Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Haziran, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Video 4: Fantastik Kitap Serileri Önerilerim

Herkese merhaba arkadaşlar! Benden kitap önerisi isteyenler için kendi okuyup beğendiğim fantastik seriler hakkında bir vlog çektim. Umarım beğenirsiniz. :D İyi seyirler dilerim!

ÇEKİLİŞ ZAMANI: Kötü Çocuklar-Soluk Soluğa - M.LEIGHTON

Herkese Merhaba Arkadaşlar, Uzun zaman önce severek okuduğum Kötü Çocuklar - Soluk Soluğa kitabının hazır ikincisi de raflarda yerini almışken, seriye hiç başlamamış olanlar için bir çekiliş düzenlemeye karar verdim. Ben bu kitabı alacağım zaman ülkemizde maalesef Soma faciası yaşandı. O dönemde Optimum Kitap belli bir süre satışlarını Soma'ya göndereceğini açıkladığında, ben de destek olabilmek amacıyla iki adet almıştım.  Bir tanesi bana, diğeri de takipçilerime gitsin diye :) Kitabı yoğunluğumdan ötürü henüz yorumlama fırsatı bulamamış olsam da severek okudum ve çok eğlenceli buldum :) İlk kitap siparişimde ikinciyi de almayı kesinlikle düşünüyorum :) Bir ara fırsat bulabilirsem yorumumu da yaparım ama şimdilik iki hafta sürecek çekiliş için neler yapmanız gerektiğini belirteyim.
Öncelikle tabii ki bloğumun takipçisi olmanız gerekiyor :)Blogun Facebook sayfasını beğenmeniz, (Sayfanın yanında beğen butonuna tıklayabilirsiniz) (Ya da buraya tık tık!)Çekilişi kendi Facebook sayfan…

TANITIM: Romantik İroni - Tuba AKYOL

Mutlu sonlardan sonra ne olur?  Sıcak bir yaz gününde okunacak, neşeli bir kitap Romantik İroni. Şöyle bir inceledim, hoşuma gitti Şu yoğunluğumu bir atlatayım hemen okumaya başlayacağım.  Bu arada imzalı kitaplara bayıldığımı söylemiştim, değil mi?   Teşekkürler. @Tuba Akyol, @Nar Kitap.
Kitabı biraz tanıyalım mı?
Yeni bir iş… o'nunla ayni evde yeni bir hayat… çocuk? Banu'nun yeni işinin bir iyi yanı, bir de kötü yanı var: Kötü yanı, sürekli bir yerlere gitmek. İyi yanı, sürekli bir yerlere gitmek. Banu'yla birlikte Dubai'den Diyarbakır'a, Moskova'dan Urfa'ya, Cape Town'dan Van'a gezeceksiniz.
Sevgiliyle aynı evde yaşamanın pek çok iyi, pek çok kötü yanı var. Bir ilişkinin mutlu günlerini, o kadar da mutlu olmayan günlerini, kavgaları, barışmaları, kahkahadan sessizliğe, özlemden umursamazlığa, meraktan şüpheye her halini Banu'yla birlikte yaşayacaksınız:
-Aidatı yatırdın mı? -Hı hı. Konuşunca barışmış sayıldık. Çocuk sahibi olmanın birçok iyi …

YORUM: GÖLGE ATEŞİ - Karen Marie MONING

Geldik bir serimizin daha sonunaaaa... Evet geldik, ama nasıl geldik bir de bana sorun.  (Fonda çalan şarkı: Çekmediğim dertleeer çile kalmağğdııı, feryatsııızzz gündüzümmmm gecem olmağğğdıııığğğ....)
Şu ana kadar okuduğum en sağlam fantastik serilerden biri olan Ateş serisinin merakla beklediğim son kitabını okurken elimde sürüneceğini, bitirdiğimde mutsuz olacağımı ve yorum yapmak için bir aydan fazla süre sallayacağımı başkası söylese inanmazdım. Ama maalesef tüm bu söylediklerim aynen yaşandı.
Kitap Artemis'in sayfasında yayınlanır yayınlanmaz sabırsızlıkla beklemiş, çıktığı ilk gün siparişimi verip almıştım. Serinin diğer kitaplarını bir günde okumama rağmen bu kitap benim elimde tam bir hafta süründü.  ( ki ben hastalık, misafir vs. olmadıkça en uzun kitabı bile maksimum üç günde bitiren bir insanım, siz anlayın artık...)
Bir önceki kitap İntikam Ateşi çok ama çok acayip bir yerde bitmişti. Zaten serinin tüm kitaplarını Karen sağolsun öyle yerlerde bitiriyor ki kitabı elini…