık suratlı ve duygusuz bir adam gelmiştir.
Kader Michael ile Penolope'yi tekrar karşılaştırdığında tahmin edeceğiniz gibi kıvılcımlar havada uçmaya başlar :))

Michael'ın ortağı olduğu kumarhanenin diğer ortakları Cross, Temple ve Chase'le aralarındaki dostluğu ben çok sevdim. Hepsi de bir şekilde hayatta bir şeyler kaybetmiş ve küllerinden yeniden doğmuş soylular. The Rules of Scoundrels serisinin ilk kitabı Michael'la başlıyor ve serinin diğer kitapları onların da teker teker aşkı bulmalarını anlatıyor.

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve akıcı dilini, anlatımını da çok sevdim. Özellikle her bölümün başına eklediği Penelope'nin küçüklükten itibaren Michael'a yazdığı mektuplar çok hoşuma gitti. Çeviri ve edisyonda gözüme batan hiçbir hatayla karşılaşmadım ve su gibi okudum, bitirdim. Tarihi romans severlere kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap İntikam Ateşi
Herkese bol okumalı günler dileğimle,
Sevgilerimle

0 yorum:

Blog içi arama