Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ocak, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Video 1: İlk Vlog denemem :) Tanışalım mı?

Vlog yaptım ben :) Bir deli cesareti geldi, kendi kendimi gaza getirdim ve sonunda yaptım evet :) Zor mu? Hemde çok! Tek başına kamera karşısına oturup konuşuyorsun ve saçmamalamaya çalışıyorsun :) Ama o kadar uzun zamandır istiyordum ki... Neyse günahıyla sevabıyla yaptım işte bir şeyler. Ben sevdim, umarım siz de seversiniz :) Devamı gelecek... Sevgilerimle Artiz olmuş The Reading Lady :D
Youtube kapandığı için giremeyenler Vimeo linkinden izleyebilirler :)
https://vimeo.com/91212368

Çekilisim Var!

Herkese Merhaba Arkadaşlar! Geçen gün kitaplığımı yerleştirirken beş tane kitabı iki kere almış olduğumu fark ettim.  Tabii hemen bunları okumak isteyen takipçilerime hediye etmeye karar verdim.  Allahım ne kadar iyi bir insanım :)) 
Elimde fazla bulunan kitaplar şunlar:


Çekilişe katılmak için yapmanız gereken şeyler çok basit:  * Blogumun izleyicisi olmanız, *Facebook sayfamı takip etmeniz, *Facebook ya da Twitter'da çekilişi duyurmanız gerekiyor sadece.
Evet sadece bu kadar!
Lütfen takipçi olduğunuz ismi, paylaşım linklerini ve hangi kitabı istediğinizi aşağıda yorum bölümüne yazmayı unutmayın. Herkese bol şanslar!
Çekiliş sonuçlarını 1 Şubat'ta açıklayacağım.
Ve sadece Türkiye içi gönderebiliyorum kitapları.  Sevgilerimle...

Ayın En 'Klasik' Günü

Herkese Merhaba Arkadaşlar, Yeni yılın ilk etkinliğine hoşgeldiniz :) Blogumda çoğunlukla popüler ve yeni çıkan kitapları yorumlamaya çalışsam da aslında benim ilk gözağrılarım klasiklerdir. Ortaokul yıllarımda ayıla bayıla okuduğum bu kitapları yeniden okumak istiyordum ve bu yüzden böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdim.  "Ayın En Klasik Günü"  etkinliğimde seneler önce, daha tarihi romanslarla tanışmadan çok önce, bana eski dönemlerin hayallerini kurduran klasikleri hem tekrar hatırlayacak hem de hiç okumamış arkadaşlarla tanıştıracağım.
Peki bunu nasıl yapacağım? Her ay seçtiğim bir kitabın yorumuyla birlikte, yazarı ve diğer kitapları hakkında kısa bilgi vereceğim. Klasiklerin modernleştirilmiş bir dille yeniden basımını gerçekleştiren Martı Yayınları'da bu fikrime çok sıcak baktı ve onların sponsorluğunda her ay iki kişiye o ay incelediğim kitabı hediye etmeye karar verdik. Kendilerine destekleri için buradan da kocaman teşekkürlerimi gönderiyorum :)
Zamana me…

YORUM: Gelinin Kolyesi - Kat MARTIN

Merhaba arkadaşlar, Tazecik okuyup bitirdiğim ve OKK olarak incelemesini yaptığımız Nemesis Yayınları'ndan çıkan Gelinin Kolyesi bana sürekli duygu değişimleri yaşatan bir kitap oldu. Tarihi romanslara bayılan biri olarak bu kitabı da sevdiğimi söyleyebilirim. Kat Martin'in diğer kitabı Kara Melek 'i de okumuştum geçen sene ama yorumlamaya fırsatım olmamıştı. Ama bu yazarın çok sağlam bir okuyucu kitlesi olduğunu biliyorum ve eğer o kitabı sevdiyseniz, bunu da okumanızı tavsiye ederim.
Gelelim kitabımızın konusuna: Tory ve Clare anneleri ölünce zalim ve ahlaksız üvey babaları Baron'dan kaçarlar. Kaçarlarken de annelerinden kalan ve bir efsanesi olduğu söylenen kolyeyi de yanlarına alırlar. Kolyeyi satıp, Londra'da kendilerine iş aramaya başlarlar. Ancak referansları olmadığı için hiçbir yer onlara iş vermez. Ta ki bir gün kapısından kibarca kovuldukları malikanenin kontuyla karşılaşana kadar. Kont Cord kızlara acır ve aynı zamanda da Clare'in meleksi güzelliği…

YORUM: KÖKEN - Jennifer L. ARMENTROUT

Sanırım Lux serisi benim en sevdiğim fantastik serilerden. Sanırım diyorum çünkü Saplantı'yı okuyana kadar Team Daemon ve Team Luxen'dim. Ammaaaa ne zaman sevgili yazarımızın Arumları anlattığı Saplantı'yı okudum, kendimi karanlık tarafa attım ve yaşasın kötülük nihahaha şeklinde gezer oldum :D
Şaka bir yana adeta makineli tüfek gibi ardı ardına roman yazan yazarımız (yazarımız diyorum öyle benimsedim ki kendisini) her kitabında çıtayı gittikçe yükseltiyor. Serilerinin ilk kitapları fanfiction gibi olsa da ikinci kitaptan sonra öyle bir hız kazanıyor ve farklılaşıyor ki siz bile ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Lux serisi sırasıyla Obsidiyen, Oniks, Opal ve Köken olarak devam ediyor. Yorumlarımı başlıklara tıklayarak okuyabilirsiniz. Opal'in yorumunu üşendiğim bir zamana denk geldiği için yapamamıştım, onu da başka bir yerden okuyuverin gari :)
Dikkat: Seriyi okumamış olanlar için SPOILER içerir!!!
Son kitap Opal çok berbat bir yerde bitmişti. Bizimkiler Beth'i kurta…

Yeni Kitaplarım Vol:12

Herkese kocaman bir merhaba! Uzun zamandır yeni kitaplarım yazısı yazmadığım fark ettim ve artık elimdeki kitaplar birikince de tam sırasıdır dedim. Kitap fuarından beri kütüphaneme eklenen on altı kitabım olmuş.   Üst sıradaki klasiklerin tamamı Martı Yayınları desteğiyle yapacağım "Ayın En Klasik Günü" etkinliğim için gönderilen kitaplar. Ayın son günlerine doğru yapmayı planladığım bu etkinlikte her ay bir klasik eseri okuyup, yorumlayıp, yazar ve diğer eserleri hakkında kısa bilgiler vermeyi düşünüyorum. Tabii bir de sürprizim olacak bununla ilgili :)
Çok severek okuduğum Obsidiyen serisinin yayınlanan son kitabı Köken bana çok sevdiğim arkadaşım Binnur'un doğumgünü hediyesi. Tabii yanında çok severek kullandığım başka bir şey daha hediye etti ama o da bana kalsın :)
Aspendos'tan Güzel Bir Yalan'ı okudum ve yorumladım bile. Buradan okuyabilirsiniz. 
Pegasus'un iki yeni kitabı tarihi romans türündeki Skandal Evlilik ve vampirli kitabı Şeytanın Balosu bir …

YORUM: Güzel Bir Yalan - T.E. SIVEC

Merhaba Arkadaşlar, Yeni yılın ilk kitap yorumunu çok severek okuduğum bir kitaba yapıyorum. Aspendos Yayınevi'nden çıkan Güzel Bir Yalan'a İstanbul Kitap Fuarı'nda kapak resmini gördüğüm anda vurulmuştum. Ancak şansıma benim gittiğim günlerde kitap henüz matbaadaydı ve o zaman alıp, okuyamamıştım. Kısmet bugüneymiş :)
Öncelikle ben kitabı tamamen günümüz aşk türünde bekliyordum. Ama o kadar yanılmışım ki... Kitap aşk hikâyesi gibi başlıyor ama daha ne olduğunu anlamadan birden bire sizi soluk soluğa bir maceranın içine atıyor. Hem de ne macera! Adeta bir Angelina Jolie filminin içindeymişsiniz gibi. Hem alev alev yanan bir aşk, hem de nefes nefese bir macera! Ohhh böylesi de tadından yenmiyor gerçekten :) 
Kitabımızın konusunu kısaca anlatmam gerekirse Anabelle Parker, Garret ve Milo üniversitede tanışıp, çok yakın arkadaş olmuşlardır. İçine kapalı bir kız olan Parker, her ne kadar ilk görüşte vahşi cazibeli Garret'dan etkilenmiş olsa da, daha sıcakkanlı ve sempatik …

Kitap Oscarlarım - Aralık 2013

Herkese merhabalar arkadaşlar! Yeni yılın ilk gününde 2013'ün son ayında okuduğum kitapları açıklamanın ve yılın son Oscar'larını vermenin zamanı geldi bile.  Bu ay sadece altı kitap okuyabilmişim. Çevirdiğim kitabı da sayarsam yedi. Ama onu henüz basılmadığı için listeme eklemiyorum tabii :)) Gelelim bu ay okuduğum kitaplara: