Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

22 May 2014

Posted by Onur Birler in , , , | Mayıs 22, 2014

Herkese merhaba arkadaşlar,
Soma felaketi yaşandığından beri ben de herkes gibi çok büyük bir üzüntü içerisindeydim. Ve sürekli orada yetim kalan çocuklar için ne yapabilirim diye düşünüyordum.
Sizlerle daha önceden şu yazımda paylaştığım arkadaşım Aslı Dağlı ile bir kampanya başlatmaya karar verdik.
Kendisi Danimarka Ulusal Televizyonu adına Soma'ya gitti ve inanılmaz şeyler gördü, yaşadı.
Oradaki çocuklara nasıl bir yardım yapabileceğimizi düşünürken ortaya GÖKYÜZÜ KÜTÜPHANESİ fikri çıktı.
Bizler çok zengin insanlar değiliz ama bizim hazinemiz kitaplarımız. 
Ve vakit, bu hazinemizi oradaki çocuklarla paylaşma vaktidir.

Haydi kitapseverler, gösterin gücünüzü!


Konu ile ayrıntılı bilgi almak isterseniz Facebook sayfamızdan mesaj atabilir ya da bize gokyuzukutuphanesi@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sayfamızı ve yazılarımızı bloglarınızda, Facebook ve Twitter'da paylaşıp, büyümemize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.
Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler güzel ülkemin, güzel gönüllü insanları...
Sevgilerimle


GÖKYÜZÜ KÜTÜPHANESİ Facebook sayfamıza üye olmak için buraya tıklayınız.

Tanıtım Yazımız:
Soma’da, Soma’nın karanlık madenlerinde yüzlerce can yitirdik. Yüzlerce çocuk, babasını, ağabeyini, dayısını, amcasını kaybetti. Onlar, hem sevgileri hem de kazançlarıyla o çocukların ışığıydı. Şimdi, ülke olarak ayağa kalkma ve madencilerimizin bize bıraktığı mirası aydınlığa ulaştırma zamanı. Sizlerin de yardımıyla o küçücük çocukların karanlıktan aydınlığa kitaplarla ulaşmasına yardımcı olacağız. Karanlık madenlere değil, gökyüzüne baksınlar diye…

GÖKYÜZÜ KÜTÜPHANESİ, Aslı Dağlı ve The Reading Lady blogunun sahibi Onur Kınacı Birler öncülüğünde başlatılan bir kitap kampanyası. Amacımız, Soma’daki çocuklar için kocaman bir kütüphane oluşturmak. Elinizdeki kitapları gönderebileceğiniz gibi, İnternet üzerinde çok cüzi fiyatlara satılan çocuk ve genç kitaplarını satın alıp kargoyla bize göndererek de kampanyamıza destek olabilirsiniz. Tek bir kitap, bir hayatı değiştirebilir. Hele, bahsettiğimiz bir çocuğun hayatıysa ona, sayfalara baktığında harfleri değil, gökyüzünü görmeyi öğretebiliriz. Belki kaybettiklerini ona getiremeyiz ama o küçücük çocuğun, bir kitabın sayfalarında kendisini bulmasına ve ayakta kalmasına yardımcı olabiliriz.

Kitapseverler, yayınevleri, kitapçılar, sahaflar, öğrenciler, bloggerlar ve hatta en son dokunduğu kitap Cin Ali olanlar! Şimdi destek zamanı!

Kampanya İle İlgili Bilgi:

Gökyüzü Kütüphanesi’ni kurmak uzun bir süreç olacak, amacımız binlerce kitap toplamak. Hatta bir değil, on kütüphane kurabilmek. Süreç şu şekilde işleyecek: Kitaplarınızı kargoyla iletişim adresimize göndereceksiniz; bizler ise gönderdiğiniz kitapların indeksini hazırlayacak ve kütüphanenin fiziki ortamı hazırlanana kadar depolayacağız. Hazırladığımız indeksi düzenli aralıklarla paylaşacağız. Bu şekilde, bir kitabın daha önce gönderilip gönderilmediğini de görebileceksiniz.

Sizlerden ricamız, kütüphanenin hedef kitlesinin çocuklar olduğunu unutmamanız. Onlara okumayı sevdirecek, zihinlerini temizleyecek, yaşlarına uygun kitaplar sunmalıyız. Bağışlayacağınız kitaplara ilişkin tercih yaparken lütfen bunu unutmayın.

Belki de aylar alacak kampanyamız boyunca, Gökyüzü Kütüphanesi’ni çevrenizdeki herkesle paylaşmanızı diliyoruz. Web siteleri, sohbetler, Facebook, Twitter, Blogspot… Elimizdeki kaynakları en iyi şekilde kullanarak mümkün olan en çok sayıda insana ulaşmalı ve dev bir kütüphane kurmaya yetecek sayıda kitap toplayabilmeliyiz.

Web sitesinde Gökyüzü Kütüphanesi ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen arkadaşlar bize, gokyuzukutuphanesi@gmail.com adresinden ulaşabilir. Gerekli tüm görselleri ve tanıtım bilgilerini geciktirmeden paylaşacağız.

Biliyoruz; o çocuklar için üzülüyorsunuz. Ama artık onlar, “o çocuklar” değil; onlar, bizim çocuklarımız.
Onlara el uzatan biz olmazsak kim olacak?
Sevgiler.

#gokyuzukutuphanesi #soma

0 yorum:

Blog içi arama