Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

22 May 2014


Harlequin kitaplarını okumayı her zaman sevmişimdir. 
Kolayca okunmaları ve her zaman mutlu sonla bitmeleri sebebiyle insanın içini sıkmadan, neşe veren küçük cep kitaplarıdır benim için. 
Durum böyle olunca birkaç arkadaş her ay Harlequin'den çıkan kitapları okuyup, sizler için yorumlamaya karar verdik. 
Umarım sizler de bizim kadar keyif alırsınız.


SONUNA KADAR - Fiona HARPER
Kelly Bradford'ın, artık tek istediği düzenli bir hayattı.  Bir erkeğe kesinlikle ihtiyacı yoktu; tüm yaşadıklarından sonra biriyle çıkmayı aklından bile geçirmiyordu. Yani,  patronu, seksi gülüşlü Jason Knight ile ilgili hayaller kurmamalıydı!

Ancak New York yolculuğu kararlarını tekrar gözden geçirmesine neden olacaktı. Bedeninde yükselen adrenalinin, Jason yanındayken hissettiği heyecanla bir ilgisi yoktu. Belki de, kendini yeniden canlı, yaşam dolu hissedebilmesi için tek ihtiyacı olan şey etkili bir vuruştu!


Kelly, kocasından boşanmış ve iki çocuğuyla hayat mücadelesi vermekte olan bir kadındır. Geçici eleman olarak başladığı işinde yeni patronu ona sarkıntılık edince insan kaynakları onu işten çıkarmak ister. Tam bu sırada şirketin sahibi Jason Knight'ın asistanı işten ayrılmıştır ve Kelly'i onun yanında çalışmak üzere görevlendirirler. Uçarı ve çapkın Jason, hayatta yaptığı hataları telafi etmek için başarılı olması çok önemli bir proje üstünde çalışmaktadır. Ciddi görünümlü, hayata karşı dik durmaya çalışan güzel Kelly ile Jason'ın yanyana gelmesi tabii ki bir ateşle barut durumudur. 

Kitapta Kelly'nin geçmişte yaşadığı şeyleri okuyunca içiniz buruluyor. Benze bir acı da Jason'un başından geçmiş. Ve bu iki yaralı insanın aşkı birbirlerinde bulması, çok keyifli bir hikayeyle anlatılmış. Beyaz Dizi sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

AKDENİZ BÜYÜSÜ - Susan MEIER

Muhasebeci Olivia Prentiss, İnferno şirketine katıldığında istemsiz bir biçimde terfi alacağından habersizdi. Yeni işi, çoğu insanın korkuyla baktığı, yakışıklı ve çetin ceviz patron Tucker Engle?nin kişisel asistanlığı idi.

Olivia kısa zamanda, Tucker'in gözle görünenden daha fazlası olduğunu fark edecek ve İtalya'ya düzenlenen bir iş gezisinde onun sert kabuğunun altındaki kırılgan kişi ile tanışacaktı. Bu tanışma ona kim bilir neye mal olacaktı?

Olivia, muhasebede çalışmak üzere başlayacağı şirketinde ilk günden Azrail lakaplı patronu Tucker Engle'ın asistanı olarak çalışmak zorunda kalır. Kimsesiz bir çocuk olarak koruyucu ailelerin yanında büyümüş katı ve sert disipliniyle bilinen Tucker'ın yanında çalışmak göründüğü kadar da zordur. İş için birlikte gittikleri İtalya seyahatinde onun bu ulaşılmaz kabuğunun altındaki gerçek Tucker'ı keşfettiğinde, ona aşık olur. Ama Tucker, bir sebepten ondan uzak duruyordur. Aralarındaki bu karşı konulamaz çekimle nereye kadar dayanacaklardır?

Okuduğum bu iki hikayede de en sevdiğim nokta kadınların güçlü duruşları oldu. Bazı kitaplarda rastladığım ve gerçekten sinir olduğum ezik büzük, aklındakini söylemekten kaçınan karakterlerden değillerdi. Yaşadıkları zorluklara rağmen dimdik hayatta kalmaları ise (özellikle Sonuna Kadar'da) en beğendiğim nokta oldu.
  Hepinize bol okumalı günler dilerim.
Sevgilerimle,

0 yorum:

Blog içi arama