Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

11 Eyl 2014

Posted by Onur Birler in , , , , | Eylül 11, 2014
Herkese ennnn kocamanından merhabalar arkadaşlar!
Sonunda, evet sonunda bloguma geri döndüm.
Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında hepi topu bir tanecik yorum yapabilmiş, iki tane de video yayınlayabilmişim. Ama inanın bunlar tembellikten değildi. (Tamam, tembel bir blogger olduğum malum ama bu sefer tembellikten değildi valla :D )
Size kısaca mazeretlerimi anlatayım da belki bana birazcık hak verirsiniz. Haziran ayının başında eşim çok ciddi bir ameliyat geçirdi. Allaha şükür atlattık o günleri ama tüm ay onunla çok yoğun  bir şekilde ilgilenmek durumundaydım. (Allahım bir daha yaşatmasın o günleri-Amin) Ardından Temmuzun ortasında bir İzmir seyahatimiz oldu. Hem annemi görmek hem de biraz kafamızı dağıtmak amacıyla Ağustos'un ortasına kadar İzmir'deydik. İzmir'den döndüğümüzde dualarım kabul oldu ve Ankara'dan İstanbul'a taşınmamız kesinleşti. Ev bul, toparlan, bu arada elimdeki çeviriyi bitireyim derken nihayet geçen hafta yeni evimize taşınabildik. Ve iki gün önce internetim de bağlanınca ohhh değmeyin keyfime :D
Sonunda İstanbul'dayım!

Bu geçen süre boyunca yorum yazamasam, blogumla ilgilenemesem de az da olsa kitap okudum tabii ki. Yorumları da fırsat buldukça yazacağım ama neler okuduğumu sizlerle paylaşayım.
 1. Serseri - Rachel Vincent
 2. Kaçak - Rachel Vincent
 3. Gurur - Rachel Vincent
 4. Tuzak - Rachel Vincent
 5. Dönüşüm - Rachel Vincent
 6. Lider - Rachel Vincent
 7. Harlequin (adını unuttum)
 8. Kötü Çocuklar 2 - M. Leighton
 9. Yenilmez Savaşçı - Karen Marie Moning
 10. Çıplak Ölüm - Nora Roberts
 11. Yazgı - Julie Garwood
 12. Nisan Yağmurları - Lisa Kleypas
 13. Aşka Var mısın? - Natasha Boyd
 14. Grinin Elli Tonu - (Fragmanı çıkınca gri aşkım depreşti ve oturup tüm seriyi bir daha okudum :D )
 15. Karanlığın Elli Tonu
 16. Özgürlüğün Elli Tonu
Hımmm... Üç ayda 16 kitap eh işte, çok iyi de değil, çok kötü de değil. Ama içlerinde yorumunu yapmayı mutlaka istediklerim var. Hatta hepsini de anlatmak istiyorum ya :D Gerçekten çok güzel kitaplardı. Bu arada Grinin Elli Tonu fragmanına bayıldım arkadaşlar. Ve kitabı tekrar okurken bu sefer Christian olarak Jamie'yi hayal ettim :D Anastasia rolündeki kızı hâlâ çok benimsemesem de o da çok çok kötü durmamış. Film için SA-BIR-SIZ-LA-NI-YO-RUM!
Bu arada vlog yapan yani video çeken bloggerlar arttı. Ben bu durumdan çok keyif alıyorum ve hepsini de izlerken çok eğleniyorum, sanki karşılıklı oturmuşuz da sohbet ediyormuş havası veriyor bana :D Umarım ilerleyen zamanlarda bu sayı daha da artar. (Bilmeyenler için video çeken diğer arkadaşların blog linklerini aşağıya ekliyorum. Umarım unuttuğum olmaz.) Tatile çıkmadan önce iki video hazırlayıp yayınlamıştım ve bu dönem boyunca bana sürekli yeni video çekmem için mesaj atan arkadaşlar biraz daha beklemek zorunda maalesef. Ev yerleştirme işi bitince aklımdaki ilk video kitaplık yerleştirme videosu. Kitapları şu anda kütüphaneme öylesine dizdim ama kendi istediğim gibi yerleştirmem için bir hafta sonumu ayırmam lazım ve işler bitince ilk işim bu olacak. Bunu da fotoğraflı/videolu bir şey yapabilirim diye düşündüm. Bir de 932047302 adet mim var yapmam gereken :D 
Offff gerçekten çok çalışmam lâzım, çoooooook :D

Blogumu nasıl özlediğim belli oluyor sanırım, yazdıkça yazasım geldi. Tamam, burada kesiyorum ve ev yerleştirme işimin başına dönüyorum.
Herkese bol okumalı günler dileğimle arkadaşlar,

Sevgilerimle
İzlemek isteyenler için kitap videosu çeken diğer bloggerlar (booktuberlar):
(Unuttuğum varsa bana hatırlatırsanız çok sevinirim)

0 yorum:

Blog içi arama