Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mayıs, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

YORUM: Bir Sır Saklı İçimde - Julie BERRY

"Kimse ismimle çağırmaz beni. Küçük çocuklar bilmezler. Her gün güneş doğarken hatırlatırım kendime, bir gün ben de unutursam diye. Judith, benim adım Judith."
Bir kız düşünün, Bir kız arkadaşıyla birlikte on dört yaşında ortadan kaybolmuş. Kız arkadaşının cesedi bulunduktan iki sene sonra eve dönüyor. Ama dili kesilmiş bir şekilde.
Aşık, hem de o kadar çok aşık ki... Ama Lucas onunla artık ilgilenmiyor, köyün en güzel kızıyla nişanlanmış. Dilini kaybettiği için öz annesi dahil herkes tarafından dışlanmış, Kimse onunla konuşmaz olmuş. Ve biz 260 sayfa boyunca sessiz kızımızı dinliyoruz.  Judith'i...

"Mucizelere inanmam, ancak eğer gerek duyarsa bir kız kendi mucizesini yaratabilir. Hatta bu şeytanın yardımına başvurmak anlamına gelse bile."
Judith öyle bir karakter ki, kıza kesinlikle acıyamıyorsunuz. Aksine hayata ve insanlara karşı dik duruşuna hayran hayran bakakalıyorsunuz. Bir insan bunlara nasıl dayanır, nasıl yıkılmaz ki diye düşünürken bir bakıyorsunuz Judit…

GÖKYÜZÜ KÜTÜPHANESİ - SOMA'DA ÇOCUKLAR İÇİN KÜTÜPHANE OLUŞTURUYORUZ!

Herkese merhaba arkadaşlar, Soma felaketi yaşandığından beri ben de herkes gibi çok büyük bir üzüntü içerisindeydim. Ve sürekli orada yetim kalan çocuklar için ne yapabilirim diye düşünüyordum. Sizlerle daha önceden şu yazımda paylaştığımarkadaşımAslı Dağlı ile bir kampanya başlatmaya karar verdik. Kendisi Danimarka Ulusal Televizyonu adına Soma'ya gitti ve inanılmaz şeyler gördü, yaşadı. Oradaki çocuklara nasıl bir yardım yapabileceğimizi düşünürken ortaya GÖKYÜZÜ KÜTÜPHANESİ fikri çıktı. Bizler çok zengin insanlar değiliz ama bizim hazinemiz kitaplarımız.  Ve vakit, bu hazinemizi oradaki çocuklarla paylaşma vaktidir.
Haydi kitapseverler, gösterin gücünüzü!

Konu ile ayrıntılı bilgi almak isterseniz Facebook sayfamızdan mesaj atabilir ya da bize gokyuzukutuphanesi@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Sayfamızı ve yazılarımızı bloglarınızda, Facebook ve Twitter'da paylaşıp, büyümemize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler güzel ülke…

Harlequin Mayıs Kitapları

Harlequin kitaplarını okumayı her zaman sevmişimdir.  Kolayca okunmaları ve her zaman mutlu sonla bitmeleri sebebiyle insanın içini sıkmadan, neşe veren küçük cep kitaplarıdır benim için.  Durum böyle olunca birkaç arkadaş her ay Harlequin'den çıkan kitapları okuyup, sizler için yorumlamaya karar verdik.  Umarım sizler de bizim kadar keyif alırsınız.

SONUNA KADAR - Fiona HARPER Kelly Bradford'ın, artık tek istediği düzenli bir hayattı.  Bir erkeğe kesinlikle ihtiyacı yoktu; tüm yaşadıklarından sonra biriyle çıkmayı aklından bile geçirmiyordu. Yani,  patronu, seksi gülüşlü Jason Knight ile ilgili hayaller kurmamalıydı!

Ancak New York yolculuğu kararlarını tekrar gözden geçirmesine neden olacaktı. Bedeninde yükselen adrenalinin, Jason yanındayken hissettiği heyecanla bir ilgisi yoktu. Belki de, kendini yeniden canlı, yaşam dolu hissedebilmesi için tek ihtiyacı olan şey etkili bir vuruştu!


Kelly, kocasından boşanmış ve iki çocuğuyla hayat mücadelesi vermekte olan bir kadındır. Geçici e…

SOMA HAKKINDA İLK AĞIZDAN BİLGİLER & SOMA'YA DESTEK

Çok acılıyız... İnternette binlerce bilgi dolaşıyor ve bu bilgi kirliliğinin içinde neye inanacağımızı bilmiyoruz. Ama tek bir gerçek var ki yüzlerce insan öldü, yüzlerce aileye ateş düştü. Allahım yardım et hepsine...
Soma'ya yardım etmek için kurulan bir gruptan bahsetmiştim ve bu grup bir gün içerisinde 25000 üyeye ulaştı.  Grubun kurucuları Yasemin Hanım ve Özlem Hanım'ın amaçları para toplayalım, üç beş kıyafet götürelim değil.  Uzun vadeli projeler üretiyorlar, sivil toplum kuruluşlarıyla ileriye dönük bu yetim çocuklar için ne yapılabileceğini planlıyorlar. Siz de benim gibi yardım etmek, ama bu yardımı nereye, nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız bu gruba üye olun. Bizim de yardım edebileceğimiz gün gelecek.
Bununla ilgili yazımı buradan okuyabilir, gruba üye olmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.
Bilgi kirliliği demişken...
Arkadaşım Aslı, Danimarka Ulusal Televizyonu adına iki gündür Soma'daydı. Yaşadıklarını Facebook sayfasından paylaştı. Ben okudukça gözyaşlarımı tut…

YORUM: Ruh Hırsızı - Rachel VINCENT

Fantastik - Paranormal kitaplara bayılıyorum.
Hele bu türden çok fazla kitap okuduğum için olsa gerek, yazarlar değişik bir konu yakaladılar mı değmeyin keyfime! Ruh Hırsızı benim böyle bir konuyu işleyen okuduğum ilk kitaptı. Alışılmışın dışında, farklı ve merak uyandırıcı bir ilk kitap olmuş bu.  Pegasus Yayınları'ndan çıkan Ruh Hırsızı (My Soul To Take),Ruh Çığlığı (Soul Screamers) serisinin ilk kitabı ve seri toplamda yedi kitap ve dört ara kitaptan oluşuyor. Yedinci kitap serinin son kitabı mı yoksa yazar devam edecek mi bilmiyorum ama Ruh Hırsızı'nı giriş kitabı olarak ben çok beğendim.
Kitabın konusunu kısaca anlatırsam Kaylee, East Lake Lisesi'ne giden ve güzel kız arkadaşı Emma dışında çok fazla arkadaşı olmayan bir kızdır. Annesi o küçükken ölmüş, babası da ona bakamayacağını düşünüp Kaylee'yi Val yengesi ve Brandon amcasının yanına bırakıp İrlanda'ya taşınmıştır. Kuzeni Sophie'nin ona hayatı dar etmesinin dışında yengesi ve amcasıyla mutlu mesut yaşa…