Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Video 2: Yeni Kitaplarım - Ocak 2014

Herkese Merhaba Arkadaşlar, İlk Vlog denememden sonra aldığım olumlu geri dönüşler bana ikinci vlogumu çekme cesareti verdi. Güzel yorumlarını benden esirgemeyen herkese kucak dolusu sevgiler! Beni o kadar mutlu ettiniz ki :)))
İkinci vlogumda Ocak ayında kütüphaneme eklenen yeni kitaplarımı kısaca tanıtmaya çalıştım.   Aslında bu videoyu taaaa 3 hafta kadar önce çekmiştim. Ama videoyu çektikten sonra bir sürü aksilik oldu. Ve yayınlamak ancak bu zamana kısmet oldu. Sizin de izleyince görebileceğiniz gibi gösterdiğim bazı kitapları çoktan okuyup yorumladım bile :)) Siz bunu bilmiyormuş gibi izleyin :) Sevgilerimle Artiz olmuş The Reading Lady :))
Buradan izleyemeyen olursa Youtube'dan izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM: RÜYA ATESI - Karen Marie MONING

Delirmek üzereyim! Allahım bu kitap burada nasıl biter? Ve nasıl bu kadar uzun zamandır Artemis beşinci kitabı yayınlamaz!!! Nedeeen, nedeeen son kitap çıkmadan okudum ki bu kitabı ben! Bu kitapla ilgili ilk üç yorumda yazdığımı geri alıyorum.  SAKIN OKUMAYIN! SERİ BİTSİN ÖYLE OKURSUNUZ :)
Aslında kitap tüm Barrons hayranlarının hayal edeceği bir şekilde başlıyor.  Her ne kadar bir önceki kitap çok pis bir yerde bitip bizi HÖNKKK! diye bıraksa da,  hemen ardından bu kitaba başlayınca o şoku atlatıp yolumuza devam edebiliyoruz.
Eyvah eyvah!  Bu kitapta işler çok fena kızıştı.  Şu ana kadar okuduklarım arasında kıyaslamam gerekirse bence serinin en güzel kitabı bu. Daha karanlık, daha sert, daha umutsuz ve kesinlikle daha seksi :)
Ateş serisini tam anlamıyla yorumlayamadığımı biliyorsunuz. Ben yorumlamayım en iyisi siz okuyun diyorum ya, yine yorum yapamayacağım konusu hakkında. Ama dediğim gibi bu seri okunur, dönüp dönüp bir daha okunur. Ara ara açıp alıntılara bakılır. Ve kitaplığın…

YORUM: İNTİKAM ATEŞİ - Karen Marie MONING

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ? ONLAR HER YERDELER! Ateş serisinin ikinci kitabı çok merak uyandırıcı bir yerde bitmişti. İntikam Ateşi tam da o kaldığımız noktadan başlıyor. Yani Mac'in Sinsar Dubh'u gördüğü ve neye benzediğini öğrendiği dakikadan. Heyecanın her kitapta daha da tırmandığı bu seriyi okumaya kalp dayanmıyor yemin ederim! Hele bu kitabın son cümlesi!
Allahım o son cümleyi okumamla kitaplığıma koşup dördüncü kitaba başlamam arasında Ussein Bolt'un kısa mesafe rekorunu kırmış olabilirim :) Öyle bir noktada bitiriyor yani Karen kitabı. Allahtan elimde dördüncüsü vardı da delilik sürem kısa oldu.
Zaten karanlık bir hikaye her kitapta daha da karanlıklaşıyor.  Barrons'un ne olduğunu hâlâ öğrenememiz, Vlane'in ailemizin peri prensi haline dönüşmesi ve Mac'in gittikçe sertleşip, intikam arzusuyla kick ass bir hatuna dönmesi kitabı bir gün içinde bitirmemin nedenlerinden sadece bazıları.
Bu kitabı spoiler vermeden anlatmam mümkün değil. Tek bir şey söylüyoru…

YORUM: KAN ATESI - Karen Marie MONING

KAN GÖRMEKTEN KORKAR MISINIZ?

"Bizi tanımlayan asıl şey hareketlerimizdir. Neyi seçtiğimiz, neyi reddettiğimiz, hatta neyin uğruna canımızı verebileceğimizdir önemli olan."
Heyecan gittikçe yükseliyor! Melunların dünyaya girmesini sağlayan kapı açıldı ve artık her yer melun kaynıyor. Mac kendinin ne olduğunu keşfederken bir yandan da intikamının ateşi yükseliyor.
O artık sadece pembeli kız değil.
İçindeki gökkuşağını korumaya çalışsa da tüm dünyası gibi o da siyahlaşmaya başlıyor.

Tabii hâlâ Barrons'un ne olduğunu bilmiyor :)

Serinin bu ikinci kitabında Mac kendi gibi başka Sidhe kahinleri olduğunu da öğreniyor.
Kendisi ve geçmişi hakkında bilgi almak isterken eski bir düşman sahneye çıkıyor ve tam anlamıyla Mac'in anasından emdiği sütü burnundan getiriyor :)

Barrons ki ben kendisine NÜBB diyeceğim bundan sonra, yine yapacağını yapıyor ve Mac'i kendine damgalıyor :)
(NÜBB kitaptaki kısaltmalara ithafen Ne Üdüğü Belirsiz Barrons olarak açılımını yapabilirsiniz)

All…

YORUM: KARANLIK ATES - Karen Marie Moning

Bayanlar sizi son zamanların en gizemli kahramanıyla tanıştırmama izin verin:  Jericho Barrons! Kendisi nedir, necidir, kimlerdendir en ufak bir fikrim yok Tek dileğim iyi adamlardan olması.  Tabii Mac'in de tek dileği bu. Çünkü hayatını Barrons'a emanet etmiş durumda ve onun da bu gizemli yakışıklının kim olduğu hakkında en ufak fikri yok. Ya da NE olduğu hakkında...
Ben en iyisi kitabımızı kısaca anlatayım.  MacKayla yani kısaca Mac sarışın bir Barbie bebek, gündüzleri ailesinin havuzunda güneşlenen ya da arkadaşlarıyla dedikodu yapan, geceleri de yerel barda barmenlik yapan pembe delisi bir kızdır. Birbirlerini çok seven bir ailesi ve Alina isimli ona çok benzeyen ve üniversite öğrenimi için İrlanda'ya gitmiş bir ablası vardır. Kısacası hayat Mac için güllük gülistanlıktır. Taa ki ablasının İrlanda'da öldürüldüğünü öğrendiği ana kadar. Tüm dünyası başına yıkılan Mac polisin soruşturmayı bitirmesi üzerine İrlanda'ya gidip ablasının katili bulmaya karar verir.
Du…

YORUM: Canım Köpegim - Bruce CAMERON

Herkese Merhaba Arkadaşlar! Sevgililer Günü'nde geçen hafta okuduğum ve bambaşka bir sevgiyi anlatan bu sevimli kitabı sizlerle paylaşmak istedim.  Canım Köpeğim kitabının yazarından daha önce Can Dostum kitabını tur için okumuş ve gerçekten çok sevmiştim. Hatta çoğu kişi biliyordur ama bilmeyenler için tekrar söyleyeyim benim de Dora isminde 4,5 yaşında bir Golden Retriever köpeğim olduğu için kimi yerlerinde kahkaha atarak, kimi yerlerinde gözlerim dolarak okuduğum kitabı önüme gelen her köpek sahibine tavsiye etmiştim. Can Dostum yorumumu buradan okuyabilirsiniz. 
Canım Köpeğim kitabı da aynı şekilde içimi sıcacık yapan bir hikâye oldu benim için. Zaten evinde hayvan besleyen herkes onların bizi karşılık beklemeden ne kadar çok sevdiğini ilk elden biliyordur. Canım Köpeğim kitabında ise hayatında hiç köpek beslememiş birinin bu karşılıksız sevgiyle tanışmasının öyküsünü okuyoruz.
Josh Michaels tek başına yaşayan, kız arkadaşından ayrılmasının travmasını üstünden hâlâ atamamış …

Sınırları Zorlamak - Ön Okuma + Çekilis

Herkese merhaba arkadaşlar, Aspendos Yayınları'ndan çıkacak olan Sınırları Zorlamak merakla beklediğimiz ve çıkması için sabırsızlandığımız bir kitap.
Bizler gibi bu kitabı merakla bekleyenler için OKK olarak bir jest yapalım ve tadımlık da olsa kitabımızı çıkmadan önce sizlerle buluşturalım dedik.
Ayrıca ön okumamızı okuduktan sonra OKK facebook sayfamızda düzenlediğimiz çekilişle de iki şanslı takipçimize bu kitabı hediye ediyoruz. Allahım ne kadar da iyi bir kulübüz :)) Çekilişe katılmak için burayı tıklayınız. Ve sizleri ön okumamızla başbaşa bırakırken herkese bol okumalı günler diliyorum arkadaşlar. Sevgilerimle Aspendos Yayınları'na destekleri için teşekkürler :)

YORUM: Sevecek Biri - Addison MOORE

KALBİNİ KİMSEYE AÇMAZSAN, KIRILMASINI DA ÖNLERSİN...

Herkese merhaba arkadaşlar, Aspendos Yayınevi'nden çıkan Sevecek Biri kitabını konusunu öğrendiğimden beri okumak istiyordum. Aşk kitaplarını özellikle de yeni yetişkin türünde kitapları çok seviyorum ve Sevecek Biri de bu türden hoşlananların seveceğini düşündüğüm bir kitap. Bir günde, bir solukta kolayca okuyup bitirdiğim ve yer yer kahkaha attığım kitabımızın konusunu kısaca anlatmak gerekirse, Kendall Jordan ülkenin bir ucundan Garrison Üniversitesine başlamak için geldiği gün bir sürü aksilikle karşılaşır. Cebinde kısıtlı parası ve yazlık giysileriyle kendini çılgın bir üniversite partisinin ortasında bulur. Partide tanıştığı Cruise Elton (ki ben sürekli elliton diye okudum bunu) kalacak yeri olmayan Kendall'a yardımcı olur ve yurt işi halledilinceye kadar bir müddet için aynı evde yaşamaya başlarlar. Cruise geçen sene başına gelen bir olaydan sonra tamamen zampara bir kadın avcısı olmuş ve gönlünü aşka kapatmıştır. Yak…

Çekilisim Sonuçlandı :)

Herkese merhaba arkadaşlar! Çekilişime katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Kazanamayanlar üzülmesin, bu sene bol bol hediye vereceğim blogumda :)

Ve işte senenin ilk çekilişinin kazananları: Ya Hep Ya Hiç: Ayla Sarıoğlu Arada Kalanlar : Kitap Delisi Taş Meclisi: Fitnat Tülin Keçik 
Kazanan kişi adres bilgilerini dönmediği için çekilişi yeniledim ve Taş Meclisi kitabını Sinem Kurt kazandı. Leyleklerin Uçuşu: Sihirli Mavi Mefisto Kulübü: Bahar Tuz
Tebrikler arkadaşlar!  Bana en kısa sürede iletişim formundan adreslerinizi yollarsarsanız çok sevinirim.  Üç gün içinde adres gelmediği takdirde çekilişi yenileyeceğim. Bol okumalı günler dileğimle Sevgiler